Jsem už starší kluk a dlouhých triatlonu jsem absolvoval 19. Ne v takovém čase, nejlíp něco pod 11.Drel jsem jako kůň. Dnes? Rozpadlá záda, artrozy v kolenou , trvalé bolesti v zádech a nože, no a zítra jdu na operaci páteře. Scházíme se s kamarády ze závodů a shodli jsme se, že v příštím životě už nic takového. Jen klidnou práci třeba někde v archivu, kafíčko, cigárko, lehké procházky po obědě a mít kolem sebe dobré lidi.Pokud mi rozumíte, držte mi zítra palce.🧑🦽
Proběhlo x studií na téma běh a artroza kolen, a výsledek je celkem jasný: běh výrazně snižuje pravděpodobnost artrózy.
U triatlonu to musí být ještě výraznější: plavání kolena namáhá ještě méně, a prokrvovat se budou lépe než bez pohybu. A kolo netuším.
Za státní školky se platí kolik cca. 1000 Kč měsíčně?
Nevěřím, že si na to někdo stěžuje. Tyto články se mi zdají kompletně smyšlené!
Ve spoustě měst (a okolních dědinách) se lidi rvou i o poslední místo v soukromé za osmičku měsíčně (+jídlo). Pokud ta školka není úplně katastrofická (my tu máme teď rozmázlý případ, kdy učitelka byla odejita, protože vrazila dítěti facku, a pak mu vymáchala hlavu ve špenátu, a nebyl to první incident), tak tam místa nejsou, šetří je pro poslední rok před školou.
Pochopila bych rovnost o starosti spojenou s dětmi a domácností, když už si mají dělit poplatky... ale tohle už je trochu přehnané... A nebo má napsat "ceník služeb", které vykonává v domácnosti a chtít taky půlku.... On by si to ještě rád rozmyslel...
Když ono je třeba rozlišovat mezi "chodíme oba do práce" vs "žena na mateřské". V zahraničí to moc neřeší, protože žena je s dětmi doma většinou max tři měsíce až půl roku po porodu. U nás je rodičovská nejdelší na světě, a matka 3 dětí je bez potíží doma i deset let.
Pokud chodí oba do práce, je to jasné. Pokud ne, chtít po chlapovi aby dělal polovinu všeho (tzn. máma se starala do čtyř, teď jede on do půlnoci) je zas opačný extrém.
Ale jasně, jak si to kdo udělá, takové to má.
Zásadní výhoda té papírové knihy, tedy že existuje, je současně i její nevýhoda. Tchán je knihomol, stejně jako já. Já mám čtečku on vše papírové. V každém pokoji má kolem dvou metráků knih, v obýváku spíš tak 4-6. Nedávno jsem se ho zeptal zda někdy přemýšlel nad tím, že i betonová podlaha má limitované max. zatížení. Zvlášť když v tom obýváku je ještě klavír.
Uvedený článek jen potvrzuje, že muž a žena jsou dva naprosto odlišné druhy a je nepřirozené, aby spolu sdíleli jednu domácnost. Muži je nejlépe s kamarády v horách nebo u sportů, nechce a nepotřebuje donekonečna analyzovat její pocity/problémy/výlevy/periody, z velké většiny nachytané ze sociálních sítí, kde se s nimi prezentují různé nepoužitelné "influencerky", které o chlapa nezavadí, ale radí čtenářkám, "jak se to má dělat" 🙂.
Vždyť i ženě musí být lépe s kamarádkami, které jí pochopí a utěší, nebo ne ? A bude klid.
A za další: kdyby chlap dělal přesně to všechno, co autorka článku dlouze popsala, přestane to ženu bavit a bude si vymýšlet další a další problémy/konflikty, protože je tady absence sebereflexe a výjimečný talent dělat neustále potíže 🙂. Já jsem vděčný za každou normální veselou ženskou v mém životě, která je V POHODĚ. Potřebuje někdo vypsychlou neurotičku ?
Když ono je to o zcela jiném nastavení. Chlap když vidí problém, chce ho vyřešit, aby přestal být problém. Žena to chce rozebírat. Vlastně ho ani nechce vyřešit, chce si vylít srdíčko.
Důsledek je, že chlap se to buď snaží vyřešit (což je špatně, to ona nechtěla), nebo usoudit že je to prostě dané, jako třeba gravitace, ergo pustit to z hlavy. Což je špatně, protože tomu nevěnuje pozornost.
Asi 1 000 000 občanů ČR nemá registraci u zubaře. Protože zubaři nejsou a tedy neberou. Prosté. Spálená země ..
Já třeba taky "nemám" zubaře, stejně jako všichni ostatní chodící k tomu mému. Platíme, ale máme. Když jsem si před rokem uštípl zub, vzal mě ten den "po práci". Pravda, byl to první podobný zákrok za 15 let, ale byl hned.
V těch sumarizacích se ovšem ztrácí podstatný fakt: paní není nikde registrovaná, nechodí na prevenčky, zubař nebude mít rentgeny, není dentální hygiena atd.
Servisák na kotel na to má pěkný názor: když mě zavoláte že odešel kitel, budu to s vámi řešit klidně o víkendu. Ale když mi zavolá někdo kdo u mě neservisuje, tak ať si počká, nebudu sehonit kvůli třeba deset let starému kotli bez údržby.
