No mě to srovnání s Vietnamem přijde jako překroucené, Většina bojů byla proti Vietcongu, což byly obyvatelé jižního Vietnamu a nikoli severního. Severní Vietnam zajišťoval logistiku (Ho Či Minova stezka) zásobování zbraněmi a municí. To samozřejmě neznamená, že by se proti Severo Vietnamské armádě nebojovalo. Protože ta se v pozdější fázi zapojila také. No a v těch východních regionech žijí převážně etničtí Rusové, kteří se také vzbouřili a postupně se zapojili i Ruští vojáci nejdříve neoficiálně a později už regulérní armáda. Tak že pan expert to má nějaké pomotané. Vietcong a stejně tak etničtí Rusové mají společné to, že bojovali - bojují proti vlastní vládě. Vietcong proti vládě v Saigonu a armádě USA. Etničtí Rusové proti vládě v Kyjevu.
Souhlasím s tím že mnoho potravin je dnes vůči mzdám levnější, ale ty uváděné brambory to teda rozhodně nejsou. Rozdíl v nájmech nad kterým autor lomí rukama je opravdu brutální. Podíval se ale někdo na cenu vody? V roce 1990 vodné + stočné 3,20 Kč za kubík, dnes třeba u nás vodné + stočné 142 Kč za kubík. Tomu se dnes říká mírně upravená cena.
Situace pane Zelenskyj není složitá, je špatná. Jak chcete pane Zelenskyj vyjednávat, až bude Ukrajina silná, když každým dnem slábne. Přichází o území, o infrastrukturu na něm včetně životů vojáků. Přichází o infrastrukturu i na území, které Ukrajina kontroluje, protože jí Ruská armáda systematicky ničí. Jak může být pak Ukrajina silnější? Čím dál víc si uvědomuji , že politici jsou tlučhubové kteří mají o inteligenci lidí velmi špatné mínění. Protože si jinak nedokáži vysvětlit, že si myslí, že lidé nedokáží zapojit ani selský rozum. Prostý Ukrajinský člověk který vidí, jak každý dem kolem něho přibývají rujny a zase se dozví, že další jeho kamarád se už z války nevrátí, tak si pak těžko bude myslet, že za takové situace bude Ukrajina silnější.
Je naprosto fascinující, jak zdejší pisálkové vědí. jaké ztráty má nepřátelská Ruská armáda, a nejsou sto zjistit, jak velké a skutečné ztráty má přátelská Ukrajinská armáda. Vykládat jak malé ztráty májí Ukrajinci a vzápětí tvrdit že musí mobilizovat nejmladší a také prakticky poslední ročníky, které mobilizované nebyly, protože armáda má nedostatek mužů. Přitom dle Ukrajiny v prvních měsících konfliktu, měla Ukrajina ve zbrani cca 1 000 000 mužů, což byla pravidelná armáda + mobilizované zálohy + polovojenské sbory, jako byl Azov, Ajdar, atd. + zahraniční dobrovolníci. Na začátku konfliktu o nedostatku mužů nepadlo ani slovo, a ač obě strany průběžně stavy vojáků ještě doplňovaly, tak dnes Ukrajinská armáda nemá dost vojáků. Ptám se, kam zmizelo tolik vojáků? Odpovím si sám. Jsou buď mrtví, nebo dezertovali. Samotná Ukrajinská TV uvedla, že od začátku konfliktu se dezerce přiblížila k 200 000 mužů. To nemluví o lidech co utekli do zahraničí před mobilizací. Protože útěk před mobilizací je vyhýbání se odvodu a nikoli dezerce. Ta TV mluvila o lidech v uniformě, to je totiž dezerce. Protože dezertovat může voják, nikoli civil. Abych pro laiky vysvětlil jaký má tak masivní dezerce dopad, tak je to jako by dezertovalo cca 12 plnohodnotných divizí !!! Plnohodnotná divize za doby války má stav cca 15 000 mužů. Jelikož je Ukrajinská armáda postavená hlavně na brigádách, tak je tu řeč o dezerci 24 plnohodnotných brigád.
Je to jednou soukromá společnost, která má nějaké majitele, kteří jmenují vedení společnosti. Toto vedení má hlavně plnit (prosazovat) zadání majitelů společnosti, dle hesla můj hrad, moje pravidla. Nic více, nic méně. Pokud tak nebude činit, tak nebude v řídících postech dlouho. Každý kdo pracoval v korporátu, a postavil se vedení na zadní, mi dá za pravdu, že vzpouzet se dá jen do okamžiku, kdy už je jasné, že vedení o své pravdě nepřesvědčíte a další odpor povede třeba až k pa, tvá Máňa. Pokud takový člověk se nehodlá se situací smířit, nezbyde mu nic jiného, než si založit společnost vlastní.
