Ta platová tabulka na úvod je fejk a lež!!! (Přitom to stačilo udělat úplně normálně - stávají platová tab. pro pedagogy platná v tomto r. 2024 a po plánovaném "velkohubém" ohlášení zvyšování platů prý v roce následujícím 2025.) A pokud je mi známo, ředitel je také pedagogický pracovník a všichni ředitelé určitě 13. platovou třídu nemají. Takže spadají do této tabulky a odlišit jejich platy od souhrnu platů dalších pedagogických pracovníků nelze! Vůbec se nedivím, že vláda, která takto překrucuje fakta, nezvládla za tři roky ani digitalizaci stavebního řízení.
Pro upřesnění. Superhrubou mzdu i platy rušily Fialova ODS, Okamurova strana a Babišovo ANO se přidalo rukou společnou a nerozdílnou. Dále zrušení superhrubé mzdy a platů bylo zpočátku schváleno jako přechodné opatření na pouhé 2 roky, než přejde nejkritičtější období s následky epidemie Covidu. Není mi tedy jasné, proč při obrovských miliardových schodcích státu nebylo toto opatření současnou vládou vráceno při loňských daňových úpravách nazpátek, respektive zrušeno = vynulováno. Tedy: je mi to jasné. Těm 12-14 % nejbohatších voličů ODS a jejich rodinným příslušníkům,, členům vlády, PS a Senátu ČR toto zrušení výpočtu superhrubé mzdy (a platů) maximálně vyhovuje.
Za prvé: Pokud po mně něco zaměstnavatel v mé práci něco nadstandardního požaduje, tak na druhou stranu mi to musí finančně umožnit nebo zaplatit, proplatit, nebo poskytnout zaměstnanci požadovaný pracovní oblek - pracovní oblečení, právě tak jako pracovní ochranné pomůcky. A za druhé: I naši známí politici (např. poslanec za ODS pan Skopeček) se ve veřejných sdělovacích prostředcích veřejně vyjádřili, že si v Česku momentálně skvěle žijeme, máme co jíst, neprobíhá tu žádná válka, jako se děje jinde ve světě apod. Tak jakýpak copak "dress code"!? To mi už navždy zůstane zachováno v paměti jako dvě základní podmínky skvělého života v Čechách a na Moravě. O oblečení, kultuře, poznávání, bydlení, sociálních potřebách, možnosti cestovat alespoň po vlastech českých, teplu, hygieně, zdravotním a sociálním pojištění a péči a dalších věcech potřebných k důstojnému lidskému životu ani slovo. "Máme co jíst a není tu válka!" Případně si můžeme přeci vzít dva svetry namísto jednoho! Tak si toho važme a s ostatním na mě nechoďte.
Přemýšlel jsem nad Vaším článkem. Záleží podle mě na tom, kolik té ženě je, jak je na tom zdravotně, jaké má rodinné a finanční zázemí, vzdělání atd. Narodil jsem se za takových okolností. Máma v Praze nikoho neměla, prvních pár týdnů po mém narození přijela babička s jednou starší sestřenicí ze Slovenska, aby mé mámě pomohly. Měla ušetřeno tak na dva roky, že se mnou mohla být doma. Pak šla pracovat a mě dala do jeslí a školky. V mých třech letech nedoléčená spála, následoval těžký revmatický zánět kloubů a srdečního svalu. Šest týdnů jsem si s tím pobyl v nemocnici na Bulovce, potom hned lázně Poděbrady a pak ještě 2x Františkovy Lázně v mých 5 a 8 letech. Srdeční šelest mám dodnes, levé oko slabší, do 15 let jsem bral denně jeden prášek penicilin. Dětský lékař mi po vyléčení z nemoci zakázal školku a mámě řekl, ať si to nějak zařídí. Slovenka 42 let se základním vzděláním nevyučená žádnému řemeslu s takovým chcípáčkem na krku. V přízemním pavlačovém bytě, kde se topilo uhlím a studna na dvoře. Bez pračky a bez slunečního svitu. To se ještě předtím musela s mým otcem soudit o minimální alimenty, když už se tedy rozhodla, že nepůjde ani na potrat ani mě nedá do ústavu, aby se o mě jako o mnoho jiných postaral stát, jak jí navrhoval můj otec. Poprvé mě navštívil u nás doma až v mých 3 letech, když jsem se vrátil z léčení v Poděbradech.
Promiňte, ale připadáte mi jako kdysi ministr vnitra Radek John, který ve své funkci pronesl takovou nepromyšlenou větu: "Neplacení alimentů je marginální problém oproti desetimiliardovým daňovým únikům ze státního rozpočtu." JAK PRO KOHO!
Při současné inflaci nějaké dlouhodobé spoření (např. na 40 let) s nejistým výnosem, výsledkem, to by mohl uzavřít leda blázen, který nemá všech pět pohromadě. A ještě zmíním: jak leží příliš mnoho peněz na jedné hromadě, stane se z toho velké, ba přímo neodolatelné pokušení pro ty, kdo ty finanční prostředky spravují. Proto je právě "dobrý až skvělý" průběžný systém, protože tam se ty peníze hned "otočí" a žádná hromada - velký majetek nevzniká. Už teď se v tisku objevují úvahy politiků, jak z důchodového spoření např. financovat výstavbu nových jaderných bloků, když stát samotný na to nemá dostatek nashromážděných finančních prostředků. Závěr: Tady prostě není nic k vysvětlování, podle mě. NEJISTOTA proniká do všech oblastí života. A pak. Tahle současná vláda je na 4 roky, spoření na 40, takže obyčejným lidem - střadatelům v tomto dlouhodobém horizontu nemůže garantovat vůbec nic!
Takový kecy ať si nechá na Matějskou. Hned teď od stolu mě napadá: 1) zrušené EET znovu zavést, 2) daň na neperlivé víno, 3) dotace na elektroauta zrušit, 4) předražený nákup amerických stíhaček neuskutečňovat, 5) zbytečný senát zrušit atd. atd. Odchod do důchodu v 68 letech bude pro více než polovinu důchodců fakticky znamenat zrušení důchodu. Ostatní je jen okecávání a mlha kolem. A ještě by mě zajímalo, zda pan poradce Marek radí zadarmo = z ochoty pomoci?!
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Dobrá propaganda