7/8 to praní mě zaskočilo, tak drsné sem to nečekal. Počítal se jen s chaosem...
V tátově rodině měli nějakou rozšířenou verzi - že se nesmí prát a věšet prádlo od Štědrého dne do Štěpána. A dost na tom prý táta doma trval. Mamka mu tohle rozšíření "zrušila", když jsem se narodila já - že 3 dny nepraný pleny doma mít nebude. A vrátilo se to jenom na Štědrý den.
Na druhou stranu - když zemře člověk v nemocnici, pozůstalým se vrátí oblečení, boty, ale mobil ve valné většině případů zůstane v trezoru až do ukončení dědického řízení. Protože je to cennost. Že byste třeba rádi zvonící telefon zvedli a oznámili volajícímu, že příbuzný už nežíje... nebo že byste třeba obeslali používané kontakty? Smůla. Umřel v nemocnici, nemáte nárok. Kdyby umřel doma, telefon vám normálně zůstane.
V práci se čas od času setkávám s čerstvě pozůstalými, kteří prostě přijdou (řešit nájem hrobového místa nebo jestli není nedoplatek za odpady) a potřebujou se vypovídat. Na to, že měli doma zesnulého příbuzného x hodin si nestěžoval nikdo. Naopak byli rádi, že měli čas se v klidu rozloučit. Zabavený mobil v nemocnici prostě a jednoduše bolí. Bolí, bolí, bolí. Podle mého zbytečně sype sůl do ran.
Stejně jako když bezcitná paní na občankách vysvětluje 40leté ženské, že pro ni bude lepší, když si do občanky nechá napsat, že je vdova, aby "nemusela všude tahat úmrtní list". Jenže úmrtní list potřebujete tak rok, než se všechno vyřeší, občanka platí deset let...
Bakalářská práce jako taková už představuje jedinečný projekt, který má studenta naučit, že si musí rozmyslet nějaký větší logický celek. Napsat knihu, tj. srovnat si o čem píšu, jak to pojmu, jakou tomu dám strukturu, že si někdo musím dohledat informace, to je přece také důležitá schopnost. Stejně tak jako to zmanageovat časově. Už dnes vidíme lidi, kteří nejsou schopni dát dohromady pětistránkovou správu (technickou, finanční,...). Ano, doba jde dopředu, bakalářky možná v lecčems přestávají dávat smysl. Ale to není důvod je slepě zahazovat a ignorovat to dobré, co studentům dává. A zavrhovat teorii pohádkou o tom, že je praxe důležitější? Je, ale teorie je základ, na kterém se bude stavět všechna praxe. Problém není to, že učíme teorii, problém je, že ji neumíme učit tak, aby to mělo smysl.
Nevím, jak poslední dobou, ale před cca 15 lety byla naprostá většina bakalářských prací na FPH VŠE (fakulta zmiňovaná v článku) "Finanční analýza společnosti XY za období JK". Bakalářky naprosto k ničemu, jedna jako druhá, bylo jich víc než hub v lese. Teoretická část téměř totožná s ostatními (popsat, co je to FA, jak se dělá, jaká jsou kritéria...), pak se stáhlo několik výročních zpráv dané společnosti, údaje z rozvahy a výsledovky se nacpaly do Excelu a pak se nějak okomentoval výsledek. Informační hodnota téměř nula, bakalářka pro bakalářku. Nic z toho, co zmiňujete v úvodu svého příspěvku. Ano, je to vina školy, že dopustila, aby se to takhle "zvrhlo". A proto je podle mě fajn, že se hledají jiné cesty, jak tenhle bakalářkový automat zrušit.
Za mně velice rozumné. Pořád je lepší dostat echo s upozorněním na chybu, než rovnou modrý pruh (nebo oficiální BUBUBU datovkou). Za posledních třicet let jsem chybu v některém daňovém výkazu udělal třikrát 🙂 Tedy tak jednou za deset let. Vždycky to pořešila moje správkyně daní telefonátem. Došel jsem na FÚ a ukázala mi kde došlo k chybě, takže jsem nemusel složitě pátrat kde, co a kolik.... A taky ukázala postup při nápravě. Smekám před (dnes již zaniklým) finančním úřadem v Litvínově. 🙂
Taky to tak v práci (naštěstí) mám. Máme skvělou úřednici na DPH, která v případě nesrovnalostí nebo dotazů zavolá (nebo mi přijde SMSka, že mám zavolat já jí), probereme to po telefonu a já pak maximálně napíšu datovkou doplnění, že to a to vzniklo tak a tak. Ona si to zařadí do spisu a máme obě klid. A letos, když jsem zjistila, že jsem jednu akci chybně účtovala a že mám na DPH doplatit nižší statisíce za několik měsíců zpět, tak jsem jí nejdříve zavolala, domluvily jsme se spolu, jaký mám podat dodatečný/opravný přiznání a KH a že to vše hned doplatím... a od ní pak už přišlo jenom rozhodnutí, jaký se stanoví úrok z prodlení (což jsem po zjištění chyby samozřejmě čekala a ona se pak tehdy v telefonu pomalu omlouvala, že ho bude muset vyměřit). Fakt super spolupráce :)
Zálohování PET láhví tady už bylo i bez zákonodárců. Zálohovaly se láhve Pepsi a Coca Cola. Konkrétně částkou 5 a 10 Kč. Podle objemu láhve - 1l a 2l. Bylo to kolem roku 1996. Tehdy jsem jako letní brigádu vykupoval láhve v obchoďáku při studiu. Takže nic nového. a třeba v Chorvatsku, kde jsme my z ČR jako doma, tam to funguje a flašky jsou tam úplně normální a to samý s plechovkama. Takže všechny ty kecy okolo jsou akorát jedna velká blamáž, jak z lidí vytáhnout co nejvíc peněz za co nejmíň práce a úsilí.
