Takže v podstatě je 3. kolej potřebná pouze dočasně, do vybudování metra S.
Nikoliv. Město dále organicky poroste a potřeba dopravy bude jen narůstat!
Ta třetí kolej bude sloužit jak k osobní dopravě, tak i v době údržby a výluky. Vždy je lepší mít dopravu svedenou ze tří kolejí na dvě. Svedeni dopravy ze dvou kolejí na jednu, se rovná dopravnímu kolapsu.
Pokud by se něco stalo na Branickem Mostě Inteligence, tak bude na most přes Výtoň odkláněna i nákladní doprava.
Já vládě nevěřím a nevěřím ani odborníků, kteří pracují pro vládu !!! Přechod na EURO bude stanoveno kursem, který normální lidi pouze a jen okrade !!! Bylo to tak vždy, při jakékoliv měnové reformě za komančů a bude to tak i za naprosto neschopné "demokratické vlády"., která nepracuje pro plebs, ale pro sebe !!! Jak může být elektrikář ministrem financí a v minulosti naprosto neschopným ministrem dopravy, to mě hlava nebere !!!
Tahle vláda o přijetí Eura rozhodně nebude rozhodovat. Viz. článek.
Tihle pouze splnili další z mnoha kroků a to, že nechali vytvořit studii ekonomických dopadů přijetí Eura.
O dalším stupni, tedy ERM II, bude rozhodovat až příští vláda.
Asi jste neposlouchal Sikelu, když nám dojde dech tak Němci omezí výrobu a přenechají nám plyn tak že to co vede přes náš stát vede do Německa a může i zpět
Hmm, jo aha. Myslíte ten plynovod, kterým proudí plyn z českého LNG terminálu do ČR? Němci nám mohou maximálně zvýšit poplatek za použití jejich trubek.
A to je tak všechno.
Třetí kolej bude je potřeba již nyní. Do budoucna bude potřeba ještě více. Je předpoklad, že v roce 2050 bude počet obyvatel Prahy atakovat hranici 2 miliony obyvatel a k tomu ještě více těch, kteří denně dojíždějí do Prahy. Také přibude cestujících dálkové dopravy.
Bájné podzemní spojení Metro S, bude určeno pro regionální/městskou dopravu a to pouze jako dvoukolejná podzemní trať. Výstavba vsak, vzhledem ke složitosti Pražského podloží, bude velmi drahá a zdlouhavá.
Jako strojař s technickými znalostmi jsem jednoznačně pro rozebrání starého mostu a jeho nahrazením novým. Ten nový je také ocelový obloukový a vcelku zachovává pohled z _Vyšehradu na Hradčany s typickým obloukem.
Pokud staromilci a nebourači prosadí opravu 120 let těžce zatěžovaného mostu tak rozhodně nepostačí vyměnit je 15%prvká jak tvrdí ten švýcarský expert. K čemu s vysokou pravděpodobností dojde.
1) Při vyměně zjevně pioškozených prvků se zjistí spousta dalčích. které bude nutné také vyměnit.
2) Celou konstrukci bude nutné před novým nátěrem důkladně otryskat od starách nátěrů a rzi až na čistou ocel, Přitom se budou odlupovat i plátky rzi, takže se zjistí oslabení nosných profilí a ty bude nutné také vyměnit. Po otryskání bude nutné provést důkladnou detekci únavových mikrotrhlin, které byly ukryty pod nátěry a korozí. Ty mikrotrhliny se mohou objevit i každé díry u každého nýtu. Takžese budou muset vyměnit další díly s těmi mikrothlinami. Také samotné nýty mohou být pořkozeny - bude je nutné vyměnit
A objeví se určitě i další problémy. Takže se nakonec bude muset totálně vyměnit většina prvků . velmi pravděpodobně přes padesát procent, a bude spíš zázrak když nakonec bude použitelných jen těch 15%.
Samozřejmě náklady na opravu budou astronomicky růst, obdobně jako v současnosti u Barrandovského mostu, kde už to vytáhli na dvojnásobek.
