Zpomněl jste ještě na otrokářství spojené s totalitou, To je dnešní realita
Nedodržují se uákony,LZPS,CHARTY a další mezinárodní zákony,normy. Vše tu ovládl korporát a ti to zde řídí jako firmy.Proto mají i svá registrační čísla,no záleží jen na lidech,jak se jim takováto společnost líbí a oni si také rozhodnou. Společnost,kde neplatí zákony,vládne mafie a neschopní s všehoschopnými vládnou nad schopnými nebude mít dlouhého trvání
Zákony, umlyvy dohody se porušovaly odjakživa. Viz prapůvod všech válek a konfliktů. Nevymysleli jsme nic nového.
Pokud to tedy vše řídí korporáty (a já neříkám, že to tak není), tak nechápu ty evropské automobilky , že si nezmírnily/neprolobovaly zmírnění pravidel. Muselo jim být jasné, že s tímto přístupem a nastavením prostě končí.
Demokracie je jen forma vládnutí a my jsme si všichni zkrze naše politiky demokraticky odhlasovali, že to tak chceme.
Nucení/donucení je ve všech politických a ekonomických směrech s vyjímkou anarchie. Dnes moderně anarcho-kapitalizmu, ale tam také dojde k nějaké formě domluvi a v zásadě k vynucení určitých pravidel.
Zaspali jsme? Kde jsou všichni ti odborníci, experti co navrhovali bourat v Německu jaderné elektrárny? Copak jim nedošlo, že energie ze solárních panelů stačit nebude? Experti. Nechají si radit dětmi Greta a pak se všemu diví. Kde udělali chybu?
Kteří experti tohle kdy říkali? Němci se "sami" rozhodli pro energiwende a dokončli jí. Snad se jim povede snovu rozjed alespon ty 3 poslední.
My jsme minimálně 14let přešlapovali na místě a vytvořili si jen solární tunel. Je to náš problém. Nebyli jsme ani schopni jako DE a PL vyžádat si vyjímku na uhelné elektrárny -> chyby minulé a současné vlády.
Já jsem víc než dvacet let pracoval v továrně, která byla součástí mezinárodního koncernu. I tam jsem slýchal rozumy od šéfů, že zahraniční pobočky mají vyšší produktivitu, než my. Jenže problém nebyl v tom, že by se u nás zaměstnanci flákali a jinde ne. V rámci různých školení se někteří z nás dostali do zahraničí a rychle nám došlo, jak to je. V zahraniční fabrice (například) proběhlo vylisování a opracování výlisku automaticky (robot a nebo nějaký automat), kdežto u nás opracování probíhalo do značné míry ručně, přesun dílce k dalšímu úkonu probíhal u nich pomocí automatického dopravníku, kdežto u nás se to skládalo do přepravek pro které pak musel někdo přijít a odvézt je na vozíku (a někdo další zase z těch přepravek vyjmout), čištění přípravků u nás probíhalo ručně, kdežto tam pomocí automatu atd. Výsledek byl takový, že zatímco u nás bylo zapotřebí na nějakou práci pět lidí a neměli u toho ani čas poškrábat se na zadku, tak (například) v Německu to zvládali tři, stihli toho víc a ještě se nedalo říct, že by se zrovna přervali. Pokud chceme porovnávat produktivitu, musíme brát do úvahy i to, jakými prostředky bylo této produktivity docíleno. Jinak je to stejné, jako srovnávat výkon maníka s krompáčem lopatou s někým, kdo sedí v bagru.
Ano tak se měří ta produktivita: 5 denně zničených maníků vs 3 co se ještě škrábou na zadku a udělají toho více a lépe. Jen je potřeba, aby ti lidé se naučili ty stroje a přístroje ovládat a jsme zase u toho vzdělání, ale musí to být také vyváženo podnikatelkými investicemi.
Každý trochu rozumný. Bez revize máte s pojistkou smůlu....
Neznám nikoho v mém okolí, kdo dělá na svém domě/bytě pravidelné revize. Zákon toto nenařizuje pro soukromé účely. Pojišťovny to také nezajímá, maximálně výchozí revize. Ono taky když vám shoří dům včetně té revize, tak je celkem problém najít nějaké dokumenty k tomu.
Drtivá většina požárů je zapříčiněna jiným zdrojem než FVE
To máte pravdu. Zatím. Za pár let to bude hlavní příčina požárů...
Jasný. FVE instalací je caa 200k. Počet spotřebičů v domácnosti může být klidně 50ks. Kuchyně, světla, malé spotřebiče - víte, že takové usb kabely také rády hoří, notebooky, tablety, mobily hodinky atd...? Revize byste měl (doporučeno zatím nevynuceno) dělat cca každé 4 roky. Výchozí revize mají platnost 2-4roky. Kdo to dneska dělá?
Teď dost plácáte.
Ono je v podstatě jedno, z jakých částí se koncová cena skládá. Pro mě je důležité přesně tohle číslo. Stejně, jako je mi celkem jedno z čeho se skládá cena benzínu. Zkrátka mě litr benzínu stojí...
Souhlasím, že nakonec každého zajímá účet a rozhodující jsou roční celkové náklady.
Jen pozor, aby se vám jednou nerozbila kalkulačka až budete počítat (měsíční celkovou cenu) / ~0 kWh.
