Jak můžete takovou hloupost vůbec napsat? Kdyby demokratické státy neinvestovaly do modernizace svých armád, už by vůbec neexistovaly. Učí se vám lépe ruština nebo čínština?
S lidmi jako jste vy je to těžké, jste nízcí a bez fantazie, ale nahrazujete to fanatizmem. Pan Ivo Kopeček to myslel na všechny státy bez rozdílu. Lidstvo utápí ve výzkumu jak zabít co nejefektivněji co nejvíce lidí tolik zdrojů, že kdyby je použilo ve výzkumu léčby nemocí, zdrojů energie (jako je tokamak), atd. Bylo by lidstvo dnes už mnohem dál.
Problém s vodou je, ale ten že díky úsporám vody, musí VAK provádět proplach trubek vodou.
Prostě jednoduše blbinec.
Náklady jsou víceméně fixní, ať se spotřebuje 100l/os/den a nebo 200l/os/den.
Cena by měly být dostupná a jednotná, a s horním stropem, třeba přepočteně 300l/os/den.
Za této situace vznikají vícenáklady (viz proplach trubek, ale to bude třeba i technologie která nebude mít dostatek vody pro správnou činnost) které se stejně vyúčtují.
Takže lepší by bylo, dát cenu např. 50kč jeden (1) kubík, ale budeš platit minimum ať spotřebuješ kolik chceš za tři (3) kubíky, tzn. zase za 150Kč.
To samé v podstatě platí i pro přenosovou soustavu energie. Musí se udržovat, ať je využívána, nebo ne. Čím méně je využívána tím jsou náklady na přenos energie na kW větší.
Odpůrci minulého režimu Kryla používali jako zbraň. Jenže Kryl tu svou představu demokracie a spravedlivé společnosti nehodlal opustit ani po převratu. Nedělal rozdíly mezi lidmi u moci a kritizoval se stejnou vervou, jako komunisty před nimi. Pro novou garnituru se stal z jejího pohledu neřízenou střelou, která se obrací i proti ní. Protože on na rozdíl od mnohých v ty ideály opravdu věřil. Jeho píseň Demokracie mám uchovanou jak národní hymnu.
No mě to srovnání s Vietnamem přijde jako překroucené, Většina bojů byla proti Vietcongu, což byly obyvatelé jižního Vietnamu a nikoli severního. Severní Vietnam zajišťoval logistiku (Ho Či Minova stezka) zásobování zbraněmi a municí. To samozřejmě neznamená, že by se proti Severo Vietnamské armádě nebojovalo. Protože ta se v pozdější fázi zapojila také. No a v těch východních regionech žijí převážně etničtí Rusové, kteří se také vzbouřili a postupně se zapojili i Ruští vojáci nejdříve neoficiálně a později už regulérní armáda. Tak že pan expert to má nějaké pomotané. Vietcong a stejně tak etničtí Rusové mají společné to, že bojovali - bojují proti vlastní vládě. Vietcong proti vládě v Saigonu a armádě USA. Etničtí Rusové proti vládě v Kyjevu.
Souhlasím s tím že mnoho potravin je dnes vůči mzdám levnější, ale ty uváděné brambory to teda rozhodně nejsou. Rozdíl v nájmech nad kterým autor lomí rukama je opravdu brutální. Podíval se ale někdo na cenu vody? V roce 1990 vodné + stočné 3,20 Kč za kubík, dnes třeba u nás vodné + stočné 142 Kč za kubík. Tomu se dnes říká mírně upravená cena.
Na vás sedí spíš "nejhorší smrt je z vyděšení". O možnosti použít ICBM všichni vědí. O tom, že se proti nim takřka nedá bránit také. To je celá jejich pointa. Poslat ICBM bez nálože je akorát trapný pokus pomastit ego před ubožáky, kteří jim na to skočí. Kor když to Putin označil za "novou mocnou hypersonickou zbraň", když všichni vědí, že to byla klasická ICBM, které jsou hypersonické odjakživa - to je doslova jejich princip.
Pravdou ale zůstává, že jadernou nálož tam zkrátka dát nemůžou, protože tím prohrají všichni. A oni prohrát nechtějí.
U klávesnic je hrdinů.
A potřebuji muži ženy? Dnešní muž si umí doma udělat vše.
No já si dokonce myslím, že tuto otázku si muži kladou více, než ženy jestli potřebují muže. Co jsem měl možnost mluvit s mužskými co žijí singl. Tak říkali, že z počátku jim to dělalo problémy, ale po určité době v singl žití objevili kouzlo a nesporné výhody. Třeba kam co položí tam to najdou, jaký bude program dne je mnohem jednodušší si naplánovat jen pro sebe. Včetně toho kdy z bytu (domu) odejde a kdy se vrátí. Jestli vyluxují dnes a nebo zítra, atd. O starostech o děti ani nemluvě. Dokonce tvrdí že čím déle singl jsou, tím méně si připouští, že by to někdy mohlo být jinak. Otázka je jestli jim to vydrží i do stáří. Staré přísloví říká " ženáč žije jako pes, ale umírá jako člověk. Svobodný žije jako člověk, a umírá jako pes". Toto přísloví podporuje moje pozorování, že muži i ženy co celý (nebo skoro celý) život žili singl, náhle ke stáří si uvědomují potřebu mít partnera. Já v tom nevidím citovou potřebu, ale čistě pragmatickou potřebu.
To už jim dochází klasický střely, že musí na sousední stát používat ty mezikontinentální?
