Tak streptokoky, nebo stafylokoky? Cili vsechny tyto malinke castecky zpusobuji tu samou nemoc? A kolik jich je potreba, 1, 10, 100, 1000, aby vam udelaly nedobre?
To je jen zdanlive nesmyslna otazka, protoze vsechny tyto castiky poletuji udajne ve vzduchu a nemysli na nic jineho, nez jak proniknout do bunek. Virus se mnozi udajne jen v bunkach, mimo ne je to jen prosta chemicka sloucenina. Bakterie bunky asi napadaji z venku, presto vsechny zpusobuji tu samou nemoc? To je zajimave.
A co kdyz je to jinak a vsechny tyto castic jsou pritomny v tele jako dusledek nemoci a nikoliv jako pricina.
Jak streptokoky tak stafylokoky mohou způsobovat (a v případě angíny způsobují) stejné onemocnění.
Respirační kapénky nepoletují údajně vzduchem, jak jste napsal, ale po vykašlání, mezi hovorem, při zpěvu, .... pod vlivem své velikosti a gravitace rychle padají na zem, a proto se přenášejí pouze na omezenou vzdálenost.
Otázka, kolik částic je potřeba, aby člověk onemocněl není relevantní, záleží především na obranyschopnosti každého jedince. To, co položí jednoho druhého může jen podráždit.
Cyklistika je mým na sledování nejoblíbenějším sportem. Z mládí, co by majitel favorita, byť ne závodně jsem si několikrát odzkoušel jaká je to dřina. Kromě blahopřání panu Vackovi mě přece jen překvapuje, kolik českých reprezentantů a reprezentantek to zabalilo a nedošlo do cíle třeba jen po svých....
To se divím, že vás to, co vidíte u českých reprezentantů, nepřekvapuje u ostatních; tak například dnes startovalo 197 závodníků a do cíle jich dojelo 81. Třeba jen Slovinců bylo na začátku 8 a cíl viděl pouze Pogačar s Rogličem. Je hezké, že cyklistiku sledujete, ale zkuste u ní i přemýšlet, proč tomu tak v takových závodech bývá.
Pokud naší největší hvězdou myslíte Davidovou, tak její absence má logiku. Potřebuje trénovat na sněhu a ne se připravovat na letní MS. Víte dobře jak dopadla loni. Dokonce přestala být naší největší hvězdou. 😀
Pochopitelně jim výsledky přeji a blahopřeji. Ale ujišťuji Vás, že nikdo ze startovní listiny tohoto MS se nebude v zimní sezoně umísťovat.
Musíme si nalít čistého vína.
Je třeba vědět proč jedině Česko poslalo to nejsilnější co má. Trenéři a realizační tým potřebuje výsledky ‼️😀
A průkopníky jsme. Místo přípravy na ledovcích zvolili přípravu na kolečkové MS.
1) V tomto období tréninkového procesu se ještě NETRÉNUJE ani na sněhu, ani na ledovci. Některé týmy občas v rámci vysokohorské přípravy na ledovec "skočí", ale pouze kvůli tomu, aby rozbili tréninkovou rutinu, testovali lyže (především serviseři). Jinak hlavní čast se nyní odehrává na kolcích. U všech týmů.
2) Všechny reprezentace závodí na kolcích, neboť závodní zatížení jen těžko navodíte v tréninku, především co se psychiky týče. A je jedno, jestli jsou to domácí mistrovství, MS, Blink festival v Norsku, Annecy ve Francii nebo třeba City biathlon v Drážďanech.
3) Není pravda, že na právě proběhlém MS byli jediní naši v nejsilnější sestavě. Většina týmů tam měla to nejlepší, co momentálně zmůže.
4) Ano, kvalita MS nebyla nijak zvlášť ohromující, ale výkony mají svojí vypovídající hodnotu; ukazují, jak probíhá příprava a to bez ohledu na umístění.
