To nezní vůbec špatně, pokud by se integroval nějaký systém, který by vygenerované teplo z brzd byl schopný použít na ohřev kabiny, nebo na ohřev akumulátoru, asi by to docela pomohlo s efektivitou elektromobilů v zimním období, kdy je rekuperace obecně horší a teplo z brzd se zbytečně větrá venku...
Myslím že toto je určitě lepší cesta, než uvolnit nejdřív miliardy na podporu nákupu elektromobilů bez infrastruktury. To by znamenalo jen další negativní reakce na toto téma, a to i od těch co elektromobilitu neodsuzují. Až bude k dispozici dostatečná síť nabíječek, potom by měl ještě přijít nějaký smysluplný program na podporu elektromobilů. Toto je vážení rozjet vlak, který se nezastaví. Za 15 let se všichni budu divit jak jsme mohli jezdit spalovacími auty městy... Trochu mi to připomíná negativní reakce na zákaz kouření v hospodách - měnil by dnes někdo?
Je zde hodně komentářů, které se podivují nad tím, že elektromobil se vyrábí 2 roky a už jsou baterie k recyklaci. Není to nic divného, životnost baterie ovlivňují dva faktory - čas, a počet cyklů. Pokud nějaký testovací model ujel milion kilometrů za dva roky, baterie už jistě nebude v nejlepší kondici. Není žádným tajemstvím, že v elektromobilu jsou baterie vystaveny zdaleka nejtěžšímu využití. Vysloužilé baterie mohou sloužit nějaký čas v projektu, jaký je popsán v článku a dále v nějakém větším úložišti ve službách distribuční soustavy. Poslední cestou je pak samotné rozebrání a recyklace.
Souhlasím s instalacemi solárních panelů na všech střechách s podporou i bez, nesouhlasím s obrovskými solárními zdroji v polích, kromě agrovoltaiky. Důležité je ale investovat do infrastruktury, aby se tyto zdroje daly připojovat - v tom vidím nyní největší problém. Distributoři zaspali a kapacita pro vesnici, kde stojí 200 rodinných domů je nyní v řádech několika desítek kW. Zároveň nyní vláda schválí výkon pro mikrozdroje 50kWp. Dopadne to tak, že jeden dva lidi ve vsi mohou obsadit celý dostupný výkon (pokud má někdo tepelné čerpadlo, elektromobil má taková výrobna smysl) a zbytek obyvatelstva má smůlu.
Lidstvo ještě čeká na pokročilejší technologii akumulace, nicméně až se tento problém vyřeší, bude to revoluce a právě decentralni zdroje v podobě solárních panelů na střechách objektů, kde je zároveň i spotřeba, bude klíčová.
Akumulace samozřejmě nebude řešit problém léta a zimy, takže co se týče zbylého energetického mixu, jádro a plyn bude na nějaký čas nejspíš jediná volba, nicméně modulární reaktory by v tomto ohledu mohly dost pomoci. V této věci je ale velká naděje v technologii elektrolyzeru a palivových článku, které by finálně řešili kompletně celou problematiku akumulace a to i tě dlouhodobé, ale to jsme už v budoucnu v řádech ne jednotek, ale spíše desítek let. Snad se tě doby lidstvo dozije...
Řadový zaměstnanec má nárok, pokud se ale jedná například o nějaký top krizový management, tak v okamžiku kdy člověk začne mít psychické potíže, tak končí. S tenisem to bude asi dost podobné - člověk to musí mít extra srovnané v hlavě, pokud nemá, tak vynechání tiskovek mu stejně nepomůže. Mediální tlak nešetří nikoho o koho je veřejný zájem. To, že si dala pauzu je rozumné řešení, ale svádět vlastní nevyrovnanost na nějaký "mediální lynč" jí paradoxně moc nepomůže, protože na sebe jen upoutá další nechtěnou pozornost. Paradox.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Možná se opravdu blížíme do bodu singularity umělé inteligence, kdy žádný žijící člověk nebude chápat procesy co se okolo nás dějí. Jestli je to pro nás dobře, nebo špatně ale zjistíme až se za tento bod, ze kterého není návratu podíváme...