A co LM - ozbrojená to pěst KSČ.
V jisté obci (jenom tady?) seděli tito pacholci s plnou výzbrojí v přistaveným autobusu (přistavenejch autobusech) a čekali na povel k odjezdu směr Praha, aby tam "dělali pořádek" . Ten bus (ty busy) musel kdosi nechat přistavit a organizovat tu akci. Ten povel k odjezdu naštěstí nebyl vydán. Mám dojem, že tito komunističtí zbojníci by se v Praze proti demonstrantům chovali ještě hůř než příslušníci Pohotovostního pluku.
Jděte už do kopru s tou propagandou. Za ČSSR sloužil Západ + USA za strašáka a teď je to v bleděmodrém. Jen se přehodily světové strany. Za ČSSR bylo 3/4 Televizních novin ze SSSR a jeho satelitů a domácích zpráv poskrovnu. A teď je to také tak, jen z druhé strany zeměkoule. Předvolební zprávy z USA trvaly vice jak půl hodiny. Jakoby ČR neměla svých problémů dost. O těch se ale moc nemluví. Naši politici jsou zcela odtrženi od reality a jejich voliči je nezajímají. Hlavně, že si zvyšujou platy. A dělníků jen zvyšují věk odchodu do důchodu.
A v ČR ceny másla nerostou? Omlouvají to vším možným i nemožným. Mj. nízkou tučností mléka dodávaného zemědělci do mlékáren. Před chvilkou jsem mluvil s jednou osobou znalou této problematiky. Jejich družstvo má u mléka za poslední měsíce průměrnou tučnost 4,4%. Norna je min. 3,5%. Tak nevím, kde je ten pes zakopanej .
A včíl mudrujte, za co mi dáte ban. 🙂
Krátce po rozpadu ČSFR jsem cestoval vlakem na českobudějovickou Jižní zastávku. U ní stála zubem času hodně nahlodaná baterie tří dřevěných kadibudek. Na dveřích každé sekce bylo bílou barvou napsáno jedno slovo. Trojice těch slov je: HAVEL; MEČÁR; KLAUS.
Cechtal jsem se tomu ještě na transfuzním oddělení nemocnice.
Poznámka: To druhé slovo jsem napsal tak, jak tam bylo tehdy napsáno. 🙂
Před 60 roky se vracely zálohované skleněné lahve téměř od všeho. A bylo to funkční. ( Nezálohované byly láhve od kuchyňského oleje, chemikálií a šampusu ... Ale vykupovali je ve sběrně za 10 či 20 Halířů/kg). Mléko, pivo, limonády, víno, kořalka, ocet, jogurt, šlehačka...., na tyto láhve byla záloha 1Kčs. Ta Koruna tehdy měla jinou kupní sílu. Byly za ní tři rohlíky a ještě vám vrátili desetník. Výdělky tehdy byly + - 1000 Kčs. U Lipenského jezera stojí dnes rohlík téměř 4 Kč. Podle toho by záloha na láhev měla být 12 Kč.
Jako děti jsme nalezené láhve sbírali a byl to dobrej vejvar. Nedávno jsme jeli na kolech z Nové Pece na Přední Zvonkovou(11 Km.). Ve škarpách se válelo tolik plechovek od nápojů, že by nám na ně nestačil ani velkej plastovej pytel. 😕 (Snad) by to vyřešila záloha 10-12 Kč. na plechovku. 🙂
A pokud chtějí "vobchodníci" prodávat produkty v zálohovaných obalech, tak se holt musí zařídit i na jejich zpětný odkup. Ne jen slíznout zálohu za obal a konec. Asi tak. 🙂
Můj táta vyprávěl: V té zimě 1928/29 mu bylo 9 let. Bydleli tehdy v baráku z kamene, postaveném těsně u zdi tvrze v Drslavicích. Za mého mládí tam ten barák už nebyl. V onu zimu se při tom obvzláště silném mrazu ráno probudili a v hrnci s polévkou, který stál na kraji kamen byl škraloup ledu. 🙁 Nutno podotknout, že tehdy nebyly žádné termookna, topilo se jen dřevem v kamnech a chodilo se spát "se slepicema. 🙂
No, určitě ne s panem Jurečkou. 😕
Ten se úplně minul (povoláním). Hodil by se spíš jako Kecal v jedné opeře. 🙂 🙂 🙂 Ty jeho kecy po masakru na FF UK tesat do šutru a použít jako výstrahu všem - i budoucím - politikům.
Vono je tam takovejch mluvků povícero. 🙁 Před nimi by se nemusel stydět ani baron Prášil. 🙂
26
Sledujících
2
Sleduje
26
Sledujících
2
Sleduje
No, co z toho dělat vědu. Stačí vyjmenovat, co zde dříve bylo a už jaksi není. Uvádím skutečnosti z poslední obce s MÚ. na silnici č.39, před hranicí s okresem PT:
Dětský lékař, zubní lékař, lékárna, prodejna textilu, drogerie, prodejna průmyslového zboží, pekárna, ovoce- zelenina, prodejna obuvi, řeznictví, zakázkové krejčovství, opravna obuvi, elektroopravna, rámování obrazů. Sice jsou zde prodejny COOP TIP, Flop Top a pár Večerek, ale to jsou jen "smíšenky"
Bylo zde plno pracovních příležitostí: Lira, mlékárna, státní statky, z VLS zbylo jen ředitelství a pár lidí na správách.
Nyní jsou zde největší "fabriky": místní Domov důchodců, Dětský domov se školou, Městský úřad + Základní a Mateřská škola. A těch pár dalších menších subjektů to nevytrhne. A turistická sezóna je zde na Šumavě krátká.
16 odpovědí