Dětství je v první řadě takové, jaké dokáží rodiče svým dětem připravit.
Kde jsou dobří a schopní rodiče, je dětství pěkné téměř v jakékoliv době
V to souvislosti by byla otázka, jaké dětství měl pan Král, když tady soustavně píše takové žlučovité články, jako kdyby by potřeboval si své velmi smutné dětství a problémy neustále a soustavně nějak kompenzovat.
A že se za socialismu muselo trošku socialisticky šaškovat, aby měl člověk klid, co na tom je? Správní rodiče kromě toho povinnného socialistického šaškování žádné skutečné starosti a problémy k dětem nepustili.
A jak to je dneska? Kolik rodičů dětí dnes trvale čelí reálným existenčním starostem, že jim mzdy nebudou stačit na nájem, nebudou stačit na energie a šťastní jsou mezi nimi ti, co za energie mohou šetřit třeba tím, že v zimě nebudou topit a budou mít v bytě zimu. Spousta rodin nemůže ani to, protože bydlí v paneláku nebo bytovém domu a když u sebe vypnou topení, teplo jim přijde od sousedů a platí za něho skoro stejně. Kolik rodičů má dnes problémy za co koupit oblečení, boty a o nějakých dnešních zájmových kroužcích pro své děti mohou jenom snít, protože tu tisícovku nebo víc tisícovek měsíčně za kroužek nedají dohromady?
A na obzoru je už