nevím jak máte pojistku řešenou vy, ale pokud nejste v zátopové oblasti, tak se dává pojištění na živelná rizika, kde je vítr, blesky, voda atd. a nepojišťuje se speciálně jen povodeň nebo záplava
To máte pravdu, ale nemyslím si, že to je ta podstatná část sdělení. Použil jsem to jako příklad toho, jak různé technické vybavení domu (nebo i jeho poloha) může ovlivnit platbu pojistného (pojištěncem pojistiteli)
Pojistku byste měl mít přesně tak vysokou, by v případě zničení komplet nemovitosti (požár, výbuch) pojistka pokryla stavbu nového domu (ne prodejní cenu, ale stavební - materiály, práce, vč. nové fve nebo čerpadla). A mít požadované revize - pak není krb, fve, nebo čerpadlo ničím rizikové a pojišťovna je jako riziko nebere.
To co popisujete je výše pojistného plnění. Výše platby pojistného pak reflektuje zmíněné vyhodnocení rizik pojišťovnou.
Pravidelné revize jsou samozřejmostí - jejich absence se pak samozřejmě projeví krácením (nebo zamítnutím) platby pojistného plnění.
To jako chcete říci, že jsou pro dům zvýšeným rizikem?
Dům má svou cenu a pojištění je na cenu domu, proč by tedy tomu mělo být jinak?
Pojištění vždy reflektuje rizika spojená s předmětem pojištění. Pokud v domě provozujete něco rizikového, je vyšší šance že vyhoříte a proto platíte víc než ten, kdo to neprovozuje. To samé s umístěním domu - pokud jste na kopci, platíte za pojištění proti povodním výrazně méně než lidé dole u řeky, protože to riziko, že to vyplaví i vás je řádově menší.
To je ale odfláknuté... Mohl bych se zeptat, kdo psal podtitulek? "O výhodách vlastní výroby elektřiny Češi dobře vědí. Podle průzkumu Generali České pojišťovny ji už využívá čtvrtina domácností. Na popularitě stoupají především tepelná čerpadla a fotovoltaické elektrárny. Fotovoltaiku má podle průzkumu nainstalovanou už každá desátá rodina."
1) Tepelná čerpadla generují elektřinu?
2) 25% lidí využívá vlastní výrobu elektřiny, ale 10% má nainstalovanou FVE. Jak si vyrábí elektřinu těch zvylých 15%?
3) Vzorek byl 800 lidí v online hlasování. Domácností v ČR je 4,8 milionu. 0,1% je 4800, takže 800 je asi 0,02%. Navíc to bylo převzato z výzkumu Generali pojišťovny, takže o reprezentativnosti si můžeme nechat zdát.
Ilona Maher měří 178cm, nechápu kde jste přišli na 155cm... 5 stop, 10 palců, chápu, že převody jsou složitý, ale i wiki to přepočítá za vás - jednodušší fact checking už nejde. Odkaz 1
Právě jsem zjistil že průměrná hrubá mzda v Číně je 93 000 kč. Něco je špatně 😄
Také mě to zarazilo - asi to bude (na základě líného hledání na google, což je asi maximum co udělal autor článku) z webu averagesalarysurvey (.com) kde se píší jenom nesmysly, protože to není nic oficiálního. Podle něj má ČR průměr přes 70 tisíc. Kvalita článku tím je na nule.
Když pomineme, že damejidlo je příjemnější a pro nás instinktivnější název než nějaká foodora, tak jsme se dozvěděli, že, která z 1,3mld Kč není schopna vytvořit zisk, ale ztrátu 14 mega do budoucna má v plánu snižovat si marži. A aby toho nebylo málo, tak do toho změní kompletně brand - ze známého na neznámý, takže přijde o stávající výhodu a vyruší svoji dobrou pozici na trhu. A ještě zaplatí změnu všeho - i takové maličkosti, jako že kurýři mají trička a bundy damejidlo... Že všechny termoboxy mají branding damejidlo... Že polepy na autech také něco stojí... V celorepublikovém měřítku to bude minimálně hezkých pár milionů, v kombinaci s online a tiskovinami hezkých pár desítek milionů...
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
"Toho předtím požádal o telefon, který mu muž ale nechtěl vydat." - Chápu to dobře, že po tom později napadeném chtěl, aby mu napadený dal jeho telefon - tedy pokus o krádež (bez násilí), který potom přešel do pokusu o loupežné přepadné (násilí) s ublížením na zdraví (možná s následky), když budeme HODNĚ mírní v právní kvalifikaci? Proč je to napsané jako "požádal o telefon"?
Plus tedy mám pocit, že se na konci článku (u soudu z Petynky) dost pomotala jména a nedá se v tom vyznat...
1 odpověď