Tepelné čerpadlo je dobrá věc. I relativně starý dům se dá zrekonstruovat, zateplit, na střechu dát FVE a k domu TČ. Investičně je to dražší, ale většinu roku je možné jet zcela na soláry, a pouze ty 3-4 měsíce (podle velikosti střechy a oblasti) buď dokupovat elektřinu, nebo pomáhat jiným zdrojem (dřevo, plyn). Elektřina by hyla levnější, nebýt ruské agrese.
A ta návratnost? Životnost TČ může být klidně 20 let. Plynový kotel i dřevokotel potřebují citelně víc servisu. Navíc je třeba vzít v potaz to, že když pošlete 20 000 za plyn russákům či Kataru (nebo Norsku, které to pak pošle do Gazy) měli bytě minimálně dalších 20 000 poslat na Ukrajinu, jinak nás jednou rusák z naše vlastní prachy bude zase okupovat...
Tady to teorie o tom, jak topíte elektřinou z FVE mají jedinou vadu: v době kdy potřebujete topit prakticky nesvítí, a v době kdy vyrábíte dost elektřiny z FVE zas není potřeba topit.
S takymto pristupom ale ten druhy tych 100k nikdy nedosiahne, naviac zo 100k mozete nasetrit na urcite obdobie. Partner vzdy zarabal nasobne viac nez ja a mohol by cakat, ze budem len doma a starat sa onho a o deti, ale vdaka jeho neskutocnemu pristupu, podpore i obmedzovaniu jeho nasadenia uz som dosplhala aspon na mensi nasobok priemerneho platu aj napriek tomu, ze mame deti a prednostne som sa im venovala ja. Think big:-)
Jenže na to, aby tohle mělo vůbec smysl řešit musi ta žena vůbec nějakou kariéru mít. Pokud sedí v kanclu a opisuje papíry, dělá sekretářku, sedí na úřadě nebo prodává v obchodě, to vše s nulovými ambicemi, pak jaksi nemá smysl aby chlap obětoval kariéru - aby ona mohla pokračovat.
Pokud dělala výzkum, je chirurg, byla v top pozici v bance nebo měla svoji firmu pak jasně, ale tam jsou karty jinak.
Tak to s rozdělením pracovního trhu je ale obráceně. Ne že ženy nechodí tam, kde jsou peníze. Kde jsou ženy, tam je méně peněz. Tento fenomén vzniknul vpostatě ve všech odvětvích, kde dříve dominovalo jedno pohlaví a nyní je tam to druhé (školství, programátorství..)
V IT dominují nebo dominovaly ženy? Kdy?
Ono by si to chtělo srovnat, co vlastně chcete. Rovnost příležitostí ženy mají. Chtít rovnost výsledků je cesta do pekla.
Ano, studentek na VŠ je víc než studentů. Jenže rozdíl je v oborech. Muži tvoří majoritu na technických oborech, ženy na humanitních. Jenže výzkum probíhá primárně na technických oborech, protože ty posouvají společnost kupředu. Přitom na MŠ jsou prakticky jen ženy (krom školníka), na ZŠ je to podobné (krom učitele dílen/tělocviku). A přesto slečny na techniky nejdou. Není to třeba tím, že prostě nejsme stejní? V Norsku vychovávají děti úplně "rovně", a jediný rozdíl je v tom, že ta nerovnost ve výběru povolání se ještě zvýšila.
Ona diskuse na téma kdo obětuje práci pro děti je v podstatě bezpředmětná. Jen velmi velmi málo žen se "spokojí" s mužem, který vydělává méně než ony. Pak mají pauzu kvůli mateřské, a už u rodičovské je tím pádem jasné, kdo na ni půjde.
Pokud dáma nemá navíc ani koníčky, s velkou pravděpodobností má nakročeno k tomu se posunout do pozice, kdy pro toho chlapa bude jak koule na noze. A navíc alkoholik...
Přijde doktorovi položení dlaždic banální? Ne? Co třeba udělání stolu na míru? Co udělat si jednoduchý formulář s odesíláním na mail? Seřízení oken? Výměna baterie u dřezu?
Klidně ať to zvýší, když tam jde někdo s bolestí zad co má tři dny, nebo se znamínkem. A omlouvám se, že jsem tam jel když měl malý 40.5 2 hodiny po paralenu. Mně to banální nepřišlo. Doktorce zřejmě ano, "však mu dejte zábal, další". Na druhou stranu, pokud bych tam viděl špetku lidského přístupu, těch 500 bych dal.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Stále se ptám, jestli se na celém problému zásadně nepodílí státní orgán, který rozhoduje o přidělení dotace. On nemá povinnost zkoumat situaci žadatele, nebo " mrknutím oka" dá razítko na příslušné místo?. Asi neobstojí námitka, že nemá čas analyzovat žádosti, ale u dotací jde o desítky i stovky milionů korun, tak čas musí najít. Nikde jsem ještě neslyšel debatu na podobné téma, howgh.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Však u každé žádosti taky podepisujete čestná prohlášení, že uvedené údaje jsou pravdivé.
Pokud nekdo úmyslně podvádí, nejsou zdroje na to to v těch množstvích kontrolovat.
1 odpověď