Také souhlasím. Jen bych ještě upozornil na problematiku trakčního vedení. Původně bylo 1,5kV DC (Stejnosměrné napětí). Poté, v 60-tých letech, změna zvýšením na 3kV DC. Stejnosměrné napětí má tu vlastnost, že jej lze jen velice špatně izolovat od bludných proudů. Tyto jsou mimochodem jedním z činitelů degradace kovové konstrukce mostu. Ale mohou projít i do armatur betonových základů a výztuh. Do budoucna se počítá, že celá železniční síť v ČR projde konverzí na 25kV AC (Střídavé napětí). To bude vyžadovat změnu v nosných konstrukcích ale například i ve velikosti izolátorů. Již původní 1,5kV a poté 3kV DC, se na na mostní konstrukci vešlo jen když se snesli zdobné portály soumostí, které jsou uloženy v depozitáři. Tudíž Nikdy, upozorňuji NIKDY, nebudou mosty vypadat tak jako vypadali po své dostavbě. Jediným řešením, aby mosty byli v původní podobě, by bylo snést z nich trakční vedení. Následný provozní koncept si však nedokáži představit.
Osobně jsem si byl most velmi důkladně prohlédnout a stejně jako předřečník, vůbec nevěřím zmiňovaným pouze 15% náhrad. Ja sám bych to viděl spíše k 60%. Ovsem těch 15% je zda se, jen zbožné přání a zároveň alibistická pojististka. Neboť, pokud by procento náhrad pŕekročilo 30%, muselo by se na stavbu již pohlížet jako na novostavbu, která by však již musela splňovat současné stavebně - technické, bezpečnostní a hygienické normy.
Například hlukové normy na pevné jízdní dráze současného, byť rekonstruovaného mostu, nemůže nikdy splnit. Ty lze splnit pouze s průběžným štěrkovým ložem a to ještě velmi obtížně, neboť centrum města.
Opět Fiala a jeho vláda nějaký Češi? ať platí nejdražší elektřinu kterou vyrábíme,plyn kupujeme ruský od Němců předražený ale peníze v pokladně nejsou,Stanjura šachuje s rozpočtem Jurečka na poslední chvíli přidává přílepky do zákonů 67 důchod a ještě vykřikuji jak nás ochrání a budou pokračovat v této lumparně a prý chceme volby vyhrát? určitě loď se potápí ale oni chtějí ještě tuto naši loď zatížit aby se konečně potopila a budou tančit dál proboha lidí oni nás devastují
Jak kupujeme Ruský plyn od Němců? Vždyť se tam nemá ani jak dostat. 😄
Když už, tak Rusky plyn kupujeme od Slováků a Maďarů. Ovšem nikdy ne za ceny vyšší než jsou stanovené na komoditní burze v Rotterdamu (jejíž založení mimochodem inicioval Ruský Gazprom, aby docílil vyšších zisků).
Byla nebetycna hloupost rozprodávat akcie ČEZ, díky tomu zbohatli manageri CEZu a domácnosti plati víc. CEZ je třeba jako strategickou firmu znárodnit za náhradu, a stanovovat ceny elektrické energie pro český trh bez ohledu na ostatní Evropu.
Při pozitivních výsledcích hospodaření ČEZu, mohli manažeři zvýhodněně získat, jako prémii, akcie. Než tohle stát v ČEZu zavedl, byl ČEZ minimálně výdělečný a v některých letech i prodělečný.
Tehdejší i současní manažeři vybudovali, za patřičnou odměnu, silnou společnost, která ročně investuje miliardy korun do energetických projektů. Namátkou mě napadají např. modernizace uhelných elektráren a jejich odsíření či energetická zařízení na přehradách Vltavské kaskády. Jenom ta modernizace na přehradách stála skoro stejně jako výstavba nové atomové elektrárny.
Pořád cenu obhajovali, že je dána cenou na burze, ta jak to, že Maďarsko má cenu poloviční než je u nás?
Můžete to někdo vysvětlit?
