To bohužel nevím zda je to nově, ale právě jsem na RD a dcera onemocněla, dosud jsem též žila v domnění že nelze skloubit, až jsme s kolegyní zjistily že lze. Na OSSZ řekli že je to samozřejmostí, že stát podporuje pracující MATKY, bylo nám zdůrazněno, že u otců toho využít nelze.
Mám stejnou zkušenost. Pokud s rodicakem běží matce poměr, u kterého odvádí sociální a zdravotní pojištění (tedy ne DPP na malé částky), lze čerpat OČR. Musí ho ale čerpat matka "ze svého soubežného pracovního pomeru". Nemůže čerpat otec. Ono je to tak zvláštně napsané v té žádosti o OČR, že potvrzujete, že jiné osobě není vyplácena peněžitá pomoc v mateřství nebo rodičovský prispevek. Důležité je tam to spojení jiné osobě, ale dost lidí to zarazí a leknou se, že to tedy souběžně nelze.
Část příspěvku nechápu. Například, že lidé na vesnici nemají rádi vzdělané....reálně jsou vesnice ve středočeském kraji poměrně plné vysokoškoláků, co jsou pracovně navázaný na Prahu.
A moc nechápu ani to omezení zážitků. Ano, to omezení s detmi je v tom, že na něco nejsou zralé v konkrétním věku. Takže je třeba cestování vybírat stylem letos jedu do Milána a do Říma až za 5 let, až to dítě mentálně dá, ale to je asi tak celé. To, že téměř nekoukám na TV mě osobně nedrtí. S jejím omezením na úkor jiných činností (na TV už čas nezbývá) na mě teprve plně dolehl pocit, že koukání na ni je děsná ztráta času a i když se mi ten volný čas naskytne, jdu radši dělat něco jiného (číst, běhat, dělat práci do školy).
Nikdy nebude mít člověk čas úplně na vše (ani bez dětí), protože těch možnosti je moc, takže základ je dobrý time management a určení priorit, co mě opravdu baví a stojí za to tomu věnovat čas.
S plnohodnotným nahrazením školky bych byla opatrná. Dětskou skupinou mi prošly dvě dcery. S péčí jsem byla spokojená, ale pořád jsou tam primárně děti od 1 do 4 let a prostředí je pro ně upravené - kamaradské. Prostredni dcera je sama od sebe dost živelna vlna a trvalo pak přes měsíc než se v klasické školce srovnala do režimu, že někdy něco musí, nemůže pořád někde lítat a dělat hluk, musí vnímat paní učitelku atd. Prostě taková ta základní kolektivní disciplina školkových děti (aby pak zvládly školu) tam chyběla, protože na to není v typu kolektivu, který je v dětské skupině prostor. U starší dcery problém nebyl , ale nedokážu odhadnout nakolik to bylo tím, že je naopak velmi klidná nebo lépe pracovala detska skupina (byla výrazně dražší, takže i kvalifikace zaměstnanců byla vyšší).
Za mě vypadá dobře. Moc ale nechápu, proč na sebe prezentací typu třetí fotky upozorňuje povoláním spisovatelka. Ta by měla oslovovat čtenáře trošku něčím jiným (intelektualnejsim). Nebo opravdu fotka téměř nahého pozadí zvedá prodejnost beletrie? To už je pak na tom společnost dost špatně. V případě influencerky apod. bych volbu fotky pochopila.
Tak nevím, jestli to má smysl. My aktuálně dali necelé 3000 za noc za čtyřlůžkový pokoj pro 5 (mimčo s námi na manželské posteli) i se snídaní v Rimini (Itálie). Letenky staly necelých 17000, ale i sem se dá dojet autem, pokud by člověk chtěl za cestu ušetřit. Pláž na 3 dny 65EUR (2 velká lehátka a slunečník). V Bologny, kde máme kulturní zastávku, to už bylo s ubytováním pro 5 trochu horší. Máme za 3500 na noc apartmán ala airbnb. Ceny nejsou špatné. Restaurace v Rimini mají dost levnou vodu, takže to, co stojí víc jídlo zase sníží v celkové ceně voda a je to nakonec cenově skoro stejně jako jít do restaurace v turistické části Čech. Jsou tu dražší běžné věci v kramech - piti, jídlo, drogerie (teď srovnávam s ČR). Zmrzlina 3-5EUR (podle porce). Zase je tu ale levné kafe.
