Hrozně by mě zajímalo, kde všude mají v práci sprchu...Jakože fakt si myslíte, že na všech úřadech, v obchodech, stáncích, pekárnách, řeznictví, drogériích...mají k dispozici sprchy jo? :-D
Dodnes jsem si myslela, že je to povinnost, stejně jako WC. Překvapuje mě, že sprchu někde nemají. Na takovém místě bych tedy dělat nechtěla. 🙄
Čistě mezi náma holkama - kolik z nás (já už ne, heč) běží na gyndu přímo z práce a to rychlé osprchování prostě stihnout nemůže. Ale úplně by stačilo, kdyby na WC na gynekologii byl bidet nebo aspoň aspoň sprchovací sedátko a papírové utěrky - možná že by zmizely i ty zbytky stolice
A vy nemáte v práci sprchu? Taky chodím rovnou z práce. Tak se prostě osprchuju v té práci. Ručník a mycí gel tolik místa ve skříňce nezaberou.
Jenže toto se neděje jen s elektřinou, děje se to i když lidé hledají nájem.Pronajimatelé se chovají stejně. Nechtěj pronajmout byt lidem v Insolvenčním řízení aniž by si ověřili stav dlužníka.Nechapou, že pokud je dlužník v insolvenčním řízení tak nemusí mít strach, že jim správce něco vezeme. Zajímavé je, že pronajímatelem ani dodavatelům nevadí exekuce, která je horší.
Já mám tedy opačné zkušenosti. Pronajímatelé většinou vyžadují výpis exekucí (někteří ani to ne), ale insolvenci nikdo neřeší.
Nevymyslel to hlupák, vymysleli to kolektivně běžní mluvčí češtiny – obyčejní lidé. Zavedlo se to proto, že běžní lidé v běžném jazyce variantu „hranolka“ používali velmi často. To, že se u nějakého slova „zastře“ jeho původ a nějak se mu změní morfologie a/nebo třeba pravopis (přičemž ta nová forma může být i v přímém konfliktu s etymologií), není v jazycích obecně vůbec žádnou výjimkou a nejde o žádnou známku hlouposti ani ničeho podobného. Jednoduše: když to jde proti normě, jenže lidé to prostě říkají celá desetiletí pořád dokola a přijde jim to tak přirozenější, no tak to prostě uznáme jako spisovné. Koneckonců jakákoli kodifikace jazyka by měla v prvé řadě vycházet z toho, jak lidé reálně mluví.
Konkrétně u hranolků/hranolek si myslím, že varianta „hranolka“ vznikla tak, že se často namísto „X s hranolky“ říkalo neformálně „X s hranolkAMA“ – jenže ta neformální koncovka „-ama“ se dá používat jak pro mužský rod, tak i pro ženský nebo pro střední (~ „s knedlíkama“, „s kytkama“, „s městama“). A jelikož nejpodobnější je to formální koncovce „-ami“, což je koncovka pro ženský rod, lidé si tak patrně prostřednictvím reanalýzy odvodili ten nominativní singulární tvar „hranolka“.
Obávam se, aby takto časem nezařidili i okurek a hadru. 🤢
Pokud se mu to dokáže, tak ať dostane pořádný flastr a zbaví ho diplomu.
Jen v celém článku nevidím jediný jasný důkaz, jen "prý", "měl spáchat", "údajně", atd.. Dále mně zaráží, že v momentě kdy o tom věděl jak primář, tak i kolegové a nic proti tomu neudělal nikdo z nich.
Dokud ho neodsoudí, plati presumpce nevinny, tudíž musejí psát "údajně" a "prý". Kdyby napsali, že to spáchal, může pak ještě popotahovat on je.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Tohle se dělo vždycky, jen nebyl internet, kde by o tom všechny informovali. Pamatuju si na svou první otravu alkoholem (nikoliv první zkušenost s ním). Bylo mi 14 let a vylemtala jsem x panáků Napoleona. Skončila jsem pod stolem a následně ve vaně, kde mě starší kamarádi sprchovali studenou vodou. 🤭
1 odpověď