1. O rozšiřování NATO vůbec nejde, kdyby o něj šlo tak reaguje i na vstup Finska, naopak od Finských hranic však stáhl protiletadlovou techniku.
Ono nejde o žádnou válku o nerozšiřování NATO, ale jedná se o válku o plyn. V roce 2014 začali obrovské investice do těžby ropy a plynu na Ukrajině, nejznámější příklad je Boyko Towers. Rusku bylo jasné, že pokud Ukrajina začne těžbu, nahradí velkou část exportu do Evropy. Došlo k první invazi která využila situace po Majdanu a hrála si na občanskou válku proti separatistům, ale separatisté určitě nezaberou jako první ropné plošiny... Boje se pak dostali do prakticky mrtvého bodu, Rusku začalo rychle hledat řešení problému což vedlo k výstavbě NS2, který měl za účel obejít Ukrajinu, a následně držet cenu níže než Ukrajina aby byl zachován export. Avšak jeho otevření ne a ne nastat.
Koncem roku 2021 Ukrajina opět zvedla své kapacity těžby na úroveň praktické samostatnosti a byla opět připravena začít exportovat, Putin se snažil následně tlakem na Evropu prudkým zvýšením cen plynu (Konec 2021 - Pád Bohemia Energy) k nucenému otevření NS2.
To se však nedělo, během roku 2022 měla vypršet část smluv o tranzitu, které UA nechtěla již obnovovat, pro využití potrubí pro vlastní export. Následovala invaze, která začala ve směrech v kterých jsou velké zásoby oněch surovin, například ta hlavní a to Černé moře, takže Cherson, Mikolaiv a směrem na Oděsu...
Dobře upřímně a pravdivě to řekl na posledním summitu G-20 turecký prezident Erdogan. Že : Nepovažuje Rusko za agresora,jelikož má své bezpečnostní zájmy a má na ně právo tak jako každá země.USA také nepřipustily v r.1961 aby si tehdejší SSSR vybudoval na Kubě základnu z raketama.Měli na to USA tehdy právo?Já si myslím že ano.A jak si toto dobře pamatuju - tehdy svět unikl jaderné katastrofě jen o vlas ! Proč by Rusko mělo dnes povolit základny NATO u svých hranic ? ! A o nic jiného v této současné válce Rusku nejde,Kdyby Putin pustil NATO ke svým hranicím-tak to už by rovnou mohl celé Rusko odevzdat západu.Putinovi nejde o nic jiného než o likvidaci Zelenského režimu,který vznikl - toť kapitola sama o sobě.....( Majdan- tam o nějaké demokracii nemůže býti ani řeči-viz 45lidí upálených zaživa v domě odborů vOděsse 14.5.2014-atd atd. )POZOR ,to nemám ze žádné Ruské propagandy,ale ještě z naších zpráv když ještě nebyla cenzura jako dnes.A vůbec - moc dobře si pamatuju těch 8let před tím,než Putin na Ukrajinu vlít-na vše co se tehdy dělo.Sledujíce tehdy všechny ty události tam,obdivoval jsem Putina že se nenechal ještě vyprovokovat.Vydrželo mi to bohužel jenom těch 8let.Jen tak pro připomenutí : Střílely jsme my Češi na Slováky za to když se mermomocí chtěly od nás trhnout ? ! A také jsme jim říkali separatisti a pronásledovali už jen za jejich řeč a jazyk ? ! Můj názor je,že Ukáčka by se měly dát z Rusákama dohromady - vždyť to jsou bratři ! ! ! Chápu Ukrajince v tom,že v historii jim bylo velmi a velmi ublíženo ze strany bývalého SSSR-a to v nich asi stále přetrvává.
1. O rozšiřování NATO vůbec nejde, kdyby o něj šlo tak reaguje i na vstup Finska, naopak od Finských hranic však stáhl protiletadlovou techniku.
Tak to jste teda hodně naivní primitiv. Rusko tu bude vždy, ale my ne, protože pokud přiletí atomovka na Ukrajinu, dopadne záření až na nás, jako z Černobylu. V lepším případě. V tom horším doletí až na nás. A rozhodně se nespoléhejte, že nás ochrání NATO. Váš sen zůstane jen snem, možná ne na dlouho.
Jak napsat "nevím jak funguje atomová bomba, bez toho abych napsal že to nevím":
"dopadne záření až na nás, jako z Černobylu".
Jaderné zbraně (zvláště moderní vodíkové) obsahují poměrně malé množství radioaktivního materiálu. Také se téměř vždy uvažuje s tím že chcete JZ využít k co největší destrukci, což znamená odpal ve velké výšce, kdy nedochází k druhotné radiaci a falloutu.
