Na TEMU jsem koupil dvoje boty a protože mám klasickou velikost 43. Tak boty sedí. I když u bot někteří lidé si to musí zkoušet, to chápu.A s reklamací u nás , to je děs a hrůza. Opravdu v TEMU když mi náhodou něco nesedí tak daruji, třeba i Charitě. Za těch pár korun.
My jsme vraceli oblečení kvůli fakt špatné kvalitě a úplně bez problému, vrátili peníze hned po přijetí. Vracelo se přes aplikaci, kde se vygeneroval štítek.
Katastr nemovitostí by neměl být veřejný a zdarma. Kdyby byl zpoplatněný a pouze pro vyhrazené účely, bylo by po problému. Taky nevím, proč by měl každý závistivec koukat, kdo co vlastní.
Kdyby byl zpoplatněn, spekulanty by to neodradilo a obyčejní lidé by to museli platit. Takže rozdíl jen pro obyčejné lidi...
Práce při studiu? Tak takový zaměstnavatel v ČR není.
Práce by se musela přizpůsobit rozvrhu.
Kdo by zaměstnal někoho, kdo přijde v pondělí od 14 do 17, v út od 8 do 10, ve středu vůbec, protože to na tu hodinu nemá smysl a tak i zbylé dny.
Práce v noci, nebo jen o víkendech by nebyla práci v oboru.
Já to tak měla, našla jsem si práci a ve škole mi zamítli žádost o přechod na kombinované studium, takže jsem plný úvazek měla při prezenčním studiu. Byl to mazec ten rok, ale v práci se to podařilo domluvit, prostě jsem si naházela cvika na odpo a co nešlo, tak jsem přes den na 2 a půl hodiny odešla a musela si to naddělat. Byla to práce v korporátu, tam je trochu flexibilní pracovní doba, ale i tak jsem musela žádat o výjimku.
Kdy už se konečně daň z nemovitosti začne exponenciálně zvyšovat od každé další vlastněné nemovitosti ? Tak jak je to například v Portugalsku. To by se hned dostaly na trh nové byty, protože by se je nevyplatilo pronajímat. On je rozdíl, když pronajímám svůj druhý nebo třetí byt, než když mám pronajmout svůj dvacátý..
Ono už je zajímavější zavést daň z prázdné nemovitosti, pokud byste cílil na rozhýbání nabídky nemovitostí. Daň z druhé a další nemovitosti neřeší vůbec nic, zaplatí totiž nájemníci...
Fascinuje mne ta poslední věta " bolí trochu více, než když za mě daň z příjmů zaplatí zaměstnavatel" Tak buď je autor ekonomický analfabet a do té rady se dostal omylem nebo se snaží o manipulaci. Zaměstnavatel hradí větší část pojištění, ale daň z příjmu si zaměstnanec hradí sám.
Tady je naprosto jasné, co tím autor chtěl říct. Kdyby lidi dostali hrubou mzdu a měli pak ty peníze sami odeslat ze svého účtu, tvářili by se úplně jinak. Takhle ty 'své' peníze ani nevidí, proto je to bolí méně.
Já v první řadě nechápu, proč vůbec platím daň z nemovitosti , na jejíž údržbě a provozu se stát nepodílí ani jediným haléřem. Někdo namítne, že daň se použije na něco jiného, ale na co? Můžeme s bavit třeba i o DPH, neboli SZD - Státní zlodějské dani - atd......
Tak platíte zejména za půdu, na které Váš dům stojí (a která je zásadně omezená). Nejde o pozemek, který vlastníte, ale o 'možnost' stát na tomto konkrétním místě. Pokud byste chtěl stát zadarmo, můžete stavět někde v Africe, kde je místa až až. V tom spočívá mimo jiné princip této daně.
Starých lidí přibývá, protoze neexistuje žádná podpora mladých rodin pro zvýšení porodnosti.Autor píše o růstu výdajů na důchody, což nezpochybnuji. Ale s růstem výše důchodců rostou přeci i prijmy státu. Rostou ceny potravin, daně výdaje na bydlení aj. Zvyšováním mezd se zvyšují i odvody zaměstnanců na sociální a zdravotní pojištění. Navíc před odchodem do důchodu každý odpracuje minimálně 40 let. Proč není důchodový účet oddělen, od státního rozpočtu, aby do něho vlády nemohly sahat, když jim chybí peníze. A v minulosti to udělaly mnohokrát, proto je deficitni. Myslím si, že kazdy kdo 40 let poctivě pracoval si na důchod videlal.
Však na důchodový účet tady byly pokusy (2. pilíř) a celé to krachlo. Kdyby něco takového teď zavedli, z čeho by platili důchodce, kteří už si nic na sebe nevydělají? Vždy to bohužel fungovalo, že pracující platí současné důchodce (a další mandatorní výdaje) a na budoucí důchodce budou zase platit děti. Kdo chce svůj důchodový účet, ať si sám odkládá a nemá pak co řešit. Moje generace prostě s důchodem od státu nepočítá a snaží se se podle toho zařídit...
Zkušenost z podzimu, mateřská banka nabídla hypotéku za podmínek, která pro nás nebyla dostačující (příliš nízká maximální výše úvěru). Následně řešeno přes finančního zprostředkovatele u stejné banky (jen se zrušila původní žádost a udělala nová) a najednou banka částku zvýšila na takovou, která už nám dostačovala. Tzn. bez zprostředkovatele, který tomu rozuměl a věděl, jak celkové finance i účel udělat, bychom hypotéku nebrali, protože by nám chyběly peníze... Ať si lidi říkají, co chtějí, a nadávají na provize, ale za nás naprosto zasloužené peníze zprostředkovateli..