Funguje? Jak kdy. Byli jsme tam na týden a celý týden na obchodě visela cedule, že zálohované obaly nevykupují, protože jim to odběratel neodvezl a už to nemají kam dávat...
Citace z článku:
To je podle mě blbost. Pokud by kandidoval do poslanecké sněmovny a byl zvolen, tak mu mandát senátora automaticky zaniká - Ústava ČR, články 19 až 25.
Stejným způsobem zanikl v roce 2017 senátorský mandát Jiřímu Hlavatému. Senátor byl od podzimu 2014, ale nechal se napsat na kandidátku ANO ve sněmovních volbách 2017. Voliči ho zákeřně kroužkovali, takže se z 18. místa dostal na druhé a byl zvolen. Tím mu ale zanikl senátorský mandát. Pak byla spousta tanečků na téma, že to nikdo nemohl tušit, že to takhle funguje a žechtěl ANO jenom podpořit svou přítomností na kandidátce. Poslaneckého mandátu se brzy vzdal. V senátním obvodu Trutnov se konaly doplňovací volby v lednu 2018, pan Hlavatý opět kandidoval, ale v 2. kole zvítězil Jan Sobotka.
Mě připadá že píšou lidi kteří sedí doma na gauči a vůbec neví že plno občanů přišli o bydlení a o vše co si za svůj život pořídili.A jak tu někdo píše že vláda nemůže odložit volby aniž by byl vyhlášen stav nouze a co udělali aby mohli okrást důchodce.Pak ještě přijde vykulený ministr a poradí jim že si mohou jít do města pořídit nový občanský průkaz,oni totiž nemají co na práci a je to jejich životní krédo.Tento ministr ani neví že vystavení občanského průkazu trvá 5 pracovních dní.Takhle pracuje tahle praštěná vláda a vůbec nebere ohled na hrozně postižené občany.
O občanský průkaz ztracený při povodni šlo kvůli volbám požádat do středečních 18:00, k vyzvednutí byl dnes do 14:00. Ano, vyžadovalo to 2 cesty na úřad, ale šlo to. Lhůta 5 dnů se zkrátila.
Je zajímevé, že když člověk skáče padákem, jezdí nebezpečné traily na kole, leze po skalách....tak je to super adrenalinovej borec.
Když ale využije povodně například k jízdě na kajaku, tak je to nezodpovědný blázen...přitom je to v ČR jedinečná přiležitost, kdy si něco takového užít. Nicméně společnost je naladěna tak, že je to katastrofa a člověk má být teď nešťastný a né šťastný, tak plať.
Rozdíl tam je. A vůbec to není o tom, že teď by byla povinnost být nešťastný.
Padáku, trailům a skalám se věnujete za běžné situace.
Plavání nebo lodičky za povodňového stavu potenciálně přidělávají práci už tak zaneprázdněným složkám IZS. V tom je ta nezodpovědnost.
A kdo to na lodi opravdu umí, ten by měl tenhle rozdíl pochopit.
V ČR třeba nemáme osmitisícovku a když na ni budete chtít lézt, tak za ní musíte dojet. Stejně tak tu za normální situace nemáme dravé a divoké proudy, takže pro tuhle zálibu si buď zajeďte na nějakej sportovní kanál, vyčíhejte si nějaké plánované odpouštění přehrad (Lipno, Seč a další) a nebo holt jeďte třeba do Alp.
Za mě je ten plánovaný systém blbost na entou.
Plechovky ani PETky se nebudou smět sešlapávat nebo mačkat (ani takový ty tenoučký lahve, co se mačkají samy, už když z nich pijete), takže se bude sem-tam vozit spousta vzduchu. Už teď mají svozové firmy na odpad málo lidí, takže tam přidáme další položku na cestování. Super...
A jak ten výkup v obchodech skvěle funguje, to jsem letos viděla na dovolené v Chorvatsku. V úterý se v obchodě (Lidl) objevily cedulky, že je výkup pozastaven, protože odběratel jim nasbírané obaly neodvezl a oni už to nemají kam dávat. Sorry, přivezte to jindy. A cedulky tam byly až do soboty, kdy jsme jeli domů. A nebyl to jenom problém jednoho obchodu. Bylo to i v jiných, které jsme navštívili na výletě nebo cestou domů.
Jasně, nejlepší by bylo pití v PET a plechovkách nekupovat, aby ty odpady vůbec nevznikaly, ale k tomu je ještě daleko...
Pamatuju vratné PETky někdy začátkem 90. let - Cola a Pepsi, takové ty tvrdé lahve, to by mi smysl dávalo. Ale tohle fakt ne...
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Nejlepší jsou pračky, které nejdou 24.12. zapnout. 😄
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Taky mě to hodně pobavilo 😄 Jak jsou ti výrobci prozíraví... :)