Ono nejde jen o to, jestli ekonomika jako celek po sečtení všech čísel roste a po zprůměrování se zvyšuje životní úroveň. Důležité je také to, jestli se daří lépe právě těm lidem, kteří pracují a dělají něco, co ostatní potřebují a dobrovolně si to od nich nakupují. A tady je zřejmé, že právě v tomhle udělali veliký pokrok. I když se ta celková čísla zatím nemusí zdát tak ohromující. Vlastně když se nad tím člověk zamyslí, tak i kdyby u nás nějaký politik zařídil, že například místo tvůrce energoštítků si tisícovku vydělá pekař, který vstává ve 4 ráno a jde makat pro lidi, tak udělá moc dobře, i když statistika může vykazovat stejná čísla.
Komunisté sebrali lidem jejich majetek rovnou a tihleti omezují postupně vlastnická práva a k tomu, co tady udělali komunisté, se každým takovým krokem vlastně přibližují stále víc - továrna a obchod vám sice teoreticky ještě patří, ale nesmíte si tam už ani zabalit a prodat svůj výrobek do jak velké krabice chcete. Ony ty nadměrné krabice mají své negativní stránky, to uznávám - do auta nebo regálu se jich vejde méně. Takže se prodražují. A zákazník může po rozbalení být poněkud zklamaný. Ale je tam i stránka pozitivní - například nemusíte tolik investovat do reklamy, protože tou reklamní plochou je právě obal vašeho výrobku. No a kdy převažují klady a kdy zápory, to musí rozhodnout právě ten výrobce, obchodník i zákazník v tisících jednotlivých situacích. Dochází tam k hledání křehké rovnováhy. Některé zboží je dobré balit do malé krabice a jiné zase do velké. Když to udělá politik plošně pro všechny, tuhle rovnováhu rozbije. My už víme, jak takové centrální řízení a plánování dopadá. Lidé ze západní Evropy s tím zkušenost nemají. Potřebují si natlouct nos a prostřednictvím EU nás táhnou tam, kde jsme už byli. My naše zkušenosti s komunismem a jejich řízením ekonomiky těžce zaplatili a měli bychom ty zkušenosti tvrdě uplatňovat a bránit se tomu, abychom je museli znovu prožívat.
No tak takový lékař si zaslouží jenom jednu věc - vylepit mu v ordinaci pravidla stanovená pacienty pro něj. Třeba takové - 1. Naslouchej pacientovi, ne hodinám. 2. Neboj se přiznat omyl. 3. Komunikuj srozumitelně. 4. Nejen auto, i ordinace se řídí lépe střízlivému. 5. Nepředepisuj léky „pro jistotu“. 6. Uč se celý život... a tak dále.
Stačí jedna věc a to je AgentOrange.
Tato látka ničí lidské životy dodnes a to jak Američanů tak Vietnamců.
Komunismus také ničí lidské životy a pokud by komunistům obsazení Jižního Vietnamu prošlo snadno hned na začátku bez války, napadali by další státy a šířili svoje vlády v celé oblasti. To by způsobilo hladomory, škody na přírodě a zaostalost s horšími následky na větší ploše a ve větším měřítku než ta válka.
V tom článku je historie převrácená naruby po vzoru tradic sahajících před rok 1989. Komunistická propaganda pronikla na západ, kde jí pomáhala síť agentů KGB a tahle fotografie jí hodně posloužila. Kdyby Severní Vietnam nenapadnul svého jižního souseda a neposílal tam své vojáky jako neuniformované partyzány zamíchané mezi civilní obyvatelstvo, což samo o sobě byl válečný zločin, tak nemuselo docházet k bombardování a omylům. Tyto omyly se stejně jako zločiny jednotlivých vojáků americké armády řešily u soudů a novináři o nich mohli svobodně informovat. Zatímco komunisté vše tutlali a posílali do světa jen naaranžovanou propagandu. Co se dělo v koncentračních táborech, když po porušení mírových dohod obsadili území, na kterém neměli co dělat, to se nikdy nedozvíme. Na svobodné volby, ke kterým se tenkrát v Paříži zavázali, čekáme dodnes. Jižní Vietnam mohla být již v osmdesátých letech rozvinutá země plná poboček západních firem, s životní úrovní srovnatelnou s Jižní Koreou nebo Japonskem. V době násilného sjednocení tam byly ulice plné západních aut a fungovalo tam například i zastoupení firmy IBM udržující 24 tehdy nejmodernějších sálových počítačů, moderně vybavená televize provozující videorekordéry Ampex nebo síť benzínových stanic firmy Shell. Po příchodu komunistů neměli dlouhé roky co jíst a chyběla jim lékařská péče. Kvůli tomu umíraly děti, které nikdo nefotografoval.
Tohle je veliká demagogie, tahleta studie. Cena zboží odráží do značné míry spotřebu surovin, lidské práce i energie při jeho produkci a pokud se někomu vyplatí dovézt to z veliké dálky víc než nakoupit to na místě, tak to s velikou pravděpodobností znamená, že i po zahrnutí dopravy je spotřeba těchto všech věcí menší. Kupovat drahé zboží jen kvůli tomu, že se vyrábí nebo pěstuje blíž, to znamená podporovat neefektivitu. Například u nás ti pracovníci jezdí v autech do továrny, ve které se to vyrábí. Zatímco v chudých zemích, odkud se to dováží, tam jezdí na kole a takových věcí jsou tisíce a jejich součet je pak právě zahrnut v té ceně.
Zaslouží si to - měli stávkovat a demonstrovat ve chvíli, kdy ta pitomá zelená opatření politici zaváděli. Teď už je pozdě. Kdyby v roce 1890 začaly soudobé zákony protěžovat automobily a zakazovat koně, tak by to také tehdejší společnost přivedlo ke krachu - nebyly připravené čerpací stanice, autoservisy, silnice a podobné věci. A kdyby si v roce 1905 lidé uvědomili, že udělali hovadinu, tak by to šlo napravit jen těžce. Na návrat ke koňům by bylo pozdě, protože by již byly v salámech a nedávalo by to ani smysl, protože těm automobilům stejně patřila budoucnost. Jen by byl problém v tom, že se snažili předčasně prosadit nevyzrálou technologii a nedali tomu volný a svobodný průběh. Zasekli by se v bezvýchodné situaci. A přesně k tomu došlo dnes. Musíme konstatovat, že naši předci měli víc rozumu.
Evropa má plochu zhruba 10,18 milionu km2, z čehož členské státy EU mají dohromady asi 4,23 milionu km2 a evropská část ruska asi 3,95 milionu km2. To je skoro stejně. Plocha států, které leží v Evropě a nejsou členy EU je dohromady větší než plocha států, které jsou členy EU. Tak proč pořád tihle lidé mluví o Evropě, když myslí EU ?
10
Sledujících
0
Sleduje
10
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Ten pán se v pekelné vroucí vodě nadechne snad jedině když Polpotovi stoupne na hlavu.