Já manželovi do jeho aktivit nekecám a on do mých také ne.
Tak to máte hodně smutný vztah. Já jsem v době plné aktivitity probíral s manželkou ("kecali" jsme si vzájemně) do všeho. Přátelsky, s pochopením a respektem, diskuze, rady, náměty... Už mnoho let to není pravda, žiju sám, a bolestně mi to chybí.
Každý člověk má nějakou potřebu. Např. přijít včas do práce a před tím si nakoupit. Nebo brzy ráno přijít do obchodu, vybrat si v klidu a pomalu čerstvé potraviny. Proč by jedni měli mít přednost před jinými? Pracující před důchodci? Proč? I pracující člověk může přijít do obchodu brzy, i pracující může být váhavý a nakupovat pomalu, i pracující může zdržovat, i důchodce může být rychlý a obchodem ¨proletět" rychle... Musíme se sem na tu planetu všichni nějak vejít a vzájemně si nepřekážet.
Ocet je kyselina, soda je zásada. Smísením dojde k reakci a výsledkem je voda a sůl. Chemik by uměl spočítat, kolik je třeba smíchat kyseliny se zásadou, aby vznikla neutrální voda a sůl. Při náhodném smísení vznikne buď roztok kyselý nebo zásaditý. Kyselina ruší účinek zásady, zásada ruší účinek kyseliny. Každá tato látka samostatně má jistě čistící schopnosti. Ale míchat tyto dvě ingredience je blbost.
Tyto kontroly jsou obrovský svinstvo. Proč trestat člověka, který je nemocný ještě domácím vězením? Pokud má zlomenou ruku, může si přece klidně zajít do hospody na pivo. Druhou rukou sklenici pozvedne, ale sbíjecí kladivo v práci nikoliv. Nebo žena s vážnými zdravotními potížemi může klidně zajít za kamarádkou na relaxační návštěvu. Lékař rozhoduje, že člověk je dočasně práce neschopný. Nikdo jiný nemá právo do toho žvanit a kontrolovat, jestli je "správně" nemocný.
Jsem rád, že je pryč ten hnusný komunistický režim, ta nesvoboda, udavačství, pronásledování slušných lidí, omezování kariery nadaným, tvůrčím a pilným lidem... Zaplať bůh, že jsou komunisti pryč! Ale jak je možný, že v té mimořádně hnusné době nebyl problém s důchodem? Důchody byly mizerné, to je pravda, ale to platy taky. A fungovalo to. Tak kde je dnes chyba???
1
Sledujících
3
Sleduje
1
Sledujících
3
Sleduje
V některých státech EU (Rakousko a j.) se žádné lékařské prohlídky nevyžadují. Jen při vydání řid. průkazu, který je pak potvrzením o znalosti dopravních předpisů jako např. u jiných dovedností maturitní vysvědčení nebo VŠ diplom. O své zdraví a své schopnosti se pak má každý starat sám. Po sedmdesátiletém lyžaři na sjezdovce taky nikdo nepožaduje lék. potvrzení přesto, že na sjezdovkách se často jezdí velmi vysokou rychlostí, pohybují se tam děti a mnoho lidí. Jen u nás má stát pocit, že je třeba lidem žvanit do všeho.