Další nefér u těch balených je, že v každým takovým balíčku je aspoň jeden kousek, který už je za hranou prodejnosti. To je fígl, jak prodat to, co by se muselo vyhodit. Platí to jak pro zeleninu, tak hlavně exotický ovoce. Radši už to nekupuju, když dovnitř nevidím. Výjimkou jsou snad malý rajčata na větvičce, nebo jak to nazvat.
Chybou bylo přílišný žvaněni a brzký o tom, že se budou pořizovat jiný stroje a Gripeny budou pasé. Napřed měli zavčasu vyjednat výhodnější podmínky pronájmu Gripenů a pak teprv vyžvanit plány o novým nákupu. Tady naprosto selhalo diplomatický myšlení, postup jak od amatérů. A přesně to jsem čekal a říkal, když jsme se o tom bavili, že nám to Švédi pěkně osolí, ale přiznávám, že stoprocentní navýšení jsem nečekal.
Že Vy jste to neměli tak buďte rád. Nemám sice 4 děti, ale mám pane 3. A na rozdíl od Vás jsem je všechny porodila. Genetika byla vždycky v pořádku. 2 děti úplně v pořádku a jedno důsledkem špatného rozhodnutí lékaře a špatného porodu autista. A moje dcera chodila úplně normálně do školky už od svých necelých 3 let. Ale těch 20 dětí jí opravdu nedělalo dobře. Po změně školky, kde bylo do 10 dětí úplně jiné dítě. Byla v pohodě. Jak chcete dítě naučit, že je normální být ve skupině 25 žáků? Ono to totiž vůbec není normální. A už vůbec né, když je inkluze.
Je mi líto každého dítěte, které je jakýmkoliv způsobem nemocné, toho Vašeho také a smekám před každým, kdo se o takové dítě stará. Nicméně kontakt je třeba odmala, ne až od tří let a zvykat si nejen na větší kolektiv, ale i větší množství lidí kolem, aby pak hypoteticky nemělo panický strach z hromady lidí např. ve velkým obchoďáku, nebo z projití centrem většího města. Nikdy nepochopím, že ženský zdůrazňují, že je porodili, na to aby porodili většinou musí být dva a dítě je obou rodičů. Pro mě je vždycky směrodatnější, kdo ho vychoval a jak.
Vy jste vychoval čtyři děti? Skutečně? Byl jste s každým 2-3 roky na rodičáku, kde probíhá nejzásadnější formování osobnosti? To patříte k pouhým 2% muẓů, kteří toto mohou říct a mají tak právo vůbec se vyjadřovat k výchově malých dětí, gratuluji 🙂
To jsou hloupý feministický řeči, neexistuje žádná spojitost mezi být s dětmi na rodičáku a utvářením osobnosti. Dítě vychovává ten, kdo se jim víc věnuje při poznávání života a ne ten, kdo je přebaluje a krmí, zjednodušeně řečeno. A mimochodem, 3 roky je trochu málo na to abyste dítě vytvářela, to by bylo moc jednoduchý. To, že mě do dnes přejí všichni k svátku matek i když už jim je přes třicet, Vám snad bude stačit.
Není to tak jednoduché jak myslíte. Dítě které dokáže doma ve svém prostředí a klidu dobře "fungovat" to už nezvládá ve třídě 20+ dětí, kde je prostě smyslově přetížené.
Možná to dítě nebylo zvyklé se setkávat s větším počtem lidí, nebo spíš dětí, a to je taky nevhodnou výchovou. Dítě by mělo mít možnost se co nejdřív setkávat nejlíp se stejně starými dětmi a ne doma ,,ve svým prostředí,, chystat génia. To je nadneseně stejný jako když výrobci aut uvádějí nějakou průměrnou spotřebu, jenže ta je vytvořená ve ,,svým ideálním prostředí,, ale realita v provozu je úplně jinde. Nejsem žádný psycholog, ale vychoval jsem čtyři děti a pomáhal s vnoučatama a žádný tento problém nemělo, protože jsme se té zásady drželi, prostě kontakt, kontakt, kontakt. Opravdu ty děti, který se najednou v šesti, sedmi letech ocitnou denně na několik hodin ve společnosti dvaceti spolužáků jsou u vytržení a můj názor je, že si to chtějí užít, co kdyby to náhodou zase skončilo.
