Učitel je člověk. Může mít špatný den, nebo být unavený. Může být hodný i zlý, stejně jako kdokoliv jiný. To učím své děti já. Pokud učitel chce, aby k němu děti vzhlížely, jen to, že je učitel k tomu už dávno nestačí.
Jsem vděčná učitelkám svých dětí, že tu práci dělají s láskou a porozuměním jak pro děti, tak i pro nás, rodiče. Děti je zbožňují a vzhlíží k nim, my rodiče si jich vážíme a jsme za ně vděční, protože za sebou máme zkušenost i s paní učitelkou, která nám z nadšeného šikovného dítěte vyrobila uzlíček nervů.
A navíc se to skoro pokaždé na něčem zakousne takže, hlavně když pospíchám kvůli frontě u tý s obsluhou, tak jdu skoro poslední a ještě nesmíte kupovat alkohol.I s pivem máte problém a i s různými slevovými poukázkami ....a stejně když je fronta víc jak dva lidi s plným košem nebo důchodkyně který nejde karta a dlouhý minuty se dohaduje s pokladní...tak tam vlezu....
Tuto zkušenost nemám. Velké nákupy beru přes skener, takže když jdu platit, tak je to rychlovka a když náhodou padne kontrola, tak je to zdržení do minuty, takže pohoda. V obchodě, kam chodím je vždy dost personálu, takže nějaké zaseknutí se na něčem tam neznám.
A taky ta pokladna nepozná jestli kupujete brambory za 15 nebo jabko za padesát ,takže se můžete splést chteně i nechtěně a nebo jste si zrovna nenasadili brýle.... Ale i jablka a další ovoce stojí různě nebo i pečivo všichni nejsou tak poctiví ,, pokladní,,... takže bych se divil ,že to někdo nevyužije ale taky můžete zaplatit víc ...každý tak podrobně vše nekontroluje
Ano. To je riziko podnikání. A věřím, že obchody to mají spočítané a i přes to se jim to vyplatí, jinak by možnost skenerů a samoobslužných pokladen nenabízely. Také už se mi stalo, že jsem do skeneru zadala dvě okurky a doma zjistila, že jsem si tu druhou zapomněla dát do tašky, vědomě jsem nikdy nic navíc nevzala a nemám potřebu zkoušet, jestli a co by prošlo. Přesto věřím, že jsou lidi, kteří to zkusí a obchody to ví, počítají s tím a i tak se jim to vyplatí.
Osobně preferuji obchody se skenery, vyhnu se tak frontám, většině personálu i dalším zákazníkům a funguji tempem, které vyhovuje mně.
Občas se dostanu do obchodu, kde tato možnost není a za samoobslužné pokladny jsem tam ráda - opět mohu fungovat vlastním tempem a v případě problému je tam vždy nápomocný a milý personál.
Nemám pocit, že pracuji za někoho, vidím v tom benefity - okamžitá kontrola cen jednotlivých položek i celého nákupu, vlastní tempo a vyhnutí se frontám.
My teď máme druháka a je třeba procvičovat čtení. Pokaždé když má číst, je to před tím půl hodiny ječení. ( I když si vybere knihu podle sebe a text není dlouhý). Jenže to procvičování čtení je důležitý, takže jak to dělat jinak? Prostě jdeme přes sílu a nechápu, jak to dělají ti rodiče, co učí dítě doma sami.
U nás pomohly návštěvy knihovny. Chvíli to trvalo, ale postupně jsme našli typ knih, které dceři vyhovují tematicky a stylem psaní a je to lepší. Stejně brblá, že má jít číst, ale pak se začte a vydrží u toho déle, než musí a nadšeně vypráví, o čem to bylo.
To jsou výrazy: "zaútočil na trojici", "udeřil do hlavy", "dívku rozbolela hlava", "matka je odvezla na vyšetření"... Hahaha, jsem smíchy na zemi pod stolem. Jo, tak dneska se pár pohlavkům říká údery do hlavy a děti je třeba hned odvézt na CT? A co tam nakonec dělala celá rodinka? Zajímavé, no. 😄
No tak pokud ten pohlavek skončí modřinou na hlavě, asi to úplně malá rána nebyla. A proč by tam nemohla být celá rodina? Vcelku si dokážu představit situaci, že vyzvednu děti z kroužků a tréninků, cestou domů se stavíme v obchodě, já dám instrukce, ať si koupí něco na druhý den k svačině a půjdu nakoupit ostatní, co je potřeba.
Kvůli plechovce pití, ježišmarja.
Pokud někdy uvidíte někoho krást jídlo, tak ne - nevidíte.
Člověk co krade jídlo ho nejspíš potřebuje a nemůže si ho dovolit. A i kdyby ne -hypermarkety nás ždímají uměle vyhnanýma cenama a za dlouhodobé krize mají rekordní profit - nějaká ta plechovka se fakt vsákne.
Stačí informovat obsluhu. Ta už si to pořeší.
Když jste se jako děti na něco těšili a ono se to nenaplnilo, měli jste radost? Ale třeba jste se uspokojili jinak. Jenže u starších či starých na konci života je to zcela jiné. Nekoukejte na peníze či na možné vaše starosti a tu radost jim dopřejte, zaslouží si to.
A jinak útulky a internet jsou plné inzerátů na psy, kterým zemřel majitel a rodina se nechce/nemůže postarat. Proč to riskovat, že přibude další.
Když jste se jako děti na něco těšili a ono se to nenaplnilo, měli jste radost? Ale třeba jste se uspokojili jinak. Jenže u starších či starých na konci života je to zcela jiné. Nekoukejte na peníze či na možné vaše starosti a tu radost jim dopřejte, zaslouží si to.
A až pes jednoho z rodičů strhne/strčí/shodí při hře, ten si něco zlomí, druhý z páru se o něho bude muset starat a na psa nebude kapacita, tak co? Pes půjde k mladým, kteří o něho nestojí, nebo do útulku. Super vyhlídky. Nebylo by jednodušší když už psa, tak takového, aby se tahle rizika minimalizovala? A když štěně v pokročilém věku, tak by bylo fér k tomu zvířeti i těm, co ho pravděpodobně zdědí, domluvit se i s nimi, co zvládnou. V rodině máme psa 40kg a třeba já osobně bych ho měla velký problém udržet, pokud by se rozhodl, že někam vyrazí. Takže kdyby mi ho mamka přivedla s tím, že už ho nezvládají a ať se postarám, radostí bych zrovna neskákala. Člověk je zodpovědný za vše, co k sobě připoutá a ta zodpovědnost by měla začít rozumem u výběru zvířecího společníka a dohodou se všemi, kterých se to rozhodnutí bude dříve či později týkat.
Takže abych to shrnula. Zahraniční dovolená s malými dětmi je stres pro rodiče, kteří si na ni neodpočinou, pro ty děti, které se na ní nudí i pro všechny kolemjdoucí, které to obtěžuje. Ale rodiče na ni přesto s dětmi jezdí, protože... A teď jsem nějak ztratila niť, protože mě žádný smysluplný důvod fakt nenapadá. Ale tak hlavně že kvůli tomu, že mají děti jen "nesedí doma na zadku", jak po nich všichni kolem chtějí. Protože samozřejmě nic jiného, než buď sedět doma na zadku nebo letět k moři se v létě dělat nedá, že jo...
Tak dítě k moři se může brát i ze zdravotních důvodů. Osobní zkušenost nemám, ale údajně je pobyt u moře prospěšný u ekzému a astmatu. A v případě, že by to znamenalo, že dítě bude mít několik měsíců zdravou kůži nebo menší dávky léků, aby se pravidelně nedusilo, asi by mi to za to stálo.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ono to funguje, vidím na svých dětech, že když se jim vysvětlí, proč po nich něco chci, nemají většinou problém mi vyhovět. A stěžovat si jako v článku, že puberťák neposlouchá na slovo a může za to škola mi přijde vtipné. V naší škole vidím, že když má učitel respekt k dětem, mají ho i ony k němu a učitele práce baví a děti se do školy těší. Je to hodně i osobním nastavení každého.