Já bych to tak negativně neviděla. To, že něco nebude povinné, neznamená že to nebude tam, kde je to vhodné. Má to jen zjednodušit podmínky pro zřizovatele. Umím si představit, že vesnická malotridka nepotřebuje oddělené wc (děti tam jdou že školky, kde mají společná a v tomhle věku jsme při blbnutí venku akorat holky a kluci chodili za jiný strom). Naopak na středních školách už nemusí být ve třídě to umyvadlo (matně si procházím hlavou, že tam už určitě nějak extra používané nebylo - vytvarka nebyla, clovek se svačinou nezapatlal). Pamatuji si historku jedné kolegyně z jednoho kurzu, že byla v 90. letech historicky první studentka v rámci dané VŠ na nějakém strojírenském oboru a museli vymýšlet co s ní a ve staré budové běhala na opuštěný záchod na půdu..... 😅
To snad 9000,- za obe deti ne? Jestli vás ti znami trochu nelakují..
Je to poměrně běžná cena. Dcera jede na týdenní tabor za 6000kc + musí mít spacák, karimatku, vlastní kolo (helmu, reflexní vestu) a spoustu dalších drobnosti. Ano, ty věci využije i mimo tábor (aktualne vetsinu mame doma), ale ve chvíli, kdy dítě jede poprvé je to slušný náklad navíc. Nejedná se o nějaký hogo fogo tabor- obyc stany s podsadou, program převážně sport. Co jsem koukala na tábory na 14 dní, tak začínají na těch 8000kč. Příměstské jsou teď u nás většinou za 3500 - 4000kc, ale v půlce případů v tom nejsou například svačiny. Pro mladší mám příměstský za 1800 v soukrome dětské skupině kam drive chodila, ale zase je to mimo civilizaci a každý den slušná cesta autem, tak člověk poměrně nemalou částku zase projezdí.
S manželem jsme se shodli, že sledovací aplikace nám nesmí do baráku a to oba pracujeme IT. Je to pro mě tenký led, kdy si rodič určitým způsobem zvykne brát dítěti základní soukromí (ano, i děti určité soukromí potřebují...také bych jim třeba nepročítala za běžných okolností deník apod.). Dcera - necelých 9 let sebou nosí ven mobil a má instrukce, že kdyby se zpozdila má zavolat. Rozhodně jsem ji nevolala hned, když nebyla v danou dobu doma, ale dávala ji čas navíc a pak dostávala případně výtku, že přišla pozdě. Během pár venkovních akci, kdy se o neco zpozdila a naší následné výchovné komunikace pochopila, že základní je aby chodila včas nebo se ozvala a přijde mi, ze už to funguje dobře (a to je podle mě výchovně to podstatné - i z pohledu celkové mezilidské komunikace).
To je úplně jedno. Mého muže by vyhodili z práce
A když jde na OČR, tak ho také vyhodí? Tohle spíš ukazuje na chybné myšlení některých firem. Když jsem před lety nastupovala do první práce, měla jsem majitele ve věku mých prarodičů a jednou mi majitel třeba řekl, že nezamestnava chlapy, protože by jim v základu musel dát aspoň o 5000 víc - ne proto, že by víc uměli, ale protože mají živit rodinu zatímco nám holkám může být jedno kolik nosíme peněz, protože je má nosit partner. Ano, je to trochu o něčem jiném, ale v základu je to pokrivene vnímání můžu a žen na pracovním trhu. Teď jsem již druhé firmě po sobě, kde nikomu nepřijde divné, že chlap jde treba na OČR.
Loni v srpnu jsme objednali sedmimístné Berlingo. Letos v březnu nám bylo řečeno, že nemohou potvrdit žádné předpokládané datum dodání a dost možná nebude vůbec (přibližně u třetiny z již objednaných vozu závod prodejcům potvrdil, že je vůbec nevyrobí - přechod na elektromobilu a ukončení výroby, ale nespecifikoval přesně které, aby mohli kontaktovat konkrétní zákazníky), takže jsme odstoupili od smlouvy. Vzhledem k potřebě sedmimístné škatule nám nabízeli jinde dodání za 12 měsíců (přitom inzerovány skladové vozy). Nakonec jsme našli prodejce Toyoty, který nabízel vůz již zadaný do výroby s předpokládaným datem dodání v půlce července. Konfigurace plus /minus seděla, tak jsme to vzali. Cena oproti původně objednanému Berlingu cca o 50 000 vyšší. Dodání se nakonec stejně protáhlo, ale podle poslední zprávy od prodejce to vypadá na převzetí cca v půlce září uff....