Často je pravda, že potíž je v přístupu rodiny a školy. Ale vše ostatní na naopak. Dítě nepotřebuje přísnější řád, ale naopak skutečné přijetí a svobodu v tom, jaká je jeho individuální cesta. Takové děti jsou pohodové, empatické a se zachovanou vnitřní motivací. Co píšete je pravý opak toho, co dítě třeba více inteligentní, nebo jinak nezapadající, potřebuje. Škola je už z principu toxické prostředí a skutečnost, že se s jejím prostředím mnoho dětí nepřizpusobím mnoho dětí automaticky nesmíří je spíš známka jejich potenciálu, ne nedostatku jakési výchovy.
Vnímáte školu jako toxické prostředí, ale potíž je spíš u toho dítěte, že nemá z domova dané mantinely slušného chování. Dost silně pochybuju o tom, že dítě, které je doma pohodové najednou ve škole ,,zvlčí,, a je nezvladatelné. Opak je pravdou, dítě najednou má z ničeho nic daný režim a má ho respektovat, čímž mám na mysli, že vyučovací hodina začíná tehdy a tehdy, má daný konec a daný téma. A protože není zvyklý na režim pravidelnosti a pozornosti, tak se chová jako ADHD, ale je to jen nevýchovou z rodiny.
Pro dítě do 15 kilo je u většiny vozíků sedátko s ďůrkama pro nožky. Pro těžší a lenošný se dá použít takový ten výklopný tentonoc na basy na nápoje. A pokud někdo říká, nebo píše, že pokud jeho dítě nechá v prostoru špínu, tak to uklidí, tak lže jak když tiskne. Ještě jsem nikoho neviděl, že by se aspoň podíval, jestli je to čistý, natož aby uklidil.
Vošouch za 240 je prasárna nehorázných rozměrů!
Pochybuji, že udělali vošouch z většího poměru brambor než mouky.
Tedy budu naivní a budu počítat:
Půl brambory 3,-
Lžíce strouhanky 0.50,-
Čtvrt lžičky majoránky 0.50,-
Čtvrt stroužku česneku.0.50, -
Lžíce oleje 1,-
Pronájem, energie a člověk v přepočtu na jeden vošouch, řekněme 20,-
Ta poslední položka bude díky nenasytnýmu brněnskýmu pronájmu nejspíš mnohem vyšší. Nějak mě totiž naskakuje vzpomínka, že se místa dražila, potažmo celý stánek, protože jsou města kvůli jednotnýmu vzhledu a takový stánek si nemůžou dovést vlastní. A ty pronájmy jsou tuším vyšší než 100.000 za celou dobu a to musí rozpočítat do pravdepodobnýho prodeje. A jedna položka Vám ve výčtu chybí, nehorázný zisk prodejce. Kdyby Brno dělalo trhy pro naladění vánoční atmosféry svých obyvatel a návštěvníků a ne pro plnění městské kasy, tak by mohl bramborák být pod kilo. O tom su pevně přesvědčený.
Kdybych vám měl něco vitíknout, tak třeba to že pivo je aktuálně tlačený.. nejčasteji biogonem.. tudíž chodíme na TLAČENÝ.. a je to super 👍🏻
Tak tlačený, dík za ten výraz, šak jsem psal, že nevím jak ten dnešní způsob nazvat. To se ještě používá plyn? Já myslel, že to byla krátkodobá móda. Ale pořád máme výčep, nemělo by se to přejmenovat na tlačenku?😂
U nás pivo nečepujeme ale točíme a tyhle problémy tam tudíž inherentně vůbec nenastávají.