Jtm. být Západem, tak začnu na Ukrajinu cpát protiraketovou obranu ve velkým a ne po kouskách, jako doteď. Jednak by se otestovala v reálných podmínkách a dost možná by se pak zase jednou ukázala "kvalita" ruských raket.
To jako myslíte vážně? Západ samozřejmě má informace z Ruské strany, a proto země zavřely velvyslanectví a konzuláty. Ty střely jsou velmi drahé a Rusko s nimi nebude plýtvat nadarmo, toto byl test před ostrým nasazením. Vy by jste klidně poslal protiraketovou obranu vlastní země na Ukrajinu a svou nechal bez obrany. Naštěstí na vašem názoru nezáleží, nezáleží dokonce ani na naší vládě, protože naše země prakticky žádnou protiraketovou obranu nemá, Tak že jsme líbezný cíl s holým zadkem. Nechtějte po zemích které tu obranu ještě mají, aby šli naší cestou. Myslím ale že tak hloupé ty země nejsou.
Nezačal. Začalo eskalovat rusko, když zaútočilo na sousední stát.
V určitém okamžiku války je už jedno kdo to začal, a těm mrtvím tuplem. Ale od nepaměti platilo, že akce vyvolá reakci. Bohužel v drtivé většině ta reakce je silnější než ta akce. Jak se nasazují čím dál ničivější zbraně, musí zákonitě nakonec dojít na ty jaderné. Pokud Rusko použije taktické jaderné hlavice bude po válce. Každý voják ví, že proti radiaci ho žádný zákop neochrání, když nezemře hned, tak do týdne jistě. Ukažte mi vojáka který bude v tom zákopu sedět a čekat až to hodí i na něj.
s třetí světovou straší rusáci...máme se jich snad bát a nechat si diktovat jejich nesmyslný podmínky?
Díváte se na to špatně, Ten kdo světu vládne nejsou politici. To jsou jen herci, kteří mají jediný úkol. pamatovat si kdy přijít na jeviště a odříkat repliky v správném pořadí. Vládnou ti opravdu bohatí, a tedy i mocní. Právě ale tito lidé v případě velké války mohou přijít o majetek a tedy i o moc. Všechny pojišťovny co jich po světě je, mají výluku v plnění v případě válečného konfliktu. No až pak válka skončí, nikdo ty zchudlé mocné už nebude brát vážně. V tomto případě jsou nemajetní na tom lépe, protože ve válce se ničí především ty důležité a drahé objekty, které jsou právě často v soukromém vlastnictví. Elektrárny továrny logistická zařízení atd.
Četl jste ten článek? Jasně se v něm píše, že vůbec nejde o ekologii, ale o zjistitelnost tanku (zásadně nižší teplota palivového článku v porovnání s dieselem) a o snížení závislosti armádní techniky na fosilních palivech, která si Jižní Korea neumí vyrobit sama, narozdíl od vodíku.
Vodík se špatně skladuje, má natolik malou molekulu, že projde téměř každým materiálem.
A ví fialová záložna že dvojnásobné platy jsou i dvojnásobné důchody? Vždyť ten Ňouma ani neumí sehnat peníze na ty letošní a platí je na dluh, kde by proboha vzal na dvojnásobné? To samé platy policistů. Slibuje dvojnásobek a přidá 15 stovek.
Tak samozřejmě to co slibuje je fantazmagorie, a zvláště v tak šibeničním termínu. Ale představme si, že by to tak bylo. To co predikujete vy, je ale pak také špatně. Za prvé, navýšené mzdy znamenají zvýšené odvody do důchodového účtu, a hlavně by spousta lidí co dnes žije z ruky do huby, by měla volné prostředky na spoření ke stáří. To je přeci to po čem ekonomové volají, ale co je při dnešní úrovni mezd nerealizovatelné. Situace s udržitelností důstojného dožití v důchodu dnes připomíná známou píseň Michala Tučného "Vědro má ve dnu díru". Za druhé zvedly by se odvody do zdravotního pojištění a vyřešil by se problém s jeho financováním. Stát by vybral více na daních. Problém rozpočtu státu je skutečnost, že malé výdělky státu generují malé daně, a dle ekonomů nelze za takové situace připravit vyrovnaný rozpočet, Protože na rozdíl od firmy která umí kouzlit s účetnictvím, aby se vyhnula velkým daním, zaměstnanec tuto možnost nemá. Neberu ale variantu že zaměstnanec pracuje načerno. Protože to že chce někdo pracovat načerno je o ničem, pokud s tím nesouhlasí zaměstnavatel. Tak že pod tímto náhledem je zřejmé, že kolik lidí pracuje na černo, určují firmy a nikoli zaměstnanci v duchu staré poučky. Vždy rozhoduje ten kdo platí, a to zaměstnanec rozhodně není. Tato země si na problémy zadělala svou politikou láce!! To ale nejde dohromady se snahou vybudovat větší armádu, vybavenou moderní technikou. kterou nám nikdo levně neprodá jen proto, že je tato země chudá. Protože z ekonomického hlediska jsou výdaje na vojenskou techniku neproduktivní.
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
K čemu ho kupovat a opravovat. Obchody s okupanty skončí a už nikdy nebudou.
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Srandisto! Zřejmě jste zapomněl na heslo podnikatelů USA, že business do politiky nepatří. Jestli chtějí ten plynovod koupit, tak moc dobře vědí, jaká bude budoucnost, jaké zákulisní jednání se vedou, a Evropa v tomto hraje zanedbatelnou roli. USA obchodníci takto ovládnou většinu obchodů s plynem a tedy i jeho cenu,