Samozřejmě, obezřetnost ohledně jakýchkoliv investic je na místě. Jinak zlato v současné době není na maximu, nejvyšší hodnotu zlato dosahovalo v letech 2011 a 2012. Nynější cena jeho hodnoty je ještě zhruba o 50 procent nižší, pod tehdejšími maximy. V tomto případě nemám zrovna namysli fyzické zlato, jako jsou slitky atd, ale o investice do zlata a firem zabývajících se zpracováváním a těžbou zlata prostřednictvím např. fondů, tedy do tzv. papírového zlata. Jinak před dvěma roky, po té co se docela výrazně propadly ceny ropy, tak značná část ekonomických expertů varovala aby investoři nespekulovali na tomto propadu a do investic nabízející ropu neinvestovali, že se to může vymstít, přičemž ti co na jejich rady nereflektovali a přesto investovali, tak od té doby jim investice vygenerovaly téměř 100 procentní výnosy.
Nevěřím tomu, že extravagantní kostýmy oblékali kvůli daním. To je podle mě často mýtus. Výstřední oblečení k uměleckému vystupování tak nějak patří. Bylo to spíše obráceně. Prostě jejich účetní dokázali najít důvod, kterým před finančním úřadem obhájili výdaje, a mohli si snížit daňový základ.
Podobné kostýmy byl tenkrát módní trend. Extravagantně se oblékali členové skupin Slade, The Sweet nebo zpěváci Gary Glitter, David Bowie atd.
Když sleduji diskuse na různá ožehavá témata, tak pokud někdo napíše nějakou negativní zkušenost, která zrovna není v tzv. veřejném zájmu, tak je označován za lháře a dezinformátora. To tedy znamená, že dotyčný, který se stal očitým svědkem nějaké události, která odporuje oficiálním informacím a stanoviskům, je povinen o své zkušenosti navždy mlčet. Hm,tak nějak tedy funguje názorově pluralitní otevřená společnost.
Hodně lidí se těší také na předdůchod, kdy žijí ze svých úspor z penzijního připojištění. Výhodou je, že stát za člověka platí zdravotní pojištění a doba předdůchodu se bere jako "vyloučená", tudíž nesnižuje průměr pro výpočet starosbního důchodu. Předdůchodce si tak může vydělávat třeba jen 4000 Kč měsíčně, bere se to jako odpracovaná doba pro důchod, ale nesnižuje mu to celoživotní průměr. Chtěla bych ale popsat zkušenost, která mě nepříjemně překvapila. Nedávno jsme to vyřizovali pro manžela. Měl 25 let penzijní připojštění, které se při žádosti o předdůchod musí přelít do tzv. doplňkového penzijního spoření (modernější fondy). Peníze jsme tam převedli koncem října 2021 a od listopadu začal brát předdůchod. Letos v únoru přišel výpis a za ty 2 měsíce se mu tam "ztratilo" 15000 Kč, protože konzervativní fond prodělal. Myslela jsem, že když člověk nastoupí předdůchod, tak se s jeho penězi už neinvestuje, že už nemá žádné výnosy, ale ani ztráty. Omyl. Bylo mi vysvětleno, že se s tím investuje do samého konce vyplácení předdůchodu a momentálně bohužel, všechny fondy ztrácejí. Takiže celoživotní úspory se tím pásem snižují.U dlouhodobého horizontu se to srovná, ale v případě, kdy zbývá pár let, není šance, že se takové ztráty vykompenzují budoucími výnosy. Takto je to nastaveno ze zákona a nechápu jak to takto mohlo být schváleno.
Také jsem před léty uvažoval, že půjdu do předdůchodu. Zatím pořád pracuji, ale už nějaký ten pátek bych si mohl dovolit předdůchod čerpat. Pokud se ptáte finančních poradců jaké jsou výhody či nevýhody různých finančních produktů v četně tohoto, tak vám o žádných nevýhodách z pochopitelných důvodů neřeknou. Konkrétní příklad mě jednoznačně od tohoto "výhodného" kroku totálně odradil. To tu ještě máme politické subjekty, nebudu je jmenovat jelikož všichni dobře známe naše pappenheimské, kteří by chtěly aby si každý na stáří do penzijních fondů ukládal povinně, respektive aby každý povinně sponzoroval kapitálový subjekt, jako by jsme jich povinně sponzorovali různými formami sponzorovali málo.
Pak nezbývá než zvýšit svoje přijmy. Logicky.
Zvýšit si příjmy je samozřejmě cesta jak čelit zvyšování cen, jenže je tu ještě jeden aspekt a to, že někomu jde o to jak mě co nejefektivněji obrat k čemuž mu slouží účinné páky. Na druhé straně mám dojem, že dle vašeho názoru a postoje, pokud mám dostatečnou hotovost a kapitál, že se mě podobné věci netýkají, tak mám mít škodolibou radost, jak se masy zbytku obyvatelstva potácejí v chudobě.
Nejenom, že se dříví používá k topení od pravěku, ale k spalování dříví všeho druhu tu dochází již mnohem dříve, vždyť k topení nejprve lidé začali používat oheň převážně z dřevin nejen suchého, ale i mokrého a syrového, který zařídila příroda prostřednictvím blesku či nějakého samovznícení. Pokud tedy příroda spaluje různými způsoby dřevo různé kvality již mnohem dříve, než se objevil na planetě člověk, budou muset ekošílenci trestat i přírodu. Spíše to vypadá, že ekologičtí šílenci jsou sami proti přírodě.
Muži nikdy nešli do důchodu v 55 letech, když tak do invalidního. Na své nesmrtelnosti nelpím, ale čím to bude později, tím líp, pomáhám finančně naším potomkům a stromky ze žebříku si prořezávám sám a to mně už bylo 78 let. Po stromech taky lezu, ale to nesmí vidět manželka.
Sice jsem to tak nenapsal, ale tak jak píšete, do invalidního důchodu. Byl to téměř stejný scénář úplně všude. Dotyčný dostal padáka, šel rovnou marodit a ve velké většině to uhrál na invalidku. Na rozdíl od dnešní doby musím konstatovat, že tenkrát lidi nad padesát let byli na trhu práce v podstatě nežádoucí, takže to docela chápu.
Převážná většina současný senioru v ČR, co se dožívá vyššího věku, odcházela do důchodu v průměru ve věku 55 let, když vezmeme v potaz, že pracovala téměř celý život socialisticky a po té využívala již novodobější kapitalistické zdravotnictví, tak v tom je základní faktor vyššího věku u nás. Samozřejmě to nemůžu vztahovat na ostatní části světa, kde se lidé též dožívají vyššího věku. Vzhledem k tomu, že je snaha posouvat věk odchodu do penze čím dál výše, v kontextu kapitalistické práce, tak lze předpokládat, že alespoň u běžných smrtelníku, se v budoucnu křivka dožití sníží. Jsem šedesátník a celkem nemám pochopení, jak senioři kolem osmdesáti let věku, lpí na své nesmrtelnosti.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
V podmínkách je psáno, že na účet musí přijít aspoň 20 000, nikde nestojí, že to musí být příjem ze starobního důchodu nebo z nějaké pracovní činnosti. Takže, pokud dotyčný má větší sumu na účtu u jiné banky, klidně si je tam může poslat.