Případná exploze JE je daleko vážnější vzhledem k radioaktivitě než efektivně použitá JZ.
A pochybuji že by i terorista jako Rus si řekl, no co tak tu zbraň použiji neefektivně, aby zničila menší část území, ale zajistila že na jejich území dosedne radioaktivní oblak....
Vy jste nějaká vědma, když si myslíte, že Čína postupně bude ztrácet? Pamatuji si, že před 30 lety se u nás říkalo, že Čína je obr na hlinenych nohou. Kdybych tehdy řekl, že Západ se za 30 let bude bát čínských elektromobilů, tak by mne asi rovnou odvezli do blázince.
Ono demografie nehraje v jejich prospěch.
A ekonomika jede pěknou dobu na dluh, jsou nejrychleji se zadluzujici zemi v top 50 nejbohatších Odkaz do roku 2029 tímto tempem předeženou USA, která má mnohem menší úrokovou sazbu. Také toto je jen vládní dluh, další pak mají státní firmy ale i samosprávné celky, a odhad celkového dluhu se odhaduje na 320% HDP. To je dlouhodobě neudržitelné a několik firem to v posledních letech už položilo.
Fiala zrušil EET, kterou má většina EU a dává smysl. U nás vracení PETek smysl nedává a přesto ji chce Fiala zavést "protože to má většina EU" !!
Většina EU fakt nemá EET. EET je složité a finančně náročné pro stát.
Německo má například systém TSE, Rakousko RKVS, ale například i Polsko (nevím název) používají systém založený na povinnosti používání elektronických registračních pokladen s certifikovaným zabezpečovacím modulem. Takže veškeré informace zůstávají u obchodníka, a úřad si je nechává vyjet při kontrole. Takže nemají nějakou serverovou síť kam každá firma posílá každou účtenku. To velice šetří finance, které jsou úplně zbytečně na tento provoz potřeba.
Myslím si, že tohle není podstata věci. Podstata věci je, že Putin chce stát po boku Petra I a Ivana Hrozného.
Ne ne to je až samotný důsledek, nebo minimalně druhotný zájem. V případě tohoto co píšete by nebyla prvním cílem Ukrajina, o které bylo jasné že podporu západu dostane, a hlavně je možná, to by šel spíše o to více směrem na Jih.
Kouknul sem se na wiki. Jo, na Ukrajině plyn je, ale to nám v souvislosti s Evropou a green dealem není nic platné, dokud neskončí válka.
Nakolik by ukr. plyn mohl zachránit Evropu, to nevím, teď ho sami nakupují.
Hodně, právě kvůli tomu vznikla celá válka. 2014 UA začala šílené investice do těžby plynu a ropy, právě na Krymu a obecně v Černém moři (Například Boyko Towers - které se stali první terčem při invazi v 2014). Když byly tyto kapacity v podstatě ztraceny, začala UA rychle novou těžbu v okolí Oděsy a Khersonu, tu dostala na úroveň že téměř všechen plyn už měla z vlastních zdrojů, chystala se rozšířit těžbu natolik, aby mohla zásobovat EU, zároveň oznámila budoucí zájem neprodlužovat transitní smlouvy po vypršení.
Na to začal Putin zmatkovat, prvně trval na urychleném otevření NS2 (Ten by mu umožnil udržet si dominantní postavení) , to se však nedařilo, pak začal dělat s plynem čachry s cenou, tím že přes NS1 proudilo málo, a odmítali navýšení bez otevření NS2. Když ani na to Evropa nereagovala, a na UA už se blížil termín konce transitní smlouvy, tak na ní zaútočil.
Voliči si stále více začínají uvědomovat, že prorusácká a protiukrajinská politika nikam nevede, že může být cestou k podřízenosti země Rusku.
V Maďarsku to začalo, na Slovensku to bude pokračovat.
A ani u nás prorusky a protiukrajinsky orientované síly v čele s ANO nemusejí mít takové volební výsledky, jaké jim přisuzují současné volební preference.
Nevěřím v prozření, prostě svět je teďka v menší ekonomické krizi, takže všichni pociťují nějaký pád. Takže dejme tomu 40% lidí, kteří vidí jen to že mám se hůř musím změnit vládu, prostě volí naopak. Bez ohledu na to co je vlastně důvodem. Proto ty změny vidíme všude, a to oběma směry.
Ta spodní hranice odpovídá za mě reálné dospělosti osoby. 21 mají i v USA.
21 je věk, kdy vám v ČR stát věří víc než v 18. V 18 můžete mít ŘP... dobrá i dřív atd...
V 21 Vám je dána možnost pořídit si například zbrojní průkaz.
