Reseni je disponovat stejnou odstrasujici vybavou - proto je na miste zacit tady ve stredni Evrope jasne pracovat na tom donutit nase vlady k tomu odstoupit od smlouvy o nesireni jadernych zbrani - od Estonska po Rumunsko - je potreba aby i Estonsko disponovalo nukleranim arzenalem kterym by bylo schopno znicit jak Moskvu tak treba Kalugu bez ohledu na to jestli se zbabeli spojenci roznou reagovat na to ze nejaky rusky vojak slapne na jejich uzemi a nebo ne.
Tak jako tak - jsou treba letouny - at pilotovane ci nepilotovane, k tomu rakety - jak balisticke tak s plochou drahou letu.
A ano - klidne treba i dron v podobe dalkove rizene cesny ktera v pohode mensi atomove zarizeni taky uveze.
Tak hodně štěstí.
proto je treba v prvni rade budovat utocne kapacity co nepritele znici rychleji nez on vas.
Ostatne to uz bylo v Hvezdne Pechote "Zadne ministerstvo OBRANY nikdy nevyhralo valku."
Pokud se jenom branite nakonec vzdycky prohrajete - k vyhre musite vzdycky utocit.
Toto ale třeba právě Rusové vědí. Strategické střely nezničíte, protože stejně jako ty americké jsou pod silným kloboukem betonu hluboko pod zemí. Ty středního a krátkého doletu mají Rusové na mobilních systémech. které mohou neustále měnit svou polohu, a tak je bude těžké zničit, protože je musíte nejdříve najít. Jenže když budete hledat, je po překvapivém útoku. Kdyby to bylo tak jednoduché jak si představujete, už by byl tento problém dávno vyřešen. Jenomže vojáci vědí že prakticky řešení nemá.
Zajímavé... kde jsem psal něco o pilotovi?
V první řadě je potřeba shopnost vlastními útočnými prostředky zničit útočné systémy protivníka bez ohledu na jeho obranu.
to je kapacita kterou je třeba v první řadě budovat - útočné kapacity schopné zcela zničit prostředky nepřítele útočit. A to jak prostředky vojenské tak ekonomické - třeba mosty, elektrárny, továrny...
jestli to bude dělat dron a nebo F35 není podstatné - schopnost zničujícího protiútoku je to co je třeba v první řadě.
Jenomže to samé musíte očekávat od protivníka, že bude ničit vaší infrastrukturu. V tom je Evropa v nevýhodě. V porovnání s třeba s rozlohou Ruska, ale i USA, i když i ty jsou na tom proti Rusku hůře, ale mnohem lépe než Evropa, kde si tu šlapeme po hlavách, jak má Evropa velký počet obyvatel na km čtvereční. Tak že ať to Rus hodí kam chce, budou mraky mrtvých. Ani Izrael nedokáže ochránit své malé území, natož třeba mi Evropu. To je totiž také vzkaz civilistům, že je armáda chránit nebude, bude chránit své objekty. To není z mé hlavy, to jsou fakta která znají vojáci všech zemí. Jenže bez civilistů se vám zhroutí celá ekonomika státu včetně zbrojní výroby a zásobování.
Jenže problém je v tom že západní doktrína počítá především s tím že tyto PVO systémy jsou dočasným řešením problému než pomocí výrazně silnějšího a vyspělejšího letectva (viz co předvedl Izrael nad Iránem či co tam předvedli kdysi B2) budou nepřátelské odpalovací kapacity a letiště zničena.
Systém nikdy nebyl nastaven na to aby se jenom bránil bez masivního protiúderu na kapacity co ho mají zahltit.
Pro západ byla PVO v podstatě vždy jenom krátkodobým provizorním doplňkem pro odrazení řekněme dnů prvního útoku.
Tak v čem je pak problém? Dle vás si dělají USA starosti naprosto zbytečně. Musíte být opravdu génius, když budoucnost vidíte jinak než experti. Za 15 -20 let bude pilotované letectvo zastaralé. Protože každé pilotované letadlo je limitováno potřebami a fyziologií pilota. Musí nést technologii udržení života pilota, je limitováno snesitelnosti přetížení jak kladného, tak záporného "G". Klasické letectvo nahradí levnější, menší, agilnější drony. Konstruktéři nemusí myslet na pilota. Těch mohou státy mít tisíce. Budou různého určení a dokáží zahltit PVO naprosto stejně jako raketový útok. což vidíme už i dnes.
