Představme si, že potká dvě pravdomluvné:
Obě tvrzení odpovídají skutečnosti (a neodporují si). Jak tedy může někdo vyloučit, že potkal dvě pravdomluvné, resp. jak může být jediná správná odpověď dvě lhářky?
Autor nám podsouvá:
Tedy, poslední věta zadání: "Teprve po druhé odpovědi dokázal s jistotou určit, která je pravdomluvná a která je lhářka." by spíš měla znít: "Určete, jaká by měla být jejich kmenová příslušnost, aby mu stačily tyto dvě otázky k jednoznačné odpovědi."
Po odpovědích Ano a Ano - se může ptát lhářky a druhá může být pravdomluvná. Proto nemůže z těchto dvou odpovědí určit s jistotou jejich příslušnost .
V kvízu jsou chyby. Brahmaputra je delší než Ganga a trojúhelník může mít i 3 pravé úhly, když neleží v jedné rovině, ale je narýsován např. na kouli (známý příklad takového trojúhelníku je ten s jedním vrcholem na pólu a dvěma na rovníku, kdy jeho strany tvoří právě rovník a dva poledníky kolmé na sebe na pólu). Takže autorovi či autorce bych doporučil lépe formulovat otázky a pracovat se zdroji.
Ne, Ganga (známá také jako Bhágírathi) je obecně považována za delší řeku než Brahmaputra.
Ačkoli se délky obou řek mohou lišit v závislosti na různých zdrojích a měřeních, většina vědeckých studií a geografických atlasů uvádí Gangy jako delší.
Jak jste již správně zmínil, v neeuklidovské geometrii, například na povrchu koule, mohou existovat trojúhelníky s větším součtem vnitřních úhlů než 180°. V takovém případě je možné, aby trojúhelník měl i více než jeden pravý úhel. V kvízové otázce, kde není explicitně zmíněna ne-euklidovská geometrie, je správná odpověď, že trojúhelník může mít maximálně jeden pravý úhel.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Pro mě někteří zase tak skvělí umělci nejsou 😀