Příměr z benzínem je tady zcela nepřesný. Stále měsíční platby budete platit stejné ať už odeberete 0kWh nebo 10MWh. Když odeberete 10l nebo 100l benzínu zaplatíte přesný násobek krát cena benzínu né nějaký poměr.
S FVE je nutno DS chápat jen jako elektrocentrálu a elektrocentrála prostě něco stojí.
Hasiči si umí poradit s hlavním přívodem lelktřiny a často to dělají, ta slavná fotovoltaika je něco navíc, proč tam nejsou jištění na potřebné úrpvni. Já také platím nemalé peníze na podporu, nikdo mi nepomůže doplatit rozdíl mezi mými přímotopy a těmi fotov. novotami. Rozvod musí být bezpečný.
Vy máte doma nainstalovaný automatický hasící systém v případě jakéhokoliv požáru? Drtivá většina požárů je zapříčiněna jiným zdrojem než FVE. Předpokládám, že jištění kabeláže tam bylo, ale je vám to v takové případě k ničemu.
11,57 kč/kWh není hloupost. Cena osciluje mezi 9,32 (106kWh) - 11,57 (312 kWh).
Vzhledem k měsíčnímu vyúčtování stačí vydělit cenu na faktuře počtem odebraných kilowat. A samozřejmě v létě, kdy jedu hlavně na FV odebírám málo ze sítě, ale platba za jistič zůstává. Tohle jsou pouze ceny fakturované dodavatelem energie.
Je to problém, celková spotřebovaná energie se snižuje (stačí vyměnit ledničku), zůstává více přetoků a jejich cena jde rapidně dolů. (Připouštím, že tohle je velmi individuální)
Ale i tak počítat s návratností do 10 let je nesmysl. Pro mě je FV spíše pojistka, diverzifikace zdrojů (chcete-li)
Protože k vám vedou nějaké dráty s nějakým rezervovaným příkonem a kdykoliv se můžete připojit. Toto je prostě služba, která se musí zaplatit a nesouvisí s odebraným množstvím energie. Jasný, nakonec každého zajímá celková suma většinou podělená 12. Vy to berete měsíčně. Na tomse nic nemění.
Sčítáte hrušky s jablky, pak to dělíte jablky a prezentujete to jako cenu za jablka.
Jinak vám klidně může vyjít ještě větší hausnumero za vaši kWh.
Není to tak jednoduché. Ten fix na 2 roky počítáte v současných cenách ale co když jste smlouvu uzavřel před rokem?
Bez fotovoltaiky bych platil při současných cenách cca 60.000 Kč ročně ale s FVE platím jen 12.000 Kč ročně. A o tom to je. Úspora 48.000 Kč ročně při investici 200.000 Kč se prostě vyplatí.
Pokud platite nesmyl za energie, můžete vypovědět a zaplatíte pár tisíc pokuty. Nebo přepsat energie na jinou osobu. Optimalizace tarifu je zcela základní a prvotní krok.
Mnoho poskytovatelů zlevńuje i fixy.
Pokud máte VB, a spotřeba je vyrovnaná s výrobou můžete mít takto pěknou návratnost. Nerozporuji. Tady je zase problém v tom že:
Dokud to je výhodné, určitě VB využít. Zcela bez starostí. Jen si myslím, že je to ten nejhorší způsob využití (pro společnot) s největší destabilizací sítě, ale když to nabízí?
Bohužel jsou instalce kdy lidé mají spotřebu 2-4MWh ročně. Bouchnou FVE za 240kkč a ono jim to ušetří 2MWh. Což se asi nikdy nezaplatí, když ceny energií letí dolů a dneska jde mít 5-6kč/kwh a to nejsou retenční nabídky.
Není to tak složité. Pokud si zafixuješ dodávku energie tak si dodavatel musí zarezervovat energii kterou ti potom dodává. V případě že klesne cena a ty zrušíš fixaci tak tu energii rezervovanou pro tebe on musí prodat levněji. A ty mu musíš zaplatit tu ztrátu. Co na tom nechápeš? Drakonické pokuty mobilních operátorů byly v době kdy se budovala síť . Stejně jako u energie bylo potřeba postavit infrastrukturu odpovídající množství budoucích zákazníků. Pokud do toho zákazník hodil vidle tak zaplatil. Ani tohle nepochopíš?
Dodavatel nikdy dopředu není schopen odhadnout přesně vaši spotřebu a také nikdy nenakupují vše. Čím víc má zákazníků, tím menší odchylku má a má.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Takže, když si dám na střechu panely třeba 5kWp s příslušným hybridním nesymetrickým 3F střídačem se zapojeným limiterem, který by "měl" přetoky odstranit ( indukční vařiče... ) tak bych neměl nic distributorovi platit na pokutách ? Netuším kolik takový střídač dokáže při nedělním vaření nekontrolovaně poslat do DS za 15 min. Zdá se mi hranice 300W dost nízká. Možná jsem nepochopil výklad. Máte někdo zkušenosti ? Rád bych FVE bez přetoků a bojím se, že za každý watt "omylem" poslaný do DS budou drastické pokuty jak je u našich vykutálených energetiků zvykem.
4 odpovědi
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
300W pro 3F systémy je i v současnosti, ale jestli platí nově zároveň i limit 30kWh, tak je to v pohodě. 0 přetoky mají studer nebo victorn, zbytek střídačů mohou mít od 0 - X. Často je to způsobeno spotřebiči které cyklují, ale může to být způsobeno i obyčejným vypnutím výkonového spotřebiče.