lžete!je prokázáno,že člověk si pamatuje věci a prožitky až od 3 roku věku!
Můj děda umřel, když mi byly 2 roky. Doteď si pamatuju, jak mě vedl za ruku na louku, kde potom sekal trávu. Taky si pamatuju, jak byl v ložnici rozestavěný nábytek. když jsem ještě spala v malé dřevěné postýlce se šprušlemi. Když jsem to vyprávěla našim a ukázala, kde byly skříně a postel, byli taky překvapení, že si to pamatuju. Každý je jiný, některé děti už v roce mluví, jiné začnou pořádně mluvit až klidně ve 4 letech. Tohle nelze paušalizovat.
Opravdu se domníváte, že učitelé ze svých platů kupují žákům každý den bonbóny?? To většinou bývá odměna za nějaký dlouhodobý projekt, soutěž apod. Takže když dítě dostane jeden bonbón cca za měsíc, opravdu se to na něm absolutně nijak neprojeví.
Denně měl po kapsách kvanta papírků od bonbónů a kolik jich stačil vyhodit do koše, to netuším. Nechápu, kde se takové množství sladkostí ve škole a v družině vzalo, ale ze svého to učitelé určitě nekupují. Odměny dostávaly děti za kde co, za splněný úkol, za dobré chování apod. Syn byl šikovný, tak měl plné kapsy. Právě to šílené množství mě dohnalo k tomu, že jsem navrhla, jestli by bylo možné zvážit jinou formu odměny než sladkosti. Jak to dopadlo, jsem už popsala.
Ale s příbuznými nebyly vaše děti po většinu času - vychovávala jste je vy a bylo na vás, aby závislost nevznikla. Tedy pokud byste je neodkládala k babičkám na každý víkend, abyste od nich měla pokoj. Protože když dostane dítě sladkosti jednou dvakrát za měsíc, tak při správné výchově žádná závislost nevznikne. Ale ono je jendodušší se na nějkou výchovu vykašlat a svádět to na příbuzné, že...
Babičky mi děti za celou dobu hlídaly dohromady asi 5x, ale vy evidentně víte všechno nejlíp :-D
Přesně. Měla jsem takto militantní kolegyni, která - když byla její dcera malá - jí nedala ani kousek sladkého, dostala jablko, sýr a podobně. Výsledek? V určitém věku pak do dcery nedostala nic jiného, než sladké - na odpíraném si vytvořila závislost.
Byli i přes mé protesty odmalička bohatě zásobeni příbuzenstvem, takže cukr jim rozhodně nechyběl, naopak.
Moji příbuzní mi moje snahy o "bezcukrovou" výchovu mých synů vytrvale a zcela neskrytě bojkotovali od úplného začátku, shazovali mě před dětmi slovy, že bych jim, chudáčkům, nic nedopřála a cpali jim při tom do ruky pytle bonbónů. Vrátilo se jim to pak tím, že je starší syn nepřivítal pozdravem, ale otázkou: "Co jsi mi přinesla?" Zase to ale byla údajně moje chyba, že je syn prý nevychovaný. Později jsem se snažila přemluvit učitelky ve školce a ve škole, aby děti při každé příležitosti neodměňovaly bonbóny. Ve školce to prošlo, ve škole už ne. Naopak v té chvíli syn upadl v nemilost, když učitelka před celou třídou (ve 3. ročníku) prohlásila: "Tady Xxxx-ovo maminka nechce, abych vám za odměnu dávala bonbóny. Kdo s tím souhlasíte?" Trvalo pak dost dlouho, než se děti začaly s klukem zase pomalu bavit. U mladšího jsem to už radši vzdala. Sama jsem jim ale sladkosti nekupovala. Dnes je ten starší čerstvě plnoletý a ten mladší si teď půjde pro občanku. Oba mají rádi sladké, mladší je ale na něm závislý. Můžu vysvětlovat jak chci, stejně si to koupí a sní, když u toho nejsem. Já sama vím, jak strašná je závislost na cukru. Mě cpali sladkým odmalička. Právě proto jsem se snažila své děti od té závislosti ochránit. Bohužel v době, kdy to byl ještě skoro zločin, odepřít dětem cukr. Dnešní matky to mají mnohem jednodušší.
S článkem zčásti souhlasím, na vině jsou většinou rodiče, ale řekneme-li A, musíme říct i B. Než začnete rodiče za něco trestat, musíte je nejdřív vzdělat. A to velmi konkrétně a adresně. Nemůžete se spoléhat jen na to, že si budou všichni dobrovolně číst články o zdravé výživě na internetu nebo že si budou pamatovat to něco málo, co (možná) slyšeli ve škole. Oni věří tomu, co slyší v reklamách nebo od známých. Letáček o zdravé výživě od dětské lékařky nejspíš skončí v koši nepřečtený. Zdravá snídaně jsou pro ně Nesquikovy kuličky v troše mléka. Za hloupost a neinformovanost nikoho trestat nemůžete. Oni to nedělají schválně. Většina chce pro svoje děti to nejlepší. Část z nich opravdu netuší, další část bude zase tvrdit, že zdravé jídlo je příliš drahé. Opravdu to chce spíš intenzivní osvětu než tresty.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
No a proč se miminka rodí hubená či tlustá? Některý novorozenec je hubený dlouhán, některá tlusťoučké dítě. Ten sklon k tloustnutí je vrozený. Genetika, pak vliv prostředí. Kdo má od Pánaboha dáno, že bude tlustý, a podaří se mu vědomým úsilím dosáhnout nějaké štíhlosti, musí setrvale vyvíjet děsné úsilí. Když přirozeně inklinujete k smaženým řízkům, chlebu se škvarkama a chlebíčkům s majonézou, těžko se vaše tělo uspokojí s miskou salátu s netučnou zálivkou bez ořechů...
4 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ano, je to tak, přesně tohle mám odpozorováno na svých dětech. Stejní rodiče, stejný přístup a přesto jsou tak rozdílné už od narození.
1 odpověď