Taková bomba.... v dnešní vojenské době, je nepoužitelná. Co se týče onoho torpéda, či raket jako je Sarmat, testy nejsou zrovna moc pozitivní. Pokud je ruská technika v takovém stavu, jak ukazuje současná válka, jsem ohledně jejich jaderné síly velmi skeptický.
Na to vám odpovím glosou z filmu Podivné dědictví " vysvětlí ti, proč je hřbitov plný optimistů".
Tady šlo o ukázku ,měla být 100 megatunová,snížili ji na polovic. Castle Bravo tehdy byla velká jako dům. Tehdy vyděsili svět ne jeji sílou, ale tím že ji dokázali nacpat do letadla. (Podvěsit pod letadlo) Dneka na to mají drony jako Poseidon.Výpočty tvrdí,že dokáže zvednout sto metrovou vlnu. Každý tvrdí,že Rusko je zaostalá zemně. No snad mají pradu. Já mám ale pochybnosti.
Ano 3 vrstva byla nahrazena olovem, což ty následky exploze mírnilo. Představa že by byla zkonstruována dle původních specifikací, musí nahnat hrůzu každému. Výbuch takové pumy byl ještě mnohem větší než ten co nastal. Byla by to hotová apokalypsa. Naštěstí se toho samotní Rusové lekli a 3 vrstvu nahradili zmíněným olovem.
Vaše požadavky jsou jistě přiměřené a oprávněné. Ale ty ženy v článku mají jiná kritéria než Vy. Vyžadují muže stejné úrovně vzdělání a hlavně "s podobnými rovnostářskými hodnotami". Nedivím se, že podobné formulace vzbuzují v řadách mužů značnou nedůvěru. A to píši jako jedinec, který jednoznačně uznává, že se muži mají podílet na domácích povinnostech.
No a tady je také mezi mužskými a ženskými rozdíl. Jak jste správně poznamenal, ty ženy hledají muže stejné úrovně, vzdělání a s podobnými rovnostářskými hodnotami. Zatímco my mužský máme jiná kritéria. Většinou velmi rychle pochopíme, že modelka je príma do postele a jako partnerka do společnosti (kde se sní můžeme pochlubit), ale jako manželka která by se měla postarat o děti (pokud vůbec je tyto ženské chtějí), je nepoužitelná. Protože muž jako výchovný element dětí nastupuje až tak s nástupem do 1 třídy základní školy. My mužský jsme jako vychovatelé menších dětí poněkud méně použitelní. Proto začneme preferovat ženy, které jsou rodině založené. Tak to vždy bylo a bude.
Vy prostě myslíte jako žena. To je správné, ale nesnažte se aplikovat ženské myšlení na muže. (Kdykoliv si ho některý osvojí, je z něj buchta, od které se ženy odvracejí).
Teď jste naprosto přesně definovala problém. Chce žena mít opravdu doma ještě jednu ženu byť v kalhotách a holícím strojkem v ruce, a stejně tak mužský ještě jednoho chlapa, ale v sukni? Já myslím že ne. Dle mého, my chlapy v tom máme více jasno, nechceme to. Je v tom určitě hodně konzervatizmu, o tom žádná, ale tak nějak podvědomě hledáme partnerku která nás bude doplňovat tam kde my mužský už tak nějak z principu máme slabiny, kterých si jsme vědomi, ač je neradi veřejně přiznáváme. Už moje babička říkávala "chlapi darební, bez nás ženských by jste zdechli hlady a navíc ve špíně" 🙂. Samozřejmě to říkávala napůl v žertu a i trochu s nadsázkou. Na druhou stranu děda nikdy nenechal babču dělat opravdu těžkou. fyzickou práci, a ona si toho byla vědoma. Prostě fyziologicky, a i myšlením jsou muž a žena rozdílní, mají své silné, ale i slabé stránky a proto se mají v páru doplňovat a né být stejní.
