Můj partner má helikoptérovou maminku. Ačkoliv milující a empatická, tak za něj neustále něco rozhodovala, řídila a nikdy ho nenechala zakopnout. A od reality pak dostal pěknou facku a teprve zjišťuje, jak skutečný život funguje. Já jsem zase druhý extrém - rodiče mě nikdy moc neřešili. Partner mě tak učí, jak věřit druhým a občas se na ně zkusit spolehnout a nesnažit se vše vyřešit sama, já ho zase nechávám si vše zkusit a osahat a naučit se přístupem pokus-omyl.
Žádný rodič není dokonalý, nicméně i přes nedostatky Vašich i partnerových rodičů se čte moc hezky, že se navzájem doplňujete v těchto ohledech. Přeji vám moc štěstí a ať se spolu máte dobře! =)
''A v současné době už je takové jednání zkrátka nepřípustné.''
Tak zaprvé, bylo snad 20 let zpátky přípustné škrtit děti? Zadruhé, nebyl tento seriál znamý svými často zvrácenými a nereálnými skutečnostmi, které ale seriál dělaly seriálem? Mně spíš přijde, že jestli to někomu vadilo, tak chyba byla na jejich straně, neboť kdokoliv, kdo tento seriál zná aspoň trochu, tak ví, co od toho očekávat a že rady jak vychovávat děti se vám tam nedostanou.
Spousta lidí prostě bohužel neví, že vždy mají možnost tu televizi vypnout a že na to koukat nemusí, stejně tak jako na to nemusí ani reagovat. Myslím si, že by žili šťastnější život...
Velké smeknutí za sebereflexi. 🙂 Ano, je to pochopitelně složitější, než se učí na SŠ. Ten klíčový gen, jenž vede k vývoji mužských gonád, se nazývá SRY a je lokalizován na chromozomu Y. Je to taková kaskáda: produkt SRY > varlata > testosteron > mužské pohlavní znaky.
Tedy rozličné odchylky mohou nastat, pokud je SRY mutován (či např. translokován na X), nebo je naopak poškozen gen pro androgenní receptor (ten je naopak vázán na chromozom X). Znovu podotýkám, že jde o odchylky, ne o běžný stav – a mohou se odrážet i na plodnosti (např. syndrom úplné androgenní rezistence)
A já smekám za Vaší znalost a ochotu mi to objasnit! =) Stručné a zajímavé, moc děkuji, přeji hezký den!
Velmi dobré srovnání a vysvětlení proč je v šachu ženská kategorie. Ale neudělal jste shrnutí. V čem konkrétně spočívá výhoda mužů v šachu ?
To je otázka, na kterou se pravděpodobně FIDE bude chtít podívat. Já nevím, zda skutečně nějaká výhoda je či není a co se týká intelektuálních schopností, tak jsem ani neprohlásil, že by muži měli nad ženama nějakou výhodu. Já pouze obhajoval jejich rozhodnutí, že na to potřebují čas. Má původní zpráva sloužila jen jako argument pro to, že je třeba se nad tím skutečně zamyslet a nastudovat to, než by se udělalo unáhlené rozhodnutí. Je třeba se podívat do hloubky na to, zda mužská dominance v této hře spočívá v tom, že jich je víc, nebo jestli přece jen existují faktory, které by ovlivnily hru jedince na základě pohlaví (a neříkám, že nějaké jsou). Nejsem žádný expert, jen mi to dává smysl. FIDE totiž neprohlásilo, že to nedovolí, oni to chtějí jen promyslet.
Chromozomy, o nichž mluví pan Kurz, se nazývají pohlavní chromozomy. Žena má dva X chromozomy, muž jeden X a jeden Y. Tudíž pokud je jeden z pohlavních chromozomů jedince Y, tak se nejedná o ženu. Ale nejsem žádný biolog, medik, či nějaký profesionál přes genetiku, takže pokud se mýlím a neberu v potaz nějaké genetické anomálie, tak napište. Maturoval jsem před rokem a z genetiky si už nic nepamatuju.
Jsem zastáncem toho, že biologický muž by neměl soutěžit za ženy, či proti ženám. Pokud bych měl ale zhodnotit rozhodnutí FIDE v tomto případě, tak dává smysl, proč to nechtějí uspěchat. ''Bodové hodnocění'' (tzv. Rating či Elo) nejlepšího šachisty na světe, Magnuse Carlsena, je 2843, zatímco hodnocení nejlepší šachistky Hou Yifan je 2628. Komukoliv, kdo rozumí šachu, je jasné, že rozdíl 200 bodů na mistrovské úrovni je šílený a z 10 her kteréhokoliv formátu by měl všechny vyhrát Magnus Carlsen (popřípadě maximálně 1 remizovat). Nejlepší šachistkou vůbec byla Judit Polgar, která se umístila na 8. místě na světovém žebříčku všech šachistů a stala se tak první šachistkou, která se dostala do Top 10 na světě. Problém je ale, že to není tak obvyklý jev a i přes to, že se to může dát za vinu statistickému rozdělení můžů a žen ve světe šachu, přece jen by se to nemělo uspěchat a pouhý fakt, že mezi nejlepším hráčem a hráčkou je 200 bodový rozdíl je toho důkazem.
Nevěřím, že rodiče jsou schopni toto jakkoli korigovat. Ten tlak "doby" je prostě příliš silný.
Abychom si rozumněli, vyjadřuju se k tý závislosti, toleranci, citlivosti a ohleduplnosti vůči ostatním lidem 🙂 Tam je ten tlak doby silný jen v případě, když se rodiče nestarají o svoje dítě - potom dítě vychovavá okolí a v nejhorším případě internet. Je mi 19 let a lidé v mém okolí tráví spoustu času na sociálních sítích (instagram, facebook, tiktok...), ale nesetkal jsem se u nich s agresivitou, konzumem nebo že by byli jakkoliv zlí.
Hektická, agresívní a hlučná doba. Lidi nečtou, neumějí odpočívat, věčně se sápou po mobilu nebo do něj hledí. Jsou zaměření na fyzično a konzum. Co jako čekáte ? Že budou tolerantní, citlivé, ohleduplné , oduševnělé a hodné děti? Směšné.
Toto hodně záleží na rodičích. Když svým dětem podsouvají telefony a jakékoliv jiné typy elektroniky jenom aby nebrečely, tak je jasné, že si většina těch děti na tom tu závislost vybuduje. Když jsou vedeny správným směrem, tak z nich vyrostou normální slušní jedinci.
Tak jo, 5 bodů splnuju,ale copak můžu za to, že aby se člověk uživil musí makat od rána do večera i s přesčasy, rád kupuju nové dárky co jí překvapí a rád se o ní a o sebe starám?
Pane Kinderman, je vidět, že Vám záleží na vztahu s Vaší ženou. Za to máte můj respekt. Nicméně 5 bodů?? Že se nestydíte, vy nevěrníku!
Jen si dělám srandu, přeji hezký den🙂
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Odkaz 1
12:52
Rozumím tomu správně tak, že osprchování Sparťanského Kováře v semifinále bylo součastí PlayOff, ale sprcha na Kacetla ve finále už byla za hranou? Kde je ten rozdíl? Uniká mi něco? Nebo jak to mám jako obyčejný 'uživatel' hokeje chápat? Snad že někdy jsou provokace brankáře ok a někdy ne? Děkuji za odpověď =)
2 odpovědi