Já vím, že je to hnusné, ale rozhodnutí po zprávě lékařů, zda takové dítě budete chtít, bylo na Vás, milí rodiče. Tak o co jde? Věc je naprosto odlišná, když se takové dítě narodí při chybě při porodu, nebo špatné diagnóze doktora. Tady už je, koho finančně začlenit.
Autismus se ale pokud vím neodhaluje v rámci předporodnich vyšetření - to se odhaluje Downův syndrom a několik dalších postižení, ze kterých je velká část neslučitelná se životem. Takže rodiče autisty diagnózu zjistí až během ranného života dítěte a tedy se dopředu o ničem nerozhodují.
Mejitele fitek brečí, jejich personál ve většině případu přitom není očkován, kecy kolem neschválení vakcín, ale ze si cpou do těla cely život steroidy to neřeší…
Tak nevím do jakého fitness centra chodíte, ale tady u nás na malém městě vede fitko sportovní tým závodního aerobiku. Více než 3/4 lekcí, které dělají jsou pro děti a rozhodně to není nějaká mega výdělečná činnost, ze které by si kupovali bavoráky, jak se na konto podnikatelů tak rádo říká. K tomu mají denně 2-3 různé lekce pro dospělé ve večerních hodinách (od jógy, přes zumbu po trx). Silně pochybuji, že ty štíhlé holky, do sebe perou steroidy.....
Tak ono to není jednoduché ani při běžné dovolené. Potřebujeme se testovat teď v neděli a příští týden už v sobotu. Na našem městě se testuje jen jednou týdně od 10 do 13hod. takže vyřešit si testy je tak trochu rodinný výlet navíc a časově si koordinovat PCR abyste si ho neudělali moc brzy a jak se tak říká vám vydržel na dovolenou, ale zároveň ho neudělali moc pozdě a nestalo se, že nebudete mít ještě výsledek, až se budete potřebovat jim prokázat je také celkem úsměvná logistika. Plus co jsem tak zběžně koukala, tak se ty zastropovaná ceny asi kapku obchází. Na jednom místě antigenní test sice za 200kc, ale +140kc za mezinárodní certifikát, bez kterého služba objednat nejde, byť třeba mezinárodní certifikát nepotřebujete. Jinde jsem v ceníku viděla 814kč PCR + 200kč odběr + poplatky za poslání SMS atd. Celkem 1100kč. Také lze objednat pouze takto vše dohromady.
Tak nejen pro seniory. Já pracuji každý pracovní den do 8:30 do 17:00. V nejbližším větším městě testují antigenními testy veřejnost jen v pracovní dny od 13:00 do 15:30. a na druhém odběrovém místě od 12:30 do 16:00. Pokud se vydám druhým směrem, tak tam testují od 8:00 do 17:00, což stejně nestihnu, když cesta zabere půl hodiny. Těžko si kvůli každé návštěvě kadeřnice, pedikérky, restaurace budu brát ještě dovolenou na testování. V práci máme samotesty.
Proto jsem uvedl i Asii,dokonce na prvním místě, ale vy jste si toho nevšiml: Vietnam, Laos, Kambodža, Thajsko, Barma, Malajsie,Singapur rozhodně nejsou ostrovní státy, žijí tam stovky milionů lidí a covid zvládly ukázkově.
To až budete příště poučovat o hlouposti ....
Je třeba se ale podívat i na průměrný věk obyvatel. Některé z těchto států nemají průměrný věk dožití ani 60 let, tedy tam téměř neexistuje nejrizikovější skupina, která nejvíce na Covid umírá. Plus troufnu si říci, že asiaté z uvedených zemí mají z celkového pohledu mnohem zdravější životní styl - menší výskyt obezity, vypapkané cukrovky atd., což je z pohledu úmrtnosti na Covid také poměrně dost zásadní.
Mít krámek s obuví udělám si eschop a z krámku výdejní místo. Zákazník si vybere model, odhadne číslo a příjde si zboží vyzvednout. Na místě si skontroluje stav dodaného zboží ,vyzkouší ty botky, a případně rovnou "reklamuje" nesprávnou velikost. Reklamaci ochotně vyřídím k jeho spokojenosti výměnou za bezvadné, padnoucí.
