Tohle je ono. Dnešní norma 😉 Odkaz
rozdíl mezi ČSN a Cechovní normu je ten že ČSN byla závazná pro všechny výrobce, Cechovní norma není a je jen na výrobci zda ji bude dodržovat.
Šunková aferka ... když na to přijde, jsou i dobové reportáže o nekvalitě stravování a masa jen pod pultem. Nejsou třeba kecy, jsou na to důkazy. Mám je sem začit dávat ? Tady přiběh šunky, je to vše dohledatelné . Nyní je výběr, kvality máte ruzne, podle toho co si žadá trh. 73procent masa v salamech není nic zvlastniho ani dnes 😉 Odkaz
já ale netvrdím že dnes je vše nekvalitní, nebo snad ano? dnes má zákazník mnohem větší volbu toho co si koupí a to je samozřejmě jedině dobře, já jen poukázal na to že dříve byli jasně dané normy, to jestli je pak někdo nedodržoval nebo ne je věc druhá, od toho zase byli příslušné kontrolní orgány. Celkově byl můj příspěvek o tom, že autor článku se nám snaží předvést dobu minulou jako dobu temna, něco kde nic nefungovalo, bavíme se samozřejmě o potravinářství, generaci co to nezažila podsouvá argumenty že vše bylo jedovaté a nepoživatelné ( divím se tedy že jsme to přežily ) a generaci která si to pamatuje přesvědčuje o tom že si vlastně vůbec nic nepamatuje. Ještě dodávám že určitě po časech minulých neteskním a chci je vracet, ale buďme objektivní, což článek zcela určitě není.
Rozmáhá se nám tady takový nešvar, autor článku socializmus nezažil, ale přece ví jak to vše bylo. Chlapče dříve existovali ČSN, neříkám že nebe bylo modřejší a tráva zelenější, ale normy se dodržovaly. Uzeniny byli ze skutečného masa, jen pro porovnání šunkový salám ČSN 1977 min 89% masa, dnes stačí na označení šunkový salám pouze 55% masa, Gothajský salám ČSN 1977 min 73% masa, dnes stačí 40% masa. Co se týká dříve přidávaných aditiv do výroby uzenin jednalo se o většinou pouze o stabilizátor E250, víc nic nebylo potřeba, mimochodem ten se používá i dnes společně s dalším vybraným koktejlem aditiv ze skupiny "E" ček kterými dnešní uzeniny překypují. Co se týká čokolád, je to stejný případ jako u uzenin, pokud jste zakoupily kvalitní čokoládu třeba z Diana Děčín, nebo Deli Lovosice, měli jste velice kvalitní produkt, nemíchat s čokoládovými náhražkami které se tenkrát také prodávali ( kakaová pochoutka, sójová pochoutka, arašídová pochoutka, atd )
Jen pro úplnost, lidé, co mají z nějakého důvodu tlačítkový telefon, budou z tohoto, vyvázáni, nebo Fiala s Bartošem, těmto lidem, koupí chytré telefony. Popřípadě by se mělo Ústavním zákonem uzákonit mít za povinnost vlastnit, telefon. A to chytrý, nikoliv tlačítkový. Já osobně, když vidím jak se zachází s daty občanů, nikdy nebudu chtít mít ve svém telefonu (mám ten chytrý) e bankovnictví, e občanku, e pas, e peněženku a dokonce ani e toaletní papír.
Rád bych totiž zůstal e anonymní.
digitální doklady budou dobrovolné, nikdo Vás nebude nutit vlastnit smartphone a v něm příslušné aplikace. Klidně můžete používat tlačítkový telefon dál, nebo ho klidně nevlastnit vůbec.
Tak zvýšení spotřebitelských cen nápojů v plastových obalech je spíše žádoucí, ne? Jestli teď obce vydělávají na třídění odpadu, tak je to sice chvályhodné, ale taky z nouze ctnost. Ve všech ohledech je lepší nevytvářet odpad, který je potřeba svážet, třídit, recyklovat nebo likvidovat. A pokud budou občany placení úředníci řešit něco užitečnějšího než kam prodat plastový odpad tak tím líp.
a proč by mělo být zvýšení cen žádoucí, Vy snad chcete platit víc a nebo myslíte že lidi přestanou pít? Příjem obcí poklesne a s tím ale třeba i počty kontejnerů na plasty, to povede k poklesu třídění ostatních plastů, přesně tak jak se to stalo v Německu. Ono i skleněné obaly se musí svážet, třídit, recyklovat, likvidovat, nehledě na to že z ekologického hlediska je logistika vracení skleněných obalů o dost komplikovanější, spousta pivovarů má své lahve které se musí znovu vytřídit v pivovarech a pak se cizí lahve převáží do příslušných pivovarů, což znamená více kamionu na silnicích, dále tu máme u skleněných obalů vymývání, desinfikování a to také není vždy úplně eko, v případě zavedení skleněných obalu na stolní, pramenité, minerální a ochucené nápoje se vše zněkolikanásobí. Dalším "Eko" pohledem může být i fakt že při návratu skleněných obalů výrazně vzroste i doprava zboží do prodejen, jednoduše řečeno bude jezdit víc kamionu se zbožím do prodejen, pro představu: pivní přepravka váží 17 kg. a vejde se do ní 20 lahví po 0,5 L, na paletě je 40 přepravek což je tedy 680 kg na 400 litrů piva, na standartní kamion se vejde 32 palet to je celkem 21 760 kg. na 12800 litrů, u klasických nápojů v 1,5 L. PET máme na paletě 504 ks, váha jedné PET lahve je 0,05 kg. celkově tedy váha jedné palety je 781 kg. na 756 litrů nápoje, na kamion tedy 24 992 kg. na 24 192 litrů. Takže představa o tom že se zavede výkup PET lahví a vše bude rázem mega Eko je velice lichá.
za 15 let fungování zálohovaní PET lahví v Německu je návratnost 90%, v Belgii výsledek 92% bez zálohování, v ČR je to 82% bez zálohování. Nutno ovšem podotknout že po zavedení zálohování PET lahví v Německu došlo k poklesu třídění ostatního plastového odpadu, poukazuje to tedy na fakt, že zavedením zálohování se problém s plasty v podstatě nevyřeší, naopak vzniknou finanční náklady prodejcům na výkup a činnosti sním spojené a tím i zvýšení spotřebitelských cen koncovým zákazníkům a snížením příjmu obcí z prodeje recyklovaného odpadu. Tvrzení příznivců zálohování že ubude i venku pohozených PET lahví a plechovek, že sběrem si tím někdo může přilepšit má velké trhliny, jelikož výkup bude možný pouze na nezmačkané a neporušené obaly.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
kolik jsi si odvedl na sociálním, takový máš důchod.