A jak se ten plyn na Slovensko dostane? To jakože se do Silvestra stihne někudy oklikou postavit nějaký další plynovod? Nic se nevyjednalo, ani nemohlo, jestli budou lidé na Slovensku mrznout, tak to bude Ficova vina. To je úplně snadno pochopitelné, osobo.
Ne to von to tam prave domluvil, dostane ho letecky v igelitkach. 3 x za den na letiste v Istambulu.
Takhle se dělá správná zahraniční politika . Tleskám Ficovi, který pracuje ve prospěch své země. Konečně politik , který se nebojí . To, že s Ruskem obchoduje celý svět ,to asi tady diskutující neví. Je to jenom věc premiéra a jeho vlády , jestli se vydá do Moskvy jednat s Putinem za situace, kdy hrozí SR vážná hospodářská škoda.
A jaké dnes máte v Petrohradu počasí? Mrzne hodně?
Vite pane Fico, musite se take venovat sprave veci verejnych a ne se soustredit na politicke cistky. To ze UA stopne tranzit vite dlouhe a dlouhe mesice a to ze jste se nepripravil je vas problem, ktery se ted snazite na nekoho hodit. Napiste do Kremlu, treba vam udelaji plynovy letecky most, jakmile dostehuji Syrii budou mit nejake volne kapacity.
Článek v zásadě velmi obecný a o ničem. Máme zprávy o tom jak v jiných zemích dělají obranná opatření a snaží se obavatelstvo informovat o možných rizicích a jak se při nich zachovat. U nás ale hrobové ticho a to už válka trvá třetím rokem a na téma civilní ochrany se u nás neudělalo vúbec ale vúbec nic viditelného. Sice se zkouší každý měsíc sirény, ale k čemu to je když nikdo neví kam se má schovat....
1
Sledujících
1
Sleduje
1
Sledujících
1
Sleduje
Hodně, ale opravdu hodně zjednodušená úvaha. Ne, že by autor v jednotlivostech neměl pravdu, ať už co do popisu, tak i co do motivů.Nicméně k pochopení toho, co v Rusku začalo po smrti Brežněva a skončilo odchodem Jelcina, je třeba o hodně více. Celá tzv. "perestrojka" měla svůj filosofický základ a vývoj. Určitě vzorem nebyla, alespoň ne převládajícím způsobem, Čína. To už by se spíš dalo tvrdit, že to bylo Československo s jeho r. 1968. To základní však byla snaha centrálním hospodářstvím, nikoli jeho změnou po vzoru Číny, zvládnout ekonomickou krizi. Také nelze tvrdit, že by převažovala nostalgie po ruském imperialismu. To, co Rusům vadilo ( a vadí dodnes ) bylo, že okraje Ruského impéria po odtržení skočily rovnou do náruče pro Rusy nepřátelského západu a začaly Rusy na svém území diskriminovat. Připomnělo jim to, jak se to samí chovaly za druhé 2. WW, s výjimkou Ukrajiny. Zklamání z Jelcinovi éry bylo opravdu obrovské. Logickou a očekávatelnou reakcí na to byl Putin. To, že je dnes označován některými za masového vraha a světového nepřítele č. 1 hlavně ve státech bývalého východního bloku je věc jedna. To, že obnovil pořádek, do značné míry zkrotil oligarchy ( což se nepodařilo na Ukrajině ) a na exportu surovin zvýšil naprosto zásadním způsobem životní úroveň většiny Rusů je věc druhá. Tedy zvýšení životní úrovně a nikoli územní renesance impéria, je hlavním důvodem Putinovi podpory.
8 odpovědí
2
Sledujících
1
Sleduje
2
Sledujících
1
Sleduje
Ja myslim že to je zjednodušené, ale principialne pravdivé. Dle mého názoru, bychom se neměli snažit pochopit Rusko evropským pohledem, protže my máme zcela jiné uvažovaní a vůbec všechno. Jejich základní chyba byla že si zastřelili cara (a naše, že jsme si rozbili Rakousko) a od té doby až doteď jim vládnou mafiáni a zločinci. Ale my bysme se neměli pokoušet jim do toho jakkoli zasahovat, stejně jako se pokoušet exportovat demokrocii někam kdy nikdy nebyla. Ale velmi důrazně bysme měli zasáhnout ve chvíli, kdy se začnou snažit tento svůj rusácký systém vyvážet někam kde o to nikdo nestojí.
1 odpověď