Zubařství se obecně proměnilůo v nekompromisní lichvu, kterou stát tiše toleruje a nekontroluje. A k ortodonciím obecně. Tolikrát zbytečně jsem u doktora nebyl, jako na ortodoncii a vzhledem k situaci vážně zvažuji podnět pro VZP. Pokaždě jsem se tam dozvěděl, že ještě ten další zub by mohl vypadnout, a tak to bylo pořád dokola. To jako ten superodborník nepozná, že je potřeba ještě například půl roku nebo není schopen říct jednoznačně, až budou tyto zuby všechny venku, tak přijďte? Nehledě na to, že se ptám, co na těch dvou drátcích a troše lepidla stojí ty peníze? Ani čas lékaře, který by byl profesorem na Sorboně za to nestojí, protože tato rovnátka jsou nainstalována za 20 minut. Tudíž jednoznačně mi vychází, že se jedná jen o darebáctví ortodontistů. Výmluvy na náklady na provoz ordinace jsou nesmysl. Ty rozhodně jsou tak vysoké aby musely prodražovat rovnátka do takové míry. Ze srdce přeji této profesi zdárnou náhradu v podovbě robotů, ktří to budou dělat jak na běžícím pásu, za polovic a nejspíš i lépe.
Ano, takže my budeme vozit v autě nebo ahat v ruce vzduch a oni to pak slisují. To je opravdu stejná zhovadilost, jak přidělané víčko. A priori proti recyklaci nejsem, a myslím si že je to povinnost každého, ale zálohy tohoto typu jsou nesmysl. Kdyby raději zavedli větší množství kontejnerů na plechovky. A očividně jde jen o lobby nápojářů, které odnese zákazník., kdyby, když už to bude zálohováno se daly alespoň odevzdávat smáčklé.
A nebyl by lepší a původní zubr? Toho by nikdo nepřikrmoval 🙂 A propos oni si za to mohou i ti takzvaní záchranáří přírody sami. Pořád vyvozují dojem, že příroda potřebuje pomáat a krmit. Ne nepotřebuje. Totéž je vtipné v případě lesů s vysokou zvěří. Na jednu stranu lesáci tvrdí, že je zvěř přemnožená, na stranu druhou krmníky jsou všude plné a do lesa se po sedmé nemá chodit, protože se přemnožená zvěř prý stresuje. Oni ti zelení jaksi neví co chtějí, a co příroda potřebuje už vůbec ne, ale dokážou o tom dlouhossáhle a hlavně účelově diskutovat.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
K těm obalům mně fascinuje, že třeba některé obaly ze zemí daleko déle v EU, než my, jsou nerecyklovatelné. Tuhle jsem na to narazil třeba u jedněch nejmenovaných těstovin. Jak je to vlastně možné, ptám se? Nedávno se psalo, že jsme jednou ze zemí v EU, která vytřídí a zrecykluje nejvíce PET lahví, a tady píšete, že třídíme " jen" 76 %. Ale ono to nikdy nebude 100, protože kdo z vás nikdy nepoužil PETku k něčemu jinému, že? Nebo ji nemá doma jako nádobu na něco jiného, než byl původní účel. A totéž platí i pro sklo, které je mimo jiné z velké míry zálohované. S velikostí obalů naprosto souhlasím, naprostá tragédie je to třeba u obalů léků, kde na pár desítek tablet je obal, jak na vagón. A to není jen tohle. Propiska na papíru formátu A4 je taky dobrý vtip. A návody v padesáti jazycích. To třeba nechápu proč již dnes není čistě elektronicky a u výrobku proč není třeba jen leták s nejjednodušším návodem v podobě obrázků, kde by se neřešil jazyk. Nic komerčního není tak složité, aby se to nedalo popsat pár obrázky a podrobnosti byly jen elektronicky. Na druhou stranu tvrdím, že bezobalové hospodářství není vzhledem k hygieně a podstatě prodeje možné. Obvzláště hygiena třeba u zmiňovaných vlastních nádob na jídlo nebo nápoje je dost pochybnou záležitostí a mohla by se dost vymstít, pokud by nebylo zvoleno vhodné řešení.
1 odpověď