To bude nějaké stará informace. Ukrajina má problémy už nyní. Fronta se hroutí, protože armáda Ukrajiny už není sto bránit celou délku fronty, a jsou v ní okna zcela bez obrany. Jednotky mají cca 40 % stavy, a s tím se toho moc dělat nedá. Už nedokáží pokrýt celý přidělený usek fronty. Jak se říká "kde nic není ani čert nebere".
Tak problém je to velký a i logický. V mírových dobách, je kapacita výroby nastavena tak, aby pokryla spotřebu, která vychází z cvičných střeleb. Více není třeba. Vybudovat a zainvestovat výrobu s kapacitou 3-4 větší je problém v tom kdo ty nevyužívané a zakonzervované výrobní prostory bude roky ale třeba i 20 let platit. Nemůžete chtít, že to výrobce vezme na sebe. Spíš tu hrozí, že si ty náklady započítá do ceny těch systémů co vyrábí v mírových časech, a to se zase nebude líbit vládě. Dále jak už článek zmínil, problém bude i s kvalifikovanými zaměstnanci (kde vzít a nekrást) v případě prudkému navýšení výroby. Další problém se může ukázat v tom, že ty zakonzervované kapacity, díky vývoji mohou v případě konfliktu vyrábět už zastaralou výzbroj. V průmyslu
ať už civilním a stejně tak zbrojařském, pořád platí z důvodu inovací a modernizací, nutnost rychlé návratnosti investice. Systém zakonzervování výroby není problém u dělostřelecké munice, protože proti letícímu granátu vyrobeného technologií 50-60 let, není obrana ani dnes, a výroba je technologicky proti výrobě raketových systémů primitivní, a tedy sehnat zaměstnance a jejich zacvičení není problém.
Né jedna z nejsilnějších, ona je nejsilnější, a to s velkou rezervou. Nicméně i při té úděsné ničivé síle, je taková puma neefektivní. Dnes sice jsou raketové nosiče co by jí dokázali dopravit na cíl, a tedy bombardér by již nebyl třeba. Problém je cena takového kompletu nosič + taková hlavice, a nikde na světě není tak velký cíl, na který by bylo efektivní takovou zbraň poslat. Efektivnější je poslat dvě menší.
Jsou dvě možnosti. 1) To co trousí jsou takové bludy, že jim ve skutečnosti ani on sám nevěří. 2) Pokud těm kecům opravu věří, tak bych rád věděl na jakém matroši jede. protože to musí být výběrová kvalita. Problém Ukrajiny je ten, že tam velmi devalvovala cena života. Je mi jasné, že se na mne mnoho lidí vrhne, ale nemohu si pomoci. Člověk by měl bojovat a umírat tehdy kdy to dává smysl a kdy svou smrtí něco vykoupí. Jinak je ta smrt naprosto zbytečná a snižuje hodnotu života. Ukrajinci umírají, a přichází o území vlastní země, a tedy jejich smrt, nepřináší žádnou protihodnotu, jen svou smrtí oddalují nevyhnutelné. To musí působit naprosto destrukčně na psychiku lidí jak na bojišti tak v týlu. Rusové je na to přece jen o něco lépe. Né snad že by neumírali, umírají také, a také ve velkém počtu. Jenomže oni mají před očima skutečnost, že dobývají (oni jsou přesvědčeni že ho osvobozují) území, které zvětšují. tak že jejich smrt dostává nějaký smysl. Kdo z toho získaného území bude mít užitek je samozřejmě věc jiná, ale tento problém Rusové momentálně neřeší. Tato válka vůbec neměla nastat, je názornou ukázkou selhání diplomacie a respektování rozložení sil na světě a geopolitických zájmů reálného světa,
Tak po zkušenosti z Německa, bych rozhodně nevydával jejich autobazary, za jistotu že v nich kde koupíte jetá auta po s kompletní historií. Aut kde jsou stočeny kilometry a zatajovaných haváriích a původu vozu je tam mraky. Německé bazary už žijí jen z ještě pořád zažité iluze, že v Německu se vám nemůže stát, že koupíte vrak vydávaný za voňavku. To už roky není pravda, buďte maximálně opatrní, při výběru vozu. Já se po tvrdé deziluzi nakonec rozhodl, koupit auto nové.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Odpůrci minulého režimu Kryla používali jako zbraň. Jenže Kryl tu svou představu demokracie a spravedlivé společnosti nehodlal opustit ani po převratu. Nedělal rozdíly mezi lidmi u moci a kritizoval se stejnou vervou, jako komunisty před nimi. Pro novou garnituru se stal z jejího pohledu neřízenou střelou, která se obrací i proti ní. Protože on na rozdíl od mnohých v ty ideály opravdu věřil. Jeho píseň Demokracie mám uchovanou jak národní hymnu.
1 odpověď