Tak problém je to velký a i logický. V mírových dobách, je kapacita výroby nastavena tak, aby pokryla spotřebu, která vychází z cvičných střeleb. Více není třeba. Vybudovat a zainvestovat výrobu s kapacitou 3-4 větší je problém v tom kdo ty nevyužívané a zakonzervované výrobní prostory bude roky ale třeba i 20 let platit. Nemůžete chtít, že to výrobce vezme na sebe. Spíš tu hrozí, že si ty náklady započítá do ceny těch systémů co vyrábí v mírových časech, a to se zase nebude líbit vládě. Dále jak už článek zmínil, problém bude i s kvalifikovanými zaměstnanci (kde vzít a nekrást) v případě prudkému navýšení výroby. Další problém se může ukázat v tom, že ty zakonzervované kapacity, díky vývoji mohou v případě konfliktu vyrábět už zastaralou výzbroj. V průmyslu
ať už civilním a stejně tak zbrojařském, pořád platí z důvodu inovací a modernizací, nutnost rychlé návratnosti investice. Systém zakonzervování výroby není problém u dělostřelecké munice, protože proti letícímu granátu vyrobeného technologií 50-60 let, není obrana ani dnes, a výroba je technologicky proti výrobě raketových systémů primitivní, a tedy sehnat zaměstnance a jejich zacvičení není problém.
Né jedna z nejsilnějších, ona je nejsilnější, a to s velkou rezervou. Nicméně i při té úděsné ničivé síle, je taková puma neefektivní. Dnes sice jsou raketové nosiče co by jí dokázali dopravit na cíl, a tedy bombardér by již nebyl třeba. Problém je cena takového kompletu nosič + taková hlavice, a nikde na světě není tak velký cíl, na který by bylo efektivní takovou zbraň poslat. Efektivnější je poslat dvě menší.
O čem je ten článek ? Čína 1 zahraniční základna, USA 750. Tak nevím, kdo by se měl bát. Čína usiluje o zlepšení svého postavení poblíž svých hranic, USA daleko mimo své území. Myslím, že v současnosti se musí bát daleko více Čína.
Dluh USA již dosáhl 120% HDP a roste o bilion dolarů za každých cca. 100 dní. Snažit se být ředitelem zeměkoule leze sakra do peněz. Aby zadlužování USA dostala vláda pod kontrolu, bude muset radikálně omezit výdaje. Protože vláda už začíná mít problém udat na trhu vládní dluhopisy.
Co tomu říkají akcionáři, že mají v čele takového poseroutku?
Proč hned poseroutku. Základní pravidlo říká, chceš li řešit efektivně problém, musíš mít relevantní a nezkreslené informace, včetně toho. že si je budeš vlastní autocenzurou vytvářet(nejhorší ze všech lží co existují, jsou ty, co si vytváříme sami sobě). Také by jste užíval vlastní lék, i když víte, že je horší než účinnější konkurenční? On k tomu autu nepřistupuje jako šéf automobilky, ale jako klasický zákazník a uživatel, a odhaluje jeho přednosti, aby se z nich Ford poučil a inspiroval, jakým směrem jít. To my tady v Evropě jsme samé fuj fuj činské auto, ale touto politikou ty evropská auta lepší nebudou.
Historie nezná "kdyby". A není úplně pravda, že bychom byli úplně bez šance i bez pomoci západu. Faktem pořád zůstává skutečnost, že zmetkům se nesmí ustupovat (to znám i z vlastní zkušenosti), protože dříve nebo později to stejně někdo schytá.
Vojenští historici jsou jiného názoru. Neměli bychom šanci. Tehdejší Československé letectvo, bylo proti Německému až na pár bombardérů zastaralé. Jak se mohli dvojplošníky bránit mnohem výkonnějším ME 109? Německé bombardéry by udělaly z Prahy ruiny, zničili by průmysl, který by měl zásobovat armádu. Jste naivní.
Není to protimluv. Smrt je opravdu konečná, o tom žádná. Mluvím o svobodě, jakožto o nejvyšší hodnotě lidského života. Vážím si jakéhokoliv života na světě. Ale taktéž si vážím svobody. Ale nebudu nabádat nikoho, aby pro mou svobodu se vzdal té své. Tohle jsme už jednou zažili v roce 1938, kdy pro mír obětovali Francie a Británie neznámou a nepodstatnou zemičku někde uprostřed Evropy. A jestli jsme se dost nepoučili tak se to bude jen opakovat.
Kdyby se naši předci nepodvolili, tak tu o tomto vůbec nedebatujeme. Já ani vy by jste tu dnes nebyl, a nevedl tu tyto řeči. Kdybychom bojovali, Němci by s námi jednali jako s bojujícími a poraženými Poláky. Poláci to přečkali z důvodu, že jich bylo mnohem víc než Čechů a Němci je nestihli do konce války vyvraždit. S Čechy by to měli jednodušší. Když odmyslím národnostní menšiny, včetně Sudetských Němců, tak Čechů bylo v tehdejším Československu cca 5-6 milionů,
Na co vlastně Ukrajina má armádu na parademarš? Jsem napaden - budu se bránit. Rusku jde o moc - Ukrajině jde o přežití. Mám se p.srat když někdo udělá bu, bu, bu?
A teď mi odpovězte co pro vás má větší cenu? Cena života nebo cena svobody. Jsem přesvědčen, že pro vás má větší cenu život. Pro mě svoboda. Takže vy můžete využít nabídky od Putina a odjet do Ruska. Já se nedožiji ani poloviny co ty, ale zemřu svobodný a ty jednou zemřeš taky, ale jako otrok.
Protiřečíte si, Buď jde Ukrajině o přežití, nebo všichni jako svobodní do jednoho zemřou. To je protimluv, obojí nelze. Smrt je konečná, ende. Dál už nic není, žádná alternativa, tak jaké přežití. Žonglujete slovy a nedomýšlíte jejich dosah. Smrt nemá budoucnost. Smysl existence je budoucnost, v dětech , ve vnoučatech. Nic není trvalé a my do budoucna nevidíme, v budoucnosti je vždy nějaká naděje. Ve smrti žádná není. Oslavovat smrt považuji za jistý druh úchylky. Když budou bojovat dva proti sobě a ten jeden řekne raději zemřu než se nějak dohodnout. Tak to protivníku paradoxně usnadníte, vaší smrtí vyřeší problém jednou provždy, Jedno vím, že mluvit o smrti tak jako vy značí jedno, nikdy jste se se smrtí v smyslu, že uvidíte umírat celou rodinu kde končí její pokračování nesetkal. Proto se říká, že rodiče by neměli přežít své děti, to je totiž to nejhorší, co může člověka potkat.
Jsou dvě možnosti. 1) To co trousí jsou takové bludy, že jim ve skutečnosti ani on sám nevěří. 2) Pokud těm kecům opravu věří, tak bych rád věděl na jakém matroši jede. protože to musí být výběrová kvalita. Problém Ukrajiny je ten, že tam velmi devalvovala cena života. Je mi jasné, že se na mne mnoho lidí vrhne, ale nemohu si pomoci. Člověk by měl bojovat a umírat tehdy kdy to dává smysl a kdy svou smrtí něco vykoupí. Jinak je ta smrt naprosto zbytečná a snižuje hodnotu života. Ukrajinci umírají, a přichází o území vlastní země, a tedy jejich smrt, nepřináší žádnou protihodnotu, jen svou smrtí oddalují nevyhnutelné. To musí působit naprosto destrukčně na psychiku lidí jak na bojišti tak v týlu. Rusové je na to přece jen o něco lépe. Né snad že by neumírali, umírají také, a také ve velkém počtu. Jenomže oni mají před očima skutečnost, že dobývají (oni jsou přesvědčeni že ho osvobozují) území, které zvětšují. tak že jejich smrt dostává nějaký smysl. Kdo z toho získaného území bude mít užitek je samozřejmě věc jiná, ale tento problém Rusové momentálně neřeší. Tato válka vůbec neměla nastat, je názornou ukázkou selhání diplomacie a respektování rozložení sil na světě a geopolitických zájmů reálného světa,
Ať si sníží mzdy na úroveň Českých zaměstnanců a zase budou konkurenceschopní. Ekonomicka realita je dohání.
Čínský dělník v automobilce bere 5 USD / hodinu
Český dělník v automobilce bere 12 USD / hodinu
Německý dělník v automobilce bere 43 USD / hodinu
Z toho je jasné kde je problém. Snížení mezd o 10% nepomůže musí je snížit alespoň o 60% a nebo propustit polovinu lidí a při tom zachovat produkci. Jinak řečeno musí zvýšit produktivitu práce.
To vaše srovnání kulhá, porovnávejte dle parity kupní síly. Například se podívejte se kolik stojí v Číně nové auto, a je úplně jedno zda spalovák či elektrické.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
já se obávám, že Vy nemáte žádné představy....k nim je potřeba mozek.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Blahoslavení chudí duchem.