Byl nekdo z tech co tady knouraj ze to nechtej zbourat se ne tom moste podivat nebo jen koukaj z kilometru?
Ja po nem sel nedavno malem jsem se musel prosekat jungli pak hromadou graffitti a rohodne to nebyl wow zazitek.
Mne se naopak ta nova podoba "repliky" libi hodne a si myslim ze muze ukazat jak moc sikovni jsme ted ..... ostatne takovy novy trojsky most je za mne take uzasna stavba.
Nespletl jste si most? Já po něm chodím celkem často.
Ano máte pravdu čtyřkolejná varianta by byla lepší. Jenže čtyři koleje nejdou od mostu k tunelům tak jednoduše dát a proto vycházíme z tříkolejné vatianty.
Jenže tři koleje jsou tak nějak na nic. Vlaky obvykle jezdí přibližně stejně hustě oběma směry, takže třetí kolej je vlastně taková málo kapacitní jednokolejka.
Nemůže dál sloužit...v princpu konstrukce tohohle mostu nikdy nebude tichá, ať se budete snažit sebevíc. To samé jsou jasně dané tlaky, tedy jasně dané maximální rychlosti...i když je pravda, že pro maximální hlukové limity jich nedosáhnete. Pouhé přidání třetí koleje nic neřeší.
Nemluvím o tom, že mi přijde fyzikálně nemožné, aby všude zastavili korozi, vyměnili 15% dílů a most fungoval bezpečně 100 let. Už nezmínili, že i když všude zastavěj rez, že to bude chtít každoroční údržbu a obnovování nátěrů o nemalých nákladech, výměny dalších a dalších dílů atd atd.. A i kdyby, znamená to 100 let bez zvýšení rychlosti, bez zvýšení pohodlí, bez snížení hluku...hlavně, že důchodci mají z Vyšehradu pěknej pohled na pár rezatejch trámů.
A myslíte, že nový most by byl bezúdržbový?
Třetí kolej bude je potřeba již nyní. Do budoucna bude potřeba ještě více. Je předpoklad, že v roce 2050 bude počet obyvatel Prahy atakovat hranici 2 miliony obyvatel a k tomu ještě více těch, kteří denně dojíždějí do Prahy. Také přibude cestujících dálkové dopravy.
Bájné podzemní spojení Metro S, bude určeno pro regionální/městskou dopravu a to pouze jako dvoukolejná podzemní trať. Výstavba vsak, vzhledem ke složitosti Pražského podloží, bude velmi drahá a zdlouhavá.
Takže v podstatě je 3. kolej potřebná pouze dočasně, do vybudování metra S.
Stále se rozevírá rozpětí mezi největší.i a nejmenšími příjmy. Na dělnických pozicích šikovné lidi hravě přetáhne soukromý sektor. Mzdy musí být stejné od Chebu po Osoblahu, na to dbají odbory, ale životní náklady všude stejné nejsou. A když se objeví mladý uchazeč, většinou aspoň trochu fanda do dráhy, tak polovina z nich se otočí při sdělení výše mzdy a druhá polovina zdrhne, když vidí pracoviště. Jsou i výjimky, ti zůstanou, ale tím se ten podnik nezachrání.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
JJ Ty oblouky poslední schválené varianty třikolejného mostu jsou ocelové a ovšem mohli mít i jakýkoliv nátěr i ten bílý., který vás zřejmě zmátl.
A jázase viděl, že po světě existuje spousta nových mostů které nahradily ty staré. Jen obřas zachovají ten starý s omezením dopravy nebo hned vedle postaví nový.
I dnes se při výpořtech pouýívá míra bezpeřnosti = požítá se s násobným zatížením. Ale měl byste si srovnat kolik vážila lokomotiva a vagon v roce 1900 akolik váží nyní, budou to opět několikanásobky, takže 120 let starý most dnešnímu zatíženínevyhovuje. Jsem si jist, že ani největší magor by nepokořel přejet Karlův most gnešním cca třicetitunovým kamionem.
Jen si dál fanděte, na pro technicky zdatného řlověka jednoduchou otázku o únavě materiálu jste nedokázal odpovědět. Takře možná máte jiné důležité znalosti, třeba o chroustech , ale technickéznalosti a myšlení rozhodně nemáte. A problém železniřního mostu je vysloveně technický. jde o stálů železniční provaz, aby nedej bože nedošlo k havarii, a vše osttní je podružné.
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Takový hrboun vážil 90 t, čili jako vectron. Ale hrboun měl ještě asi 60-tunový, poměrně krátký tendr. Takže zatížení mostního pole bylo větší, než dnes.
1 odpověď