Takže klasické letadlo, ale to víme všichni! Samozřejmě si spořte, přijde inflace nebo ukončení společnosti a následná likvidace...... a pak po 30 letech spoření řeknou., společnost zkrachovala....tohle je pořád dokola
Tak existuje takzvaná diverzifikace portfolia, tzn. nervat vše jen do jednoho místa. Něco do akcí, něco konzervativněji, rozhodně ne opomenout nemovitosti. Jedna věc je naspořit velkou částku a čerpat, druhá věc je zajistit si pravidelný příjem, například formou pronajaté nemovitosti. Těch cest je rozhodně víc, jen na to lidi musí myslet od začátku produktivního věku.
Nějak vlastně nechápu kde je problém.
Každý uzná, že je lepší mít přeplatek, než nedoplatek. A že spousta lidí má díky volatilitě cen přeplatek je přeci normální.
A nebo tu jde někomu o to, aby tyhle peníze utratili jinde a jinak?
Já nevím, já si radši udržuji lepší cashflow a pak zaplatím nedoplatek. Mám zálohy vždy na nejnižší možné. Ono na konci člověk stejně zaplatí stejnou částku, nehledě na výši záloh, tak proč jim to 'rvát' dopředu... 🤔
Jeho plat je v pořádku. Je to vrcholový manager obrovského kolosu. Je úspěšný. Ty peníze mu patří.
Souhlasím. Navíc pokud je pravda, že se plat roky nezvyšoval, procentuelně to může souhlasit. A když čtu tady tu diskuzi, chápu, že se lidé vztekají, ale vydělávat několik set tisíc na tak vysokých pozicích je úplně běžné. Že my ostatní máme průměrný plat, za to si můžeme částečně sami. Všichni se pořád zaobírají platy vysoce postavených lidí, přitom to je jak plivnutí v moři oproti tomu, jaké peníze tečou pryč v rámci veřejných financí...
Naprostá lež. Když je dítě doma, tak jí jen jednou denně? Za cenu jídla ve školce maminka namaže tak maximálně dva rohlíky s máslem a čajem. Není snad ne?
Souhlasím, platím za celodenní stravu ve školce 50 Kč a doma bych stěží za tu částku navařila a dala dvě svačiny. Nehledě na to, že dítě má plnohodnotné jídlo obsahující vše, co potřebuje. Sama jsem nešťastná, když musím dítě nechat doma (třeba kvůli nemoci)... Pro sebe totiž nevařím tak plnohodnotně...
První dcera kvůli neprůchodnosti porodních cest nakonec narozená akutním císařem. Anestezie lokální, po vytažení pár minut bonding na mně, a pak převzal tatínek (3 roky zpět). Druhá dcera (3 měsíce zpět) přirozeně, bonding 2 hodiny hned po porodu. Zpětně ale nedokážu říct, co bylo lepší. Při druhém porodu sice vnitřní radost, že malá přišla na svět přirozeně, ale rozsáhlé šití způsobilo, že následná rekonvalescence nebyla o moc lepší než po tom císaři. Po císaři vše bylo náročnější, hlavně pohyb, ale vyhla jsem se následným problémům 'se spodkem' (zejména zhoršená hygiena a náročná péče o jizvu, rehabilitace). Tak bych možná řekla, ať se maminky normálního porodu nebojí, ale pokud je jim doporučen císař, ať se s tím vnitřně smíří a nebojí se toho taky.
Stříháte svá videa? Nebo je necháváte na disku ležet ladem?
Začala jsem před časem videa stříhat a výsledný zážitek pro naše okolí (i pro nás, jelikož si videa z dovolených pouštíme relativně často) je mnohem lepší než procházet stovky fotek. Aktuálně jsem přešla z bezplacených na Movavi editor a jsem spokojená. Těch pár stovek ročně mi za ten komfort stojí. A souhlasím, že pokud někdo plánuje videa stříhat, je dobré s tím už při natáčení počítat a videa tomu přizpůsobit (např. úvodní záběr hotelu a okolí, vše natáčet stabilně a dělat velmi pomalé záběry, které se v případě potřeby dají v editoru zrychlit).
Tak nějak si myslím, že se pořád vymýšlí lepší systém přihlášek, ale nakonec nejlepší byl nakonec ten úplně původní. Podávaly se dvě přihlášky a bylo. Já jsem byla v ročníku, kdy byla (snad ten jediný rok) pouze jedna přihláška. Tento skvělý nápad znamenal, že na gympl se nás hlásilo cca 130 (brali 90 + 30 v druhém kole), takže se dostal v podstatě každý (což odpovídalo úrovni těch studentů pak), zatímco školy typu obchoďák, průmyslovka, zdravotní měly obrovský přetlak. Lidi se toho gymplu báli skrz jednu přihlášku a šli víc na jistotu (aspoň si to mysleli). A na druhou stranu vím o případu spolužačky, která se v prvním kole na obchodku nedostala, do druhého kola šla na stejnou školu a tam ji vzali bez přijímaček 😆).
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Nehledě na to, co je on zač, by snad mělo platit heslo, že před zákonem jsme si rovni. Pokud mu drželi neprávem majetek, měli by ho odškodnit. Na druhou stranu by to zase zaplatili daňoví poplatníci. Takže je otázka, proč situace nastala a kdo je zodpovědný? Ten by se měl zpovídat. Ale když nakládáme s cizím majetkem, tak je nám to fuk...
3 odpovědi