Já si myslím, že spousta krámů takto funguje. Pořád jim ale podle mě klesnou tržby o lidi, kteří na internetu prostě nenakupují a používají ho minimálně. A ti u malých krámků na malém městě budou tvořit velkou část klientely. Je to podle mě nemalé množství lidí, kteří prostě vyčkávají až se otevře, aby nakoupili tak, jak jsou zvyklí a když se neotevře dotahaji prostě ty staré boty, svetr z předešlých let a nekoupí nic. Čímž se ta ekonomika prostě zpomaluje. Mě třeba nedávno překvapilo, že skoro 50 procent všech prodejů na eshopech se pořád platí dobírkou - já to nepoužila ani nepamatuji a hotovost nosím minimálně (a ne kvůli Covidu).
Určitě nebudou policisté vymáhat dodržování pravidel tam kde postrádají logiku. Lidi začnete hledat způsoby jak dodržovat pravidla než pořád vymýšlet proč to nejde.
Jezdím už půl roku jen do práce a na nákup. Mám dvě děti a necouraji po venku. Situace je špatná, moje rodina sedí radši doma na zadku a jde to. Tenhle rok musíme nejak zvládnout. Kdo má rozumný nutný důvod opustit bydliště, určitě může. Kdo chce najít jen argumenty pro nedodržování pravidel, nabije si hubu
No já si myslím, že problém je v tom, že pokud vláda vydává nařízení mělo by být plně funkční. Ne aby se pak říkalo, že oficiálně něco nesmíme, ale ono to vlastně postrádá logiku, že to nesmíme tak to v tomhle konkrétním případě nebude nikdo pokutovat. A v dalších deseti případech to vlastně taky nikdo nebude pokutovat, protože by to taky bylo nelogické atd. To jen přispívá opět k tomu, že spousta lidí nebude dodržovat nic ani ty věci, které by už třeba dodržovat vhodné bylo. A za další jakmile to nařízení je, tak opravdu nikdy nemáte jistotu, že nepotkáte nějakého aktivního blbečka, který Vám spočte ten metr navíc, co jste překročil v lese za barákem.
Kam jste děti dávala před tím , když jste jela na školení dříve ? Jistě nebyly ve škole celý taž do večera celý tyden? Pro děti jet jiného okresu klidně můžete. Jsou pro takové cesty vyjímky. Zjistěte si co platí.
Já tedy četla odpovědi vlády těsně po vyhlášení a tam bylo uvedena odpoveď na tu otazku, kde bylo řečeno, že pokud potřebujete dát děti na hlídání k někomu z rodiny tak můžete, ale máte je odvézt už tento víkend a pak si je vyzvednout až po skončení tohoto lockdownu. Že účelem je snížit mobilitu a během lockdownu byste je tedy převážet mezi příbuznými neměli (výjimka je pouze pro střídavou péči). Řeším v podstatě podobný problém.....
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Já vnímám cestování s detmi hlavně jako určitou část výchovy a předávání životního stylu. Že se neleží jen na gauči u TV či tabletu, ale normální je se hýbat, vidět neco noveho atd. Navíc podle mě plati to, že i kultuře se musí člověk naučit. Pravděpodobnost, že potomek sám po 20 letech vstane z gauče a zajde do muzea je prostě nižší, než když tam chodí s rodiči od dětství. Program se musi určitě přizpůsobit. Nam se ale třeba už u předškolních děti dost osvědčily hrady - dítě si je prochází volně a je to pro něj dobrodružství a nikoho neobtěžuje. I některá muzea zaujmou už předškoláky, i když dospělák si je samozřejmě s nimi neprojde tak v klidu, protoze tomu dítěti staci se podívat a číst dlouhé elaboratory si k tomu nechce. Obecně vnímám jako nejtěžší věk 2-4roky....u tech nejmensich jsou ve hre ještě iracionální zachvaty vzteku, kdyz nekam nemůžou apod., od cca tri let dite bývá už těžké na vytrvalejší nošení (minimálně ty naše, protože jsou po manželovi nadprumerne veliké), ale ještě samo zas tak moc neujde. Z výletu je nadšené, takže na něm už odpoledne neusne a pak mu ten spánek chybí a je přetažené a špatně stravitelné.....