Hranice 21 let je zlatý střed mezi člověkem co opustí učňák a tím co vystuduje Bc. či Ing.
A ta hranice 80? Tu jsem si vycucal podle lidí co znám a většina nad tento věk není schopna reálně komentovat ani seriály v TV díl 1890+
Podle velkého množství vědeckých prací, a například této poměrně dosti citované knihy o inteligenci Odkaz
Vaše dolní hranice 21 koresponduje s horní hranici +-62...
Tak na zbrojení vydávají v porovnání s NATO směšné částky a vývozem " demokracie" jsou známé oředevším USA, kteté od konce druhé světové váljy bombardovaly přes 30 států a vše ok.
Na zbrojení dávají mnohem více než NATO, jelikož důležitá jsou % nikoli celková hodnota... Logicky když vojáci v USA mají poměrně vysoký plat, oproti vojákům v KLDR/Rusku tak musí USA už řádově dávat víc jen aby zaplatila ty samotné lidi. Ale stále % dosahuje minima oproti těmto zemím...
A USA má prakticky +- stejný počet zásahů v cizích zemích jako Rusko/SSSR, takže ten narativ ani není pravdivý. Nehledě na to že stačí jen Ruská válka v Afganistánu, a prakticky překonáte oběti všech intervencí USA.
A co bylo dříve? Palestina nebo Izrael? Na kterém území vznikl Izrael?
Na Britském mandátu Palestiny ? Palestina není Palestinský stát.... Palestina je území, stejně jako třeba Slezko nebo Morava, Čechny, Galicie, Flandry a mnoho dalších... Má nějaká z těchto oblastí automaticky vlastní stát ? Ne...
Takže pokud myslíte Stát Palestina ten vznikl 1988, kdežto Izrael 1948 takže Izrael je o 40 let dřívější.
Přirozenost, najdete hodně příběhů lidí i z afrických kmenů, které se dostali do civilizace, ale prostě stres s civilizovaného života jim nevyhovoval. Prostě člověk je dělaný od přírody stejně jako každý jiný život jen jako "stroj" na přežití.
Ti lidi žijí v daleko větší vnitřní pohodě s problémy (Kde sehnat vodu, musíme pracovat na své úrodě 15h denně nebo zemřeme, musíme si dávat pozor na silná zvířata a žít v souladu s přírodou) protože je to lidská přirozenost. Kdežto problémy civilizovaného světa (kde dostanu dobrou práci, jak se dobře prezentovat před ostatními, jak vydělat na hezký dům, kde vzít na nové technologie) nejsou pro člověka vůbec přirozené, a tak dokáží stresovou zátěž daleko zvyšovat, hodně lidí co prožilo část života v tom přirozeném prostředí se prostě už nikdy neadaptuje.
Zajímavý rozhovor:
A nestraník se dostane na post ministra jak?
Že ho navrhne premiér, dokonce ho může premiérovy navrhnout i prezident. Nebo jak se stal ministrem zdravotnictví Roman Prymula ? Ten v ANO nebyl, ale prostě Babiš si řekl že je to cesta tak mu tu pozici nabídl. Měli jsme desítky nestraných ministrů na tom není nic divného...
Před ministrem Válkem jsme měli 4 nestrané ministry zdravotnictví. Před Blažkem 2 nestrané ministry spravedlnosti a mnoho dalších.
Přesto od nich dostal mandat. Jake voliče, hlasy, teď zastupuje?
Já piráty nikdy nemusel, ale tohle je politický fekál.
On není poslanec aby měl od voličů mandát, navrhnout někoho na ministra můžete nehledě na stranu, pokud by Fiala chtěl může klidně navrhnout na ministra i někoho s ANO, bez toho aby byla strana v koalici.
Lidé si volí své zastupitele, předseda vítězné strany si volí ministry, hlasy pirátům nezajistili to že Lipavský bude ministrem, jelikož ten hlasy nedostal. Dostal je Bartoš který ho vítěznému kandidátovy navrhnul a ten ho přijal.
To že by teď někdo chtěl ten návrh vzít zpátky je sice hezké, ale když už premiér ví že mu ministr sedí, může mu to místo nabídnout i kdyby byl z jakékoli opoziční strany.
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
No Česko by se moc ozývat nemělo, když prezídentovi poradci a vládní zástupci mezinárodní hodnoty neuznávají, jak vyplývá z postojů k mezinárodnímu zatýkači na Netanjahu a spol.
1 odpověď
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Ale oni s nimi sice nesouhlasí, ale uznávají jak jasně řekli. To že s něčím nesouhlasíte je váš postoj. Pokud nesouhlasíte s nějakým zákonem, ale řídíte se jim tak jste nic neporušil. Nesouhlas není porušení.