To vypadá jako nějaký hloupý vtip. Posledních 30 let se o jádru diskutuje a za tu dobu ve většině států, s výjimkou Francie, Koreje, Ruska a Číny, zapomněli, jak se JE staví a řídí. U nás kdyby nebylo Zemana a jeho ministra Grégra, tak se ani nedodělal Temelín. Od té doby jsme ztratili výrobní kapacity a schopnosti, a naděje vkládáme do malých modulárních reaktorů, které ještě nikdo nepostavil a z nichž by elektřina byla k nezaplacení. A hlavně nikdo nechce bydlet v blízkosti úložiště. Načež Fiala vyzve svět k "jaderné renesanci" a podpoří ji několika mil. Kč.
Cituji: "Podíl státního dluhu na HDP by v příštím roce měl vzrůst na 44,5 procenta z letošních odhadovaných 43,2 procenta. Pro srovnání, v roce 2019, tedy rok před vypuknutím pandemie covidu-19, bylo toto číslo 28,3 procenta. V roce 2012 pak bylo 40,3 procenta".
Kdo to vlastně řídil finance v letech 2012 - 2019, že by "estébák Babiš"?
Většina průmyslových odvětví meziročně klesá – za I. pololetí výroba kovů, hutnictví a slévárenství o 18 %, skla a staveních hmot o 17 %, chemie o 15 %, těžba o 14 %, výroba elektřiny, plynu a tepla o 11 %. Jen výroba motorových vozidel se zvýšila o 25 % proti loňsku, kdy chyběly čipy. Za vlády pravice totiž vždy přichází krize. Po Klausových "divokých 90. letech" nás z bryndy tahala Zemanova "vláda sebevrahů", která přilákala zahraniční investory a banky. Za Nečasových "plných peněženek" se Kalousek proškrtal k dvojité krizi a zvýšení st. dluhu o 537 mld. Kč. A léta Babišova vládnutí byla až do covidu vůbec nejúspěšnější, státní dluh se snížil z 38 na 28 % k HDP. Voličům se ale pravicové řečnění líbí, a tak ji budou volit znovu a znovu.
Nikoho by ani nenapadlo stávkovat, kdyby byla elektřina za 1,50 Kč jako na Slovensku, protože by si řekli, že vláda dělá pro lidi co může. Ale když denně slyší v TV, jak je ničen průmysl a ještě se výrobci proudu dotují 50 mld., tak jim dojde, že je to promyšlená likvidace toho, co se tady od 2SV vybudovalo.
ODS má tu smůlu, že za její vlády vždy přichází krize, načež pak levice zažívá konjunkturu. Po Klausových "divokých 90. letech" nás z bryndy tahala Zemanova "vláda sebevrahů", která přilákala zahraniční investory a banky. Po Nečasových "plných peněženkách" tomu dal korunu Kalousek, který se proškrtal ke zvýšení st. dluhu o 537 mld. Kč a dvojité krizi. Načež přišel Babiš s jeho "pomáháním občanů", což až do Covidu celkem fungovalo. Ale současná krize vyvolaná dovezenou inflací a přílišnou servilitou vůči Bruselu, Washingtonu a Berlínu, nemá žádné elegantní řešení.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Tyhle kecy nás skutečně nestojí miliardy, ale biliony. V době tzv. klimatického optima, před 6 000 až 8 000 lety, byla hladina moře o dva až šest metrů výše než dnes. Přes výrazně nižší koncentraci CO2 v atmosféře bylo výrazně tepleji než dnes. Protože se více vody z moří vypařovalo, také více pršelo. A to i na středním východě a na Sahaře, kde je dnes poušť. Naopak v dobách ledových byly srážky daleko menší, hladina moří byla až o 120 metrů níže, a v našich zeměpisných šířkách byla tundra a běhali po ní mamuti.
1 odpověď