Místo toho, aby vlády podporovali co největší soběstačnost a nezávislost každého domu a jeho obyvatel, snaží se tady vše centralizovat. (snad tedy kromě podpory solárů) Jinak chtějí vše na elektřinu, žádné kotle na tuhá paliva, krby, kamna, od vlastní studny by Vás nejraději odpojili. Otázka zni, co bude v okamžiku, až přijde velký black out - a že se to jednou stane. My jsme do baráku zakoupili kamna na dřevo s plotnou, troubou a výměníkem, systém je zálohovaný, takže i bez elektřiny a plynu můžeme v zimním období topit i vařit. Jinak máme plynový sporák i kotel a nemíním se toho jen tak vzdát, je zkrátka dobré mít alternativu. Ovšem obyvatelé bytovek a paneláků, tam je to velký problém. Asi by si v případě nouze museli rozdělat oheň ve sklepě.
Obavy, že se řada lidí důchodu nedožije, Pertold vyvrací. Tak to je pecka. Ono se podle statistik už teď důchodu nedožije 20%lidí, považme, celá pětina! Pětina lidí, kteří pracují 20,30 i 40 let, odvádějí sociální "pojištění" a nakonec z toho nemají ale vůbec nic. A on si snad myslí, že když se posune věk odchodu, dožije se penze víc lidí? Nebylo by pak lepší tento věk snížit, možná by se dožilo lidí méně? A co se týče sociálního "pojištění", měli bychom nazývat věci pravými jmény, je to sociální daň. Kdyby to bylo pojištění, naspořená částka + výnosy by se daly podědit, nebo alespoň částečně. Jelikož to nejde a nejde se ani nikde odhlásit, je to daň, a proto máme bezmále nejdražší práci v Evropě a jsme málo konkurenceschopní.
Tak když už se zase ohánějí západem, měli by si uvědomit, že v některých státech dostávají rodiny přídavky na děti automaticky. Jinak to nevyznívá jako špatný nápad, nicméně bych ráda viděla modelový příklad situace, kdy se člověk cca 10 let před důchodem ocitne bez práce třeba ze zdravotních důvodů, na invalidku mít nárok nebude. Byl- li skutečně odpovědný, bude mít kromě penzijního spoření ještě třeba nějaký investiční a nemovitost. Takže se nejdřív bude muset všeho zbavit a až půjde do penze za pár šlupek, tak mu řeknou že si měl našetřit? Nebo jak to máme chápat?
Hloupé je, že toto odnesli i lidé mimo záplavové zóny, mají sice byty v pořádku, ale primárně zařízené na vytápění plynem, když není musí používat přímotopy, ale to by se nedoplatili, kdyby chtěli mít teplo. Proti tomu se asi nelze pojistit a v paneláku také asi těžko pořídí alternativní zdroj, jako třeba kamna na dřevo. Pak by k sobě někteří určitě rádi vzali lidi ze zatopených domů, třeba z rodiny, takto by jim asi příliš nepomohli.
Vypadá to dost děsivě, to musím uznat. Nicméně ono je to někdy kdo z koho, kráva je dost velké zvíře a když dojde tvrdý na tvrdý, praštíte ji taky, abyste si zachránili kůži. Jo, dalo by se to dělat i jinak, ale jestli si představují, že bude zaměstnanec tu krávu dvě hodiny mile přemlouvat, aby vlezla do dojírny, to asi těžko. Mohli by si to jít zkusit, není to sranda. Že tam padá spousta sprostých slov, to je těm kravkám asi taky fuk, jestli na ni voláte Máňo nebo p..., záleží na tom, co se u toho děje. Argumentace, že se kráva připouští brzy po porodu a téměř celou laktaci je pak "těhotná" (spíš březí), to je tedy zcela mimo mísu. Taková kobyla v přírodním stádu nejlépe zabřezává 7-9 den po porodu a má to tedy stejně, nikdo ji nenutí, u krav chovaných volně je to podobné. Myslím, že je potřeba investovat, využít moderní technologie, ulehčit zaměstnancům práci a udělat ji bezpečnější a tím zároveň zlepšit životní podmínky těch zvířat. Aktivisté si musí uvědomit, že pokud nebudeme chovat krávy na maso a mléko, můžeme je rovnou všechny vybít, protože do přírody je tu pustíme asi těžko a jen tak pro radost je bude držet málokdo.
Nejlepší je, když trvá vyživovací povinnost vůči dětem a zároveň vznikne vůči Vašemu rodiči a ještě rodiči partnera. To aby se člověk naklonoval. Kamarádce se zase snažili přišít tuto povinnost vůči partnerovi, se kterým byla přes 10 let rozvedená. Některé zákony jsou prima, ale jeden by musel být chobotnice, aby vyhověl všem.
Možná by se paní autorka měla podívat také na důvody jako : nedostatek vhodných bytů ve městě a vysoké nájemné, nedostatek míst ve školkách, obtížně sehnatelný zubař, pediatr či praktický doktor, péče o staré rodiče v místě bydliště, dobré pracovní místo druhého z partnerů, nemovitost, na které má věcné břemeno dožití některý z rodičů, atd., atd... Určitě by se našly i další a další důvody, každý doplní dle svého. Co je jednoduché z pohledu jednoho, může být pro druhého nepřekonatelný problém.
Jsem jednoznačně pro, ať jsou platy politiků navázány za průměrnou mzdu v republice! Tak 0,7 až 0,9 by bohatě stačilo. Alespoň by každé svoje rozhodnutí ohledně veřejných financí okamžitě pocítili na vlastní kůži. Kde to vzkazoval pracujícím, že nemůžou přidat, jelikož peníze nerostou na stromě? Asi jak na kterém, že?
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
To je zajímavé, jak se u nás vždy ohání tím, že na západě to a to mají dražší, víc zdaněné a já nevím co ještě. Následně se dozvíme, že na rozdíl od nás tam mají úlevy a výhody, o kterých se u nás nikomu ani nesnilo, např. 100% mzdy v nemocenské, přídavky na děti pro všechny, nárok na důchod už po pár odpracovaných letech, odečet z daní na zahradnické práce na vlastní zahradě atd...To, že by se o něčem podobném uvažovalo i u nás, jsem ale nikde nezaslechla. Vy snad ano?
2 odpovědi