Z diskuze jsem se dověděl že komentátorem Tdf je pan Jílek spolu s grupou bývalých cyklistických závodníků. Tím spíše nechápu že během jejich komentářů které tak těžko koušu, od nich slyším že by borec, který je na tom v závěru etapy nejlépe, měl by dávat dárečky, t.j. přenechat vítězství někomu jinému! Jste normální? Dovedu si představit jaká dřina musí být kvalitní příprava na takový závod, a kolikrát za kariéru se podaří mít šanci vyhrát etapu v tomhle slavném závodě. A od, proti těmhle esům čumpelíkům slyším, že by sportovec měl přenechávat vítězství z jakýchsi důvodů. Jste opravdu bývalí sportovci? Těm by to už z úcty k fanouškům ani nenapadlo.
Dobře na to téma odpověděl sám Pogačar: "Tohle není zábava, to je Tour de France, každý sem jede s cílem vyhrát etapu. Jsem placen za vítězství a tvrdě na tom pracuji, celý tým tvrdě pracuje na vítězství. Když sprinteři vyhrají čtyři nebo pět etap na jedné Tour, nikdo jim to nevyčítá, chtějí víc a víc.....tohle je prostě Tour de France"
Basket nijak intenzivně nesleduji, ale co si pamatuju, tak v NBA je zakázaná, narozdíl od mezinárodního basketbalu, zónová obrana. A to potom dělá hodně. Právě třeba ve fotbale se s přechodem na zónovou obranu podstatně snížily rozdíly mezi do té doby výkonnostně odskočenými týmy.
Zónová obrana v NBA už dávno není zakázaná. Na rozdíl od mezinárodních pravidel ale mají pravidlo: "a defensive three-second violation" což klasické pojetí zónové obrany znesnadňuje.
To bych spíš viděl otazník nad zázračným uzdravením Vingegaarda.
Otazník je také, jak to vlastně s jeho zraněním ve skutečnosti bylo. I mezi samotnými závodníky a jednotlivými týmy jsou určité pochybnosti. Ze samotné Vismy prosákly informace, že Vingegard přijel ve výtečné formě; čísla z tréninků před letošní TdF prý měl ještě lepší jak vloni ve stejném období.
Vážený pane Bílek, již jen to, že se Jonas dokázal postavit na letošní TDF je jeho velké vítězství. A on se nejenom dokázal postavit, ale je naprosto konkurence schopný a to, že po měsíci trénování není blázen aby bezhlavě závodil neznamená, že nemá koule. Možná, že si vzpomeneme za pár dní jak je to s těmi koulemi. Vzpomeňme na rejpaka Remka v loňském roce kdy neměl koule zcela evidentně on a v horách byl naprosto nekonkurence schopný.
Bůhví, jak to se zraněním Vingegarda ve skutečnosti bylo. Nedivil bych se, kdyby to jeho stáj trošku nafoukla. Podívejte se, jakou Van Aert letos na TdF jezdí tužku (v porovnání s minulými lety). Také spadl, dokonce týden před Dánem, a neměl tak komplikované zranění. Ano, každý organismus se zotavuje trochu jinak, ale zase tak velké rozdíly mezi profíky nejsou.
Je fakt, že v loňském roce Remco zcela evidentně v horách koule neměl. On tam totiž vůbec nebyl. Toto je jeho první TdF....
Samozřejmě..., máme zadní stehenní sval a přední stehenní sval, takže napsáno je to správně a zřejmě to bylo od sprinterky takto prezentováno.
Trochu vám ta terminologie kulhá; přední (zadní) stehno je tak maximálně položené na pultu u řezníka. A ani přední (zadní) stehenní sval nemá příliš konkrétní podobu. Mohla byste ale psát o svalech přední (zadní - hamstringy) strany stehna, nebo využít i konkrétních názvů svalů.
Tolik o vaší opravě. Jinak samozřejmě souhlas, že to mohl být doslovný přepis rozhovoru s ní.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Nebuťe subjektivní , jsou tam mladí a lepší , zatím.
5 odpovědí
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Myslím, že názor p. Paura je objektivní, na rozdíl od vašeho. Pokud si za svojím tvrzením stojíte, napište konkrétně, o které mladé a lepší jde, ať je o čem diskutovat.