Tohle se mi moc nezdá. I kdybych připustil vliv určitého času narození, co mají spolu společného určité dny v různých měsících podle lidmi vytvořeného kalendáře, kde měsíce nekorespondují s fázemi lunárního měsíce, se slunovraty, rovnodennostmi, s ničím? Teď do toho hodí vidle další konstrukt v podobě letního času, kdy jsou přes polovinu roku o hodinu posunuté začátky dnů, takže člověk narozený v letním čase mezi půlnocí a jednou hodinou ranní vlastně patří do předchozího dne.
Proč se dnes lesbičkám říká „lesby“? Toto slovo vzniklo spíše jako nadávka, mělo pejorativní význam. Potom si zřejmě nějaké lesbičky usmyslely, že slovo „lesbička“ je zdrobnělina a že nechtějí, aby je lidé označovali jízlivě nějakou zdrobnělinou, tak si nechaly říkat lesby. Přitom lesbička zdrobnělinou vlastně není, podobně jako technička (m. technik), praktička (m. praktik), politička (m. politik) apod. (muž od lesbičky by byl lesbik, ale to samozřejmě věcně neexistuje). „Lesba“ je podle mne lingvistický nesmysl.
Zatímco v Kolíně nad Rýnem řádí dětské gangy přistěhovalců (Odkaz ), ve Stadthagenu to jsou mladí ve věku od 14 do 20 let. Je mi však jasné, že do svěcené vody v kostele nemočí Němci, ani ti bez náboženského vyznání. Vypadá to, že je takto bezzubý i ten zdrojový německý článek na kreiszeitung.de.
EPS (Elektrická požární signalizace) při hlášení požáru také zobrazí buď přesné místo, kde se aktivoval hlásič, nebo u starších systémů konkrétní smyčku (okruh hlásičů), která zahrnuje jeden nebo několik málo menších prostorů vedle sebe. Příslušný hlásič pak bliká a s ním případně i kontrolka nad dveřmi. Obsluha může důvod poplachu pochůzkou ověřit a pak činit opatření. Ve většině případů se jedná o planý poplach způsobený třeba zavanutím zplodin přes okno, nějakou činností v místnosti (intenzivní kouření, smažení) nebo technickou závadou na hlásiči. Je zbytečné hned evakuovat.
Kdyby ty nehorázné poplatky za transakce měl platit zákazník a ne obchodník, tak bychom takové články nečetli. Banky si vlastně po nějakých třiceti transakcích přivlastní celou hodnotu každé koruny. Další věcí je dohled nad transakcemi a nabízená možnost je omezovat. Zlobíš nebo remcáš? Budeš například nakupovat po určenou dobu jen potraviny a drogerii a jen ve své zemi nebo okrese. Jízdenku si taky koupíš jen do práce, to zařídit nebude problém, a auto už mít nebudeš, elita bude mít elektroauta a pro zbytek bude hromadná doprava nebo sdílené auto, které si při zlobení nepůjčíš.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Jak se takový podvod vlastně vyplatí? Dostanu peníze, ale mám poničené auto, starosti atd. Snad jedině, že mu to je jedno, jezdí to, hlavně, že něco káplo.
1 odpověď