Ono je to totiž jedno a když ty výrazy vezmete doslovně, tak dnes ani nečepujete a ani netočíte. A ani mě nenapadá, jak nazvat napouštění piva pomocí kompresoru. Výraz čepování, se používal v dobách, kdy dřevěný sudy byly uzavřený čepem, který se odrazil a místo něho narazil svůj čep opatřený kohoutkem. Výraz točit pivo zase v době, kdy se točilo kolem a vháněl se do sudu vzduch, aby pivo líp vytíkalo, což je možná blíž tomu, co se dnes používá, ale rozhodně se nejednalo o nějaký tlakování, jen se vháněl vzduch do sudu, aby vyplnil prostor po odpuštěným pivu. Takže dneska je to jedno, jaký kdo výraz použije, spíš jsou to žabomyší války. Pravdou však je, že to zařízení, který se používá se nazývá výčep.
Autor právě že píše v tom smyslu, ze měl dost času dát ruce za záda, jakoby to byla hráčova povinnost.
Jinak váš názor potvrzuje, že na jednu věc může být více názoru, protože si každý může vyložit pravidla po svém. Sám píšete, "že byla ruka v přirozeném pohybu"...., takže říkáte, že penalta nebyla, ale vzápětí se zase negujete tím, že zvětšil objem těla. Tak co tedy platí? A co má přednost?
Přirozený pohyb, ale ve smyslu zvětšení těla, je celá citace, tím je myšleno ironicky, že hráč ji úmyslně dal od těla, aby zvětšil bráněný prostor. Pochopit se to dá i z dalšího, kde píšu, že mu ruka vystřelila od těla.Takže říkám, že penalta byla.
Tady zase někdo napsal článek, který je velmi sporný! Autor si zjednodušuje celou věc na tvrzení, ruka od těla = penalta.
Autor nespekuluje nad tím, že má hráč povinnost dát ruku za tělo, ale že měl čas na to, aby ji držel co nejblíž u těla. Sice su antisparťan, ale tady musím sportovně uznat, že ze záběrů je vidět, že ten pohyb ruky je sice přirozený, ale ve smyslu zvětšení prostoru, který hráč brání, když je vidět, jak mu ta ruka ,, vystřelila,, od těla, kde ji do té doby měl. Za mě jasná červená a penalta, toto měl VAR vidět, rozhodčí v reálu to nemohl postřehnout, ale tady ve videu to vidět bylo a VAR těch záběrů má určitě víc i když tyto by mu bohatě stačily.
Na zelenou má chodec na přechod vstoupit a pak přecházení dokončit - klidně na červenou. Protože přestože svítí chodcům červená, mají červenou ve směru na přechod celkem dlouho i ta auta.
Je to tak, a navíc i když budou mít auta zelenou a na přechodu bude ještě nějaký pomalík (zraněný, starší) pořád má vozidlo povinnost nechat chodce dokončit bezpečně přejít i kdyby měl zastavit. Takový článek může napsat jen někdo, kdo by neměl za volantem co dělat.
Že je vyšší cena másla vládě, potažmo ministrovi financí vlastně vyhovuje, proto se k žádné regulaci neuchýlí. Ne proto, že by to bylo netržní, jak se nám snaží vysvětlit. Ten důvod je mnohem jednodušší, vyšší cena zboží samozřejmě přináší vyšší DPH a nižší deficit státního rozpočtu. I když samozřejmě jde o nejspíš o jednotky milionů, možná nižší desítky. Ale je to jen jedno zboží a to se může nasčítat.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Do porovnávání letounů se nepustím, protože tomu nerozumím a na chytráka si hrát nechcu. Ale jen poznámka k poslední větě. Od začátku jsem říkal, že napřed se mělo dojednat prodloužení pronájmu Gripenů a teprve pak nahlas vyžvanit, že máme jiný plány do budoucna. Jenže né, to my si pustíme hubu na špacír, že sou nám Gripeny málo a pak se dozvíme, že dodávky budou splněny za víc jak deset let. A co včil? Deme škemrat ke Švédům a co oni na to? Tak ty čecháčky oškubeme, když už nás potřebujou. Dalo se to čekat, když to funguje u nás tak, že se všechno přetřásá v médiích a nějaký režim utajení u tak zásadní věci je bezpečnostnímu ministerstvu u p.dele. Mělo by to fungovat tak, že se veřejnost možná dozví někdy, že armáda už používá to a to. Ale proč to neříct nahlas, aby to potencionální nepřítel nevěděl včas dopředu, aby se mohl připravit, že?