Mne 1 den před STK začalo u C4 něco rachotit u zadního kola. Nic jsem tam zběžným pohledem nenašel. Na STK bez problémů. O víkendu mne to nedalo, sundal jsem doma na heveru zadní kolo a ejhle - prasklá pružina! Upadl jí celý jeden "závit", který tam na tlumiči zůstal viset. V servise si to pak nechali jako raritu, ukázku toho co projde přes STK :-)
Slováci by měli přestat vymýšlet prastaré Slovenské krále, kteří nebyli ani Moravští ani Čeští. Slovensko má na co navazovat, ale podle mne je to především Uherská tradice, která nebyla jen o útlaku. Mnoho významných Uherských osobností mělo své kořeny a původ na Slovensku. Většina památek vznikla v době Uherského království a Slováci na tom mají svůj podíl. Lepší jen být pyšní na to co Slováci reálně v době Uherské vybudovali, než si vymýšlet mýtické Slovenské krále.
Přesně toto jsem níže napsal. Souhlas.
Nevím proč se Slováci upínají jen k Velkomoravské říši a nehlásí se přitom i ke svému významnému historickému podílu v Uhrách. Přitom Horní Uhry byla nejbohatší část této říše, sídlily zde (a pocházely odtud) významné šlechtické rody a v Bratislavě (Prešpurku) byli korunováni i uherští panovníci. Dolní Uhry byly po většinu času kolonií Turků a nic tam nebylo. Ano vládnoucím národem byli Maďaři, ale vždyť i u nás vládli od začátku 4. století "cizáci" a přesto se k této době hrdě hlásíme.
Je to smutné. Děti si opravdu mají hrát s panenkama či autíčkama. Ty zbraně jim ale do rukou dávají jejich vlastní lidi, možná i rodiče, ne nikdo z venku. Proto jediná možnost jak to změnit, musí přijít taky od nich samých. To jak dlouho to bude trvat, závisí na vyspělosti národa. Třeba se toho chudáci nedožijí nikdy. Nechtějte ale po Evropě či světě, aby to za ně řešila. To už tu bylo a říká se tomu kolonialismus. Teny byl ale prý hrozně špatný. Tak teď je to o poznání lepší, ve všech směrech.
No to je hnus velebnosti! Je to nevzhledné jak z venku tak zevnitř - neomítnuté betonové tvárnice ve "vstupní hale", koupelna obložená bílými obkladačkami jak v nemocnici v 50 letech. Z venku bez fantazie. Je to nepraktické - v obou nohách je vybavení (vstupní hala + pracovna), takže před velkou vodou se musí stejně vystěhovat. Nepraktické jsou i ty chybějící stropy kdy se kopírují šikminy střechy. Jednak se tím zbytečně zvětšuje objem na vytápění, kdy se teplý vzduch nahrne nahoru kde není potřeba a taky se to musí krásně uklízet od pavučin a spol.
Pamatujete si, když přesně toto řekl asi po roce od anexe Krymu Miloš Zeman? Jak všichni kvičeli rozhořčením, co si to dovoluje říkat za nesmysly? Ať byl prezidentem jakým byl, tak díky tomu že si "neviděl do úst", říkal často nepříjemnou pravdu. Na muselo uplynout x let, aby se tento názor stal "mainstreamovým". Vůbec tímto neobhajuji anexi samotnou, jen je dobré vidět realitu. A ta je, že Krym Rusko už nepustí, i kdyby se všichni na hlavu stavěli. V nejlepším případě, si nechá světem uznat Krym za ruské území, za opuštění části nyní dobyté Ukrajiny.
Já z fasády nejím, Vy ano?
Nechce se nám to řešit, tak to neřešíme, Římané také neřešili 😄
Desítky čtverečních kilometrů dalších plastů v otevřené krajině to vyřeší za nás 😮
Ano, máte pravdu, nikdo z fasády nejí. Pokud to ale takto bagatelizujete, popíráte sám svůj předchozí příspěvek že všechny plasty degradují a uvolňují mikročástice. Jsem přesvědčen, že zateplená fasáda rozemletá na skládce (protože díky složení nic jiného s ní udělat nelze) uvolní během degradace nesrovnatelně více mikročástic, než ten kelímek na smetánku. Takže zavíráním očí před velkým problémem a bojem proti druhému zanetbatelnému, opravdu nic nevyřešíme.
Všechny plasty degradují a uvolňují mikročástice! Je lhostejno kolik váží, důležitější je velikost povrchu.
Ano plasty degradují. Ale je nutné si uvědomit, co vše plast vlastně je. Nejen obaly a oblečení, ale i fasádní polystyren či fasádní barvy. Toho se ročně na domy použije tisíce tun a jednou se zákonitě objeví na skládce. Proti tomu jsou kelímky od smetánek do kávy plivnutím do moře.
Vlhkost = daň za zateplení (polysteren s lepidlem na fasádě + dokonale těsnící okna a dveře). Dřív lidé netěsnosti neřešili, protože se topilo kamny přímo v místnostech. A kamna potřebovaly přísun vzduchu, takže místnost byla vlastně neustále větraná. A izolace proti zemní vlhkosti? Ta se díky tomu neřešila - vyvětrala se.
Ale jo, proč ne. Důležité aby to mělo pevnost a neprotrhávalo se to, třeba jen o ostré hrany konců dvou balení u sebe. Balit do toho ale plátky masa asi nebudou - vypadalo by to neesteticky, protože by se sesypaly na sebe a nebyly by jednotlivé vidět. Leda že by do toho vkládali ještě nějakou oddělovací proložku, ale to by byl krok zpět.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Pamatujete si, jak se říkalo, že elektromobilita přinese desetitisíce nových pracovních míst? Zatím to bere jaksi opačný směr...