Maďarsko stále dotuje, konečnou cenu elektřiny a poplatky za obnovitelné zdroje energie, pro domácnosti. Taky mají jiné daně, distribuční poplatky a jiné externacionality. V konečném důsledku by se mohlo zdát, že se Maďarská vlada, svými dotacemi, snaží aby vysoké ceny energií nedopadali tak tvrdě na občany. Ale vzhledem k výši jak průměrného, tak i reálného platu v Maďarsku, jsou na tom zhruba stejně , ne-li nepatrně hůře. Dalším negativním aspektem dotování ceny energie je, že tyto dotace vyčerpávají státní rozpočet a tudíž se musí někde jinde zase omezit. Omezují se tedy investice, zejména do infrastruktury ale i do sociálních či ekologických programů. A to jak na celostátní, tak i regionální i lokální úrovni. Maďarské župy a města i obce dostávají na svůj chod méně prostředků.
Přepočítávat přehrady na počet obyvatel ? Dobrý vtip .
Přehrady jsou vázány na geografické podmínky a ty neokecáte .
Ono do nějakého horského kaňonu seknout přehradu je úplně něco jiného než budovat přehradu na povltavské rovině . Nemáme moře - nemáme přilivové .
Např Francie má rozlohu 640 km 68 milionů obyvatel a měla v roce 1989 nějakých 12 jaderek.Česká socialistická republika nějakých 78 km rozlohu a cca 10 milionů obyvatel a měla jednu hotovou a jednu téměř hotovou jaderku . Takže ČR bylo cca 9 krát menší a mělo cca skoro 7 méně obyvatel . Takže poměr jaderek nevidím tak katastrofálně .
Rychlost 200 km na železnici ? Tak třeba ve Francii byla první uvedena do provozu v roce 1981 a do roku 1989 měly nějakých 800 a něco tratí . |Takže těžko mohlo 9 x menší ČSR mít 650 km tratí .Odkaz
Nic proti rychlodráhám ale je to bombonek na dortu.
Československo obecně melo jednu z nejhuštší sít železnic což je pro průmysl důležitější
Jinak další nemohu komentovat protože nevím odkuď a jak počítáte svá data .
Dumpingové ceny ? Na čem funguje mimo jiné kapitalismus - na schopnosti vyrábět levněji . Proč je úspěšná Čína ? Dumping je argument pochybné kvality .
Každá země udržuje své bezpečnostní složky .
Myslíte si , že dnes papaláši nezneužívají systém ? Bartrový obchod tedy je běžný i dnes . Zase argumentujete nic moc argumentem .
Apriori já netvrdím že nemohlo být lépe.
Já tvrdím, že to nebyla taková katastrofa jak se nám tady autor ( a jiní) snaží namluvit. P.S byl jste v součastných firmách - tak to jste určitě zíral na čem se taky pracuje.
V roce 1989 měla Československa socialistická republika 2 jaderné elektrárny (Dukovany 4 bloky, Jaslovske Bohunice 2 bloky). Rozestavěné byly další dvě (Mochovce 2 bloky a Temelín 2 bloky). Ve Francii bylo na konci roku 1989 v provozu 16 jaderných elektráren, z toho 11 o 4 blocích.
Francouzská železniční síť měla v roce 1989 3.290 km železničních tratí na maximální rychlost 200km/h. K tomu ještě to TGV.
Nicméně se musí uznat, že v ČSSR byl po materiální stránce život relativně snesitelnější než v ostatních soc. státech RVHP. Prakticky všechny jsem je navštívil a viděl na vlastní oči. Ale taky jsem valil oči když jsem poprvé v letech 1989 a 1990 navštívil Rakousko a Západní Německo. Rozdíl mezi námi a západním světem v životní úrovni byl propastný. A vůbec se nedivím Polákům, že už tehdy zdrhali na západ v takovém množství.
V současných firmách jsem samozřejmě byl. I v těch, které mají Českého majitele. Nikde jsem už neviděl obráběcí halu a soustružnu s vybavením z let 1941-43, na které jsem byl v roce 1989. Ani nevím jak dnes vypadá kovárna v Tatrovce. Když jsem byl o pár let později na kovárně v Německém MANu, tak tam bylo čisto, že se dalo žrát z podlahy. V našem městě před deseti lety otevřel český podnikatel továrnu na výrobu ucelených linek na balení různých druhů potravin. Na střeše fotovoltaika, sběr dešťové vody na zalévání trávníků a okrasných rostlin, skalek a na splachování toalet. Čistý provoz, klimatizace, sprchy a wc od Grohe. Pěkná dizajnová jídelna. Dává práci 160 zaměstnancům, které dokáže kvalitně zaplatit a proto má prakticky nulovou fluktuaci.
