Bravo, tleskám!!
Konečně nějaký politik, kterému nejsou děti ukradené, když rodiče v tomto selhávají na plné čáře...!
Francie tento zákaz již zavedla skrz celou zemi.
Maďarsko se již také přidalo.
V USA bohatí lidé posílají své děti do IT Tech free škol. Jen tady to stále někteří natvrdlí rodiče nechtějí pochopit...
Článek mi přijde zbytečně kritický a nadřazený. Generalizace učitelů v MŠ není na místě. Potkala jsem spoustu dobrých učitelek..., které byly velmi bystré a znalé dětské psychologie (ano, v každé profesi se objeví slabší kusy).
MŠ je pro rodiče první zkouška - zkouška akceptovat to, že naše dítě bude pod vlivem dospělého, který může mít i jiný "světanázor", jiný charakter a jiný přístup k výchově apod., ale i to je součástí vzdělávaní dítěte. A dnes máme tu výhodu, že je možné si vybrat vzdělávací systém, který nám vyhovuje - lesní školky, montessori školky, waldorsfské atd. atd.
Nesmíme zapomínat, že děti budou žít ve společnosti lidí, kteří nebudou vždy dělat to, co se nám líbí/nelíbí. A zaměstnavatel nám také nebude dávat na výběr, zda se nám chce chodit do práce každý sudý nebo lichý den. Holt se budeme muset i občas kousnout a dělat naši práci tak, jak nám někdo řekne... A to i když se nám nechce, a ještě k tomu s lidmi, kteří nám úplně nevyhovují.
Člověk-dítě se musí naučit prosadit ve skupině, k tomu ale potřebuje znát pravidla chování takové skupiny, ovládnout její komunikaci a hlavně se naučit fungovat v systému mimo rodinu. K tomu je podle mě skvělá školka, protože tam jsou přešlapy ještě akceptovány s úsměvem.
Život je těžký, a děti jednou vyrostou a nebudou žít ve skleníku...
Hluk je problém ale kdyby ze začátku když přišly první stížnosti udělali otevírací dobu cca do 21:30 nebo 22:00 tak by byl klid na obou stranách.
Problém je ten, že moje dítě chodí spát v 20:00 hod. Ale po koncertu končícím ve 22hod stejně nebude hned klid. Minimálně další hodinu bude trvat než lidé odejdou... A teprve pak bude bar uklízet, což dělá také hluk. Tudíž klid bude až od 23hod. Pro dospělého možná ok, ale co rodiny s dětmi? Nebo lidé, kteří mají šichtu od 5.00 hod?
Já tomuto zákazu fandím, protože řeším něco podobného na Praze 1. Zábava je možná fajn, ale potřeby místních by měly být na prvním místě... Koncerty se mají konat mimo zabydlenou oblast nebo uvnitř v objektu.
V tomto případě se dalo jednoznačně přednost obchodníkům a "turistům", kteří v místě nebydlí. Většina místních by s tímto určitě nesouhlasila. Tímto se vyhání opravdový život z města, neboť infrastruktura se buduje pro zábavu a výdělek těch, kteří v místě nežijí... Podle mě je regulace automobilové dopravy na místě. A to zejména v centrech velkých a historických lokalit, ale vždy se musí myslet na místní obyvatelé. V opačném případě se bude stávat z takových městských lokalit místní skanzen...
Osobně bych povinné domácí úkoly také zrušila! Dítě, které potřebuje něco zopakovat, tak ať opakuje dle uvážení rodiče nebo doporučení učitele. Ale není třeba, aby se se stejným úkolem zatěžovala plošně celá třída. A známkování domácího úkolu nebo dokonce trestání dalším úkolem mi přijde jako nehoráznost učitele!! Nemělo by se zapomínat, že děti mají rozdílné sociální zázemí, schopnosti, dovednosti a tím i jinou startovací dráhu.
Autorka článku určitě nepracuje v korporaci, kde je běžná pracovní doba do 17hod. Děti tedy do té doby někde musí být. A kroužky nebo družina je podle mě dobrá volba. Nebo kde by jako děti měly být? Tudíž zde absolutně nevidím prostor na domácí úkoly. Zejména pokud je dítě na prvním stupni a má být v osm v posteli...
Autor článku si vybral jen určité země, které mu "hrají do karet". Proto se tento článek nemůže vůbec brát vážně... Korektní analýza by musela obsahovat i státy, které to mají jinak než Japonci nebo Korejci (tyto země trpí jiným neduhem, např. silnými sebevražednými sklony školáků).
Ale co třeba Finsko, které má naopak nejkratší vyučování na světě, skoro žádné povinné úkolu a nejdelší přestávky, a přitom jejich školství patři mezi špičkové na světě? Dále Kanada, ta klade důraz na individualitu a objevování, což je naprostý rozpor v tom, jak je vedena výuka v asijských zemích.
Ne, nejsou to domácí úkoly, které dětem pomáhají v lepších výsledcích. Je to zájem dětí o určitou látku, předmět, které české školství se svým sto let starým přístupem neumí v dětech vyvolat... „Děti by mělo především bavit to, co se učí!"
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Nechutně tlustá. Ale ano, je to její věc. Bohužel tlustých lidí stále přibývá, chápu tedy, že business se tomu snaží přizpůsobit. Já jen doufám, že léčbu jejich problémů spojených s tloušťkou nebudou platit daňoví poplatníci...