Rozmáhá se nám tady takový nešvar, autor článku socializmus nezažil, ale přece ví jak to vše bylo. Chlapče dříve existovali ČSN, neříkám že nebe bylo modřejší a tráva zelenější, ale normy se dodržovaly. Uzeniny byli ze skutečného masa, jen pro porovnání šunkový salám ČSN 1977 min 89% masa, dnes stačí na označení šunkový salám pouze 55% masa, Gothajský salám ČSN 1977 min 73% masa, dnes stačí 40% masa. Co se týká dříve přidávaných aditiv do výroby uzenin jednalo se o většinou pouze o stabilizátor E250, víc nic nebylo potřeba, mimochodem ten se používá i dnes společně s dalším vybraným koktejlem aditiv ze skupiny "E" ček kterými dnešní uzeniny překypují. Co se týká čokolád, je to stejný případ jako u uzenin, pokud jste zakoupily kvalitní čokoládu třeba z Diana Děčín, nebo Deli Lovosice, měli jste velice kvalitní produkt, nemíchat s čokoládovými náhražkami které se tenkrát také prodávali ( kakaová pochoutka, sójová pochoutka, arašídová pochoutka, atd )
za 15 let fungování zálohovaní PET lahví v Německu je návratnost 90%, v Belgii výsledek 92% bez zálohování, v ČR je to 82% bez zálohování. Nutno ovšem podotknout že po zavedení zálohování PET lahví v Německu došlo k poklesu třídění ostatního plastového odpadu, poukazuje to tedy na fakt, že zavedením zálohování se problém s plasty v podstatě nevyřeší, naopak vzniknou finanční náklady prodejcům na výkup a činnosti sním spojené a tím i zvýšení spotřebitelských cen koncovým zákazníkům a snížením příjmu obcí z prodeje recyklovaného odpadu. Tvrzení příznivců zálohování že ubude i venku pohozených PET lahví a plechovek, že sběrem si tím někdo může přilepšit má velké trhliny, jelikož výkup bude možný pouze na nezmačkané a neporušené obaly.
Každý rok dávám auto na servisní roční prohlídku, při každé 2 roky mi udělají i technickou a emise. Pokud od nich dostanu potvrzení že vůz je v pořádku a projde o nic se přece nestarám. Samozřejmě když mi začne auto hůře brzdí, zatáčet, nesvítí, atd. to jsou závady které senzoricky já poznám, ale nepoznám zda se mi zhoršili emise, nebo to si má teď každý domu pořídit mobilní emisní jednotku a preventivně každý měsíc doma měřit? Samozřejmě, technický stav se může během 2 let změnit, v tom případě mám být při silniční kontrole upozorněn na nevyhovující stav emisí a vyzván na emisní kontrolu do stanice TK, ale nemůžu dostat pokutu za něco co sám nedokážu odhalit, samozřejmě bavím se o takovém vozidle které na první pohled nevykazuje známku poruchy, pokud se mi bude dělat za autem černá tma tak je jasné že je něco špatně.
jsem z generace X, odpracováno mám 33 let, z toho přes 20 let na manažerské pozici kde součástí bylo i účastnit se náboru nových zaměstnanců. Během doby jsem pozoroval jak se jejich nároky a priority mění. Dříve nebyl problém pro zaměstnance víkend, svátek, přesčas, výpomoc. V horizontu cca 10 - 12 let zpětně se to však začalo podstatně měnit, nastala doba tzv. Work - life balance, zaměstnanci si začali uvědomovat svoji cenu a hlavně to že nežijí jen pro to aby chodili do práce. Naše generace vyrůstala v systému škola - práce - důchod, kdy v podstatě odpočívat se mělo až v důchodovém věku. Dnešní generace to má jinak - vzdělání - cestování/poznávání - práce - důchod, je to jejich svobodná volba, měli by být horší než my? určitě ne, naše generace ty možnosti neměla, možná taky závidí a proto se ohání tvrzením mladý jsou k ničemu, nechtějí makat, nic neumí u ničeho nevydrží. Podívejte se kolem sebe co dnes nové generace umí, jak ovládají IT, kolik vytvořili pracovních míst nebo startupů, jednoduše řečeno, oni prostě pracují jinak. Už nechtějí být jen robotami co v práci nechají zdravi a vypustí duši, ve své práci musí vidět smysl a buducnost a je jen na firmách jak se s tím popasují, každopádně pokud zaměstnavatel nezmění přístup k novým generacím zadělává si na problém do budoucna.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
kolik jsi si odvedl na sociálním, takový máš důchod.