Tento komentář byl smazán uživatelem.
Československo mělo v roce 1947 pokryto 80% obcí. Na Moravě to však bylo téměř 90%. Poslední obec na území ČR, která byla elektrifikována byla Hrčava, okr. Frýdek - Místek a to v roce 1955. V roce 1960 přišla elektřina do úplně poslední obce v ČSSR a to Zlaté Baně na Prešovsku.
V Německu byla v roce 1955 elektrifikována poslední obec ve Westfalsku.
V roce 1967 byla elektrifikována poslední obec v oblasti Bavorského Allgäu.
V Rakousku byla v roce 1955 (rok kdy odtáhla Rudá armáda), elektrifikováno 85% obcí.
Data ze Sovětského Svazu nejsou dohledatelná. Do Ruské Federace za příbuznými a známými jsem však až do roku 2019 pravidelně jezdil. Zejména do oblastí za Uralem a na Sibiř a vím, že obce bez elektřiny tam existují.
to nikdo netvrdí. Jen autor příspěvku upozorňuje , že komouši nebyli tak neschopní jak se tady autor článku snaží namluvit . např jaderné elektrárny - kolik nových se postavilo,nebo aspoň kolik nových bloků se spustilo ? Komouši postavili 500 km dálnic a kolik postavil náš systém ? 700 . ČSSR mělo druhou největší flotilu zámořských lodí z vnitrozem ských států a co máme dnes ? Zatímco jsme za komunismu ocel vyváželi ( a to i spec slitiny např z Poldi) tak dnes musíme železo dovážet z Ruska . atd atd
Pokud bychom to přepočetli na počet obyvatel, tak ve srovnání s ekonomikami Francie, Německa a Švýcarska, tak by Československo, muselo mít v roce 1989 o čtvrtinu více přehrad. 8-9 atomových elektráren. 4.450 km dálnic, z toho 820 km jako 3+3 pruhy. 650 km železnic na rychlost 200km/h a 55 km železnic na rychlost 250km/h.
Ocel ze socialistických zemí se na světových trzích prodávala za nižší částky, než bylo běžné. Mnohé Československé výrobky se prodávali na západě za dumpingové ceny. Například na jednu škodovku 120 prodanou ve Velké Británii, dotoval stát výrobci AZNP Mladá Boleslav, částkou 18.000-22.000 kčs. Jelikož režim potřeboval valuty. Vydržování tisíců agentů a špionážní techniky stálo Československé občany mnoho peněz. Ale i nedostatkové zboží, léky a přístroje, zejména pro vládnoucí vrstvu bylo výhradně za valuty. Jenomže i mezinárodní obchod mezi socialistickými státy se odehrával výhradně v západní měně. Jen platby za ropu Sovětskému Svazu spolykali ročně miliony dolarů. To proto, že za ropu se SSSR platilo (od ropné krize), výhradně v dolarech nebo ve zboží formou barterového obchodu. Na Sibiř šlo 1.000 Tatrovek i 1 milion párů bot každý rok a mnoho dalších našich výrobků, výměnou za plyn a ropu. Ty fabriky za své zboží nikdy neviděli ani rubl nebo korunu. Stát jim poslal peníze na výplaty a šlus. Na modernizaci výroby nebyli prostředky. Proto Tatrovácká kovárna vypadala v roce 1989 úplně stejně jak za starého Ledwinky. A úplně stejně to měli i tisíce jiných podniků.
Že Sověti z ČSSR odvezli uran za miliardy nikoho vůbec netankovalo.
Prosperující zemí bychom byli, kdyby zahraniční firmy nevyváděly od nás každý rok 320 - 500 miliard zisků.
Kromě toho úroveň a kvalita života u nás klesá.
Proti roku 2022 si Česká republika v roce 2023 v kategorii financí pohoršila až na 23. příčku (z 15. místa), v kategorii materiálního blahobytu obsadila 4. místo (z 1. místa), v oblasti zdraví mezi pětadvacítkou nejlepších nefigurovala a u kvality života byla hodnocena na 25. místě. Ve všech ohledech si tedy pohoršila a celkově se umístila na 18. místě se skóre 72 % (z 10. místa).
A položila jste si někdy otázku, proč zahraniční firmy od nás každý rok vyvádějí své zisky?
V roce 1945 převzali bratři Karl a Theo Albrechtovi, po své matce, malý krámek ve rozbombardovaném Essenu v Německém Porůří. Za mnoho let usilovné práce a rozvoje svého podnikání dosáhli toho, že jejich společnost Aldi má po celém světě 12.000 poboček a zisky v milardách Euro, které proudí do Německa.
Československo nebylo po válce tak zničené jako Německo. Bylo u nás tisíce takových malých krámků a koloniálů se svými majiteli. Byli u nás však i majitelé prestižních obchodních domů. Nebýt znárodnění, mohli tito majitelé své podnikání svobodně rozvíjet. Mohli dnes mít tisíce poboček po celém světě a k tomu miliardové zisky, které by proudili k nám, do naší vlasti.
Že proudí miliardy z ČR do zahraničí, poděkujte výhradně komunistům.
Pane Radíme. Nevím jak Rakousko, ale Německo pretékající rozpočet nemá, zavedlo to kvůli klimatu. Procento cestujících veřejnou dopravou vzrostl o 30%. Přesto statni německé drahy hlásí rekordní propad tržeb a za půl roku tato výhoda skonci. Od té doby mají vlaky velká zpoždění nebo nejedou vůbec. Chybí vagony a lidé jsou namačkaní jak sardinky. Jezdíme levné, ale kvalita je pryč. Žijí v Mnichově a je to opravdu katastrofa.
Dobrý den, Lenko!
Souhlasím, že Deutschlandticket byl zaveden aby lidé volili k dopravě veřejnou hromadnou dopravu místo automobilů.
Propad tržeb jde na vrub rozsáhlým stávkám v loňském a letošním roce.
Deutschkand Ticket se neruší ale bude se zdražovat.
Vlaky mají zpoždění z důvodů rozsáhlých stavebních prací po celém Německu. Jedná se o projekty v rámci Bahn 2030, které zahrnují rozsáhlé modernizace celostátních ale i spolkových a městských železničních tratí. Od roku 2023 do roku 2030 má být finanční rámec jen ze spolkového rozpočtu 45 miliard Euro. Dalších 7,5 miliardy dají jednotlivé spolkové země a města.
Kapacita vlaků je opravdu nedostatečná. Zatímco nástupiště ve velkých stanicích jsou dlouhá, tak v těch menších stanicích po trase mají nedostatečnou délku. Proto vlak může mít jen takovou délku, jakou má nejmenší nástupiště na trase. Například, ještě před dodávkou nových elektrických jednotek Siemens Desiro HC (Doppelstock) projektu RRX (Rhein - Ruhr Express), nechala regionální vláda provizorně prodloužit všechna nástupiště na všech trasách, kde tyto budou jezdit a to jako dvě spojené jednotky s celkem osmi vozy. Jelikož jsou v plánu rozsáhlé modernizace tratí v dané oblasti, tak mnoho nástupišť bylo prodlouženo jen provizorně a to jako montovaná stavba, velmi podobná dočasnému montovanému pódiu.
Nejen DB Regio ale i mnoho dalších dopravců a spolkových zemí, prostřednictvím svých dopravních svazů, mají objednány zbrusu nové vlaky. Bohužel, všichni výrobci v Evropě jsou zavaleni zakázkami a nestíhají vyrábět. Na nový vlak se čeká 3-5 let.
Strojvedoucí v Německu
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
no bohužel získávají technologickou převahu a mají obšancované suroviny pro výrobu akumulátorů , pokud budou chtít , tak v Evropě nevyrobíme ani prd , to fakt není dobré , teď budou asi kupovat fabriku Audi v Bruselu , nedávno zkrachovala a to ani nikdo pořádně neví kolik akcii fabrik v EU vlastní.
1 odpověď
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
To už proběhlo. Číňané fabriku v Belgii nechtějí. Drahá pracovní síla, drahé energie, silné odbory. To prý nepotřebují.