Další nefér u těch balených je, že v každým takovým balíčku je aspoň jeden kousek, který už je za hranou prodejnosti. To je fígl, jak prodat to, co by se muselo vyhodit. Platí to jak pro zeleninu, tak hlavně exotický ovoce. Radši už to nekupuju, když dovnitř nevidím. Výjimkou jsou snad malý rajčata na větvičce, nebo jak to nazvat.
Chybou bylo přílišný žvaněni a brzký o tom, že se budou pořizovat jiný stroje a Gripeny budou pasé. Napřed měli zavčasu vyjednat výhodnější podmínky pronájmu Gripenů a pak teprv vyžvanit plány o novým nákupu. Tady naprosto selhalo diplomatický myšlení, postup jak od amatérů. A přesně to jsem čekal a říkal, když jsme se o tom bavili, že nám to Švédi pěkně osolí, ale přiznávám, že stoprocentní navýšení jsem nečekal.
Pro dítě do 15 kilo je u většiny vozíků sedátko s ďůrkama pro nožky. Pro těžší a lenošný se dá použít takový ten výklopný tentonoc na basy na nápoje. A pokud někdo říká, nebo píše, že pokud jeho dítě nechá v prostoru špínu, tak to uklidí, tak lže jak když tiskne. Ještě jsem nikoho neviděl, že by se aspoň podíval, jestli je to čistý, natož aby uklidil.
Že je vyšší cena másla vládě, potažmo ministrovi financí vlastně vyhovuje, proto se k žádné regulaci neuchýlí. Ne proto, že by to bylo netržní, jak se nám snaží vysvětlit. Ten důvod je mnohem jednodušší, vyšší cena zboží samozřejmě přináší vyšší DPH a nižší deficit státního rozpočtu. I když samozřejmě jde o nejspíš o jednotky milionů, možná nižší desítky. Ale je to jen jedno zboží a to se může nasčítat.
Mě by zajímalo, jestli autor článku po tomto zjištění podal podal podnět na ČOI. Takový článek bez odezvy na správným místě je mlácení prázdné slámy. Nebo se u nás taky říká: ,,pláčeš hezky, ale na špatným hrobě,,. Flastry by neměly být definovány částkou, ale poprvé třeba denní tržba celýho řetězce, podruhé tržba za dva dny, pak týdenní, dvoutýdenní, měsíční, zkrátka, aby se jim to rychle přestalo vyplácet. A není nic jednoduššího než zakázat používat výraz ,, běžná cena,,. Jenže, to je moc jednoduchý a přímočarý a my přece chceme mít vždycky nějakou druhou cestu, možná i třetí. Aspoň tak ty zákony působí.
Milá autorko Karolíno, myslíte, že když důchodci byli mladší a museli živit svoje děti, tak se měli líp? Víte třeba kolik stálo např. máslo? Stálo 10 kaček, kolik by stálo po přepočtu dneska? Určitě ne 50, nebo 60, či 70, ale mnohem víc. Neměli jednorázový pleny, ale vyvařovali a prali bavlněný plínky, který se pak musely žehlit. Aby dostali maso, exotický ovoce, novou pračku, která byla mimochodem mnohem dražší než dnes, museli si vystát frontu, někoho uplatit. Základní životní potřebné věci, který dneska bereme za samozřejmost se těžce sháněly. Fakt si myslíte, že mít děti bylo snadnější než dneska? Rozhodně nebylo, ale dokázali pro děti víc obětovat svoje pohodlí, svůj čas a oni sami byli až na druhém místě, možná ještě níž na žebříčku a y byste jim chtěla snížit něco, na co dřeli celý život, kdy jim nepomáhali dnešní technologie. Tehdy si většinou pořídili děti a auto se pořídilo až potom někdy, možná, dneska si koupíte auto na splátky s vysokým úrokem a pak fňukáte, že mít děti je drahý? Ano je, ale vždycky bylo, rozdíl je v tom, že dřív dokázali víc omezit svoje potřeby a děti mít na žebříčku priorit výš než dneska.
Sice dobrý nápad, ale dávno už existují světlovodné tunely. Tyto trubky čouhají ze střechy a vedou přes půdu do místnosti, na vrchní i vnitřní straně jsou jakési čočky, které světlo z venku stahují do toho tunelu a v místnosti ho naopak rozptylují. V té trubce je stříbrolesklý povrch a na půdě to je samozřejmě zateplený, aby se světlem nešel do místnosti i chlad, nebo horko z rozpálené půdy. Je to sice o ,, něco,, nákladnější, ale funkčnější, protože ten světlovod je o průměru cca 30 cm, pokud si to pamatuju. Neumím si představit, jak by někdo přes půdu instaloval sérii takových PET flašek, přijde mě ta rada trochu úsměvná a představa PET komínu naplněnýho vodou a bělidlem docela směšná.
Jsem přesvědčený, že u spousty slev z ceny za posledních 30 dnů to funguje tak, že cena byla stanovená, ale zboží nebylo ani na skladě, natož aby se prodalo. Myslím, že aby cena mohla být označena jako sleva, by měly být nastavený přísnější kritéria. Není těžký nemít v obchodě máslo od jednoho výrobce 30 dní, ale napálenou cenu, ale současně prodávat máslo od jinýho výrobce za cenu někde uprostřed mezi napálenou cenou a budoucí slevou.
Něco jsme se naučili, roky to funguje a teď začneme od nuly. Chápu, že těch plastů je hodně, ale co ty ostatní obaly? Vakuově zabalený salámy, sýry, maso, brambůrky, chipsy a spoustu dalších a dalších plastových obalů včetně různých sáčků, balící fólie a to včetně posílaných balíků. Toto řeší prý jen 1,5% plastových obalů, má to vůbec smysl vybrat tak nepodstatnou část odpadu a tak složitě ho řešit? Navíc ty automaty budou taky z velké části obsahovat plasty, spotřebují další energie. Moje podezření je, že Evropa si chce uměle navýšit HDP, ale prakticky nic nepřinese, kromě nákladů na pořízení a provoz.
To sklápění zrcátek na parkovišti sice možná ochrání zrcátko, ale opticky se tím zvětší prostor vedle auta a je víc pravděpodobný, že vám někdo odře lak a ještě víc pravděpodobný bude, že vám nechá málo místa k nastoupení do auta a budete se tam soukat jak tankista do poklopu tanku. Pokud totiž necháte zrcátka obklopená, tak se řidič parkující vedle vás bude držet dál od vašeho auta.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Do porovnávání letounů se nepustím, protože tomu nerozumím a na chytráka si hrát nechcu. Ale jen poznámka k poslední větě. Od začátku jsem říkal, že napřed se mělo dojednat prodloužení pronájmu Gripenů a teprve pak nahlas vyžvanit, že máme jiný plány do budoucna. Jenže né, to my si pustíme hubu na špacír, že sou nám Gripeny málo a pak se dozvíme, že dodávky budou splněny za víc jak deset let. A co včil? Deme škemrat ke Švédům a co oni na to? Tak ty čecháčky oškubeme, když už nás potřebujou. Dalo se to čekat, když to funguje u nás tak, že se všechno přetřásá v médiích a nějaký režim utajení u tak zásadní věci je bezpečnostnímu ministerstvu u p.dele. Mělo by to fungovat tak, že se veřejnost možná dozví někdy, že armáda už používá to a to. Ale proč to neříct nahlas, aby to potencionální nepřítel nevěděl včas dopředu, aby se mohl připravit, že?