Já pozoruju největší potíže u padesátníků. Konkrétně u chytrých telefonů. Senioři nad 70, kde by to člověk očekával jsou mnohdy podstatně zdatnější než ti kolem 50.
Připadá mi, že člověk před důchodem se nechce učit novým věcem. Zatímco ti co už pár let v důchodu jsou aktivnější. Dostala mě dáma velmi pokročilého věku s chodítkem, která platila s naprostou samozřejmostí chytrými hodinkami
Školy nejsou mnohdy bez viny. Takto argesivními se stávají nezřídka oběti šikany a ta je v kompetenci škol řešit a předcházet jí. Mají dostatek psychologů? Nebo je jednodušší to svalit na počítačové hry a šikanu jsme neřešili, jen se té dívce posmívali?
Rozhovor s ředitelem té školy, kde dívka útočila nožem byl výživný. 100x vyvrácené věci a neřešení šikany. Jak tohle změní rodinné prostředí, když děti tráví ve škole podstatnou část dne a psychologická pomoc je velmi obtížně dostupná a termíny za půl roku.
Úplně nelze hodnotit výrobce z dnešního pohledu a dnešními znalostmi. Radioaktivita byla novinka, jakákoli kontrola léčiv naprosté sci-fi. Možná kdyby byl výrobce větším šarlatánem, nebyl by to takový problém - tehdy bylo cokoli s nápisem radioaktivní v módě a vylezla řada preparátů slibující obsah radioaktivity, většinou šlo o klamání zákazníka a kolem radia to maximálně letělo. A nepředstavovaly tedy z pohledu radioaktivity riziko. Bohužel tenhle přípravek obsahoval, co sliboval na obalu. Ironie, co?
Lékárník je poslední kontrola správnosti léčiv a jejich správného užívání. Dovolení dovážky léčiv na recept kurýrem je hazard a to s lidským zdravím. Pro imobilní pacienty lékárníci připravují legální možnost dovozu jejich léčiv - návštěvní službu lékárníka, kdy léky přiveze lékárník a pacient bude správně informován o jejich užívání a bude zajištěno správné zacházení s léčivy z lékárny až k pacientovi.
Jakékoli cenové výhody výše zmíněné jsou akorát absurdním lákadlem pro voliče. Vysoce regulovaná cena léčiv na recept se opravdu s rozvozem nijak nezmění. Je to další nezodpovědný nápad v oblasti nakládání s léčivy.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
I drobné doplatky mají vliv na to jestli se léky plýtvá nebo ne. Příklad mám z vlastní praxe (kolegové zhusta potvrzují). Dokud byl Algifen kapky plně hrazený, tak je všichni potřebovali. Od doby, kdy je na balení 25 Kč doplatek, často slyšíme, že 1 balení stačí nebo, že kapky nepotřebují, protože mají ještě doma. I vzhledem k místě praxe si mohu dovolit říct, že nejde o to, že by na ně lidi neměli peníze (to se stává běžně u jiných léčiv, kde to řešíme), ale skutečně řeší zda to nebude 3. nenačaté balení, které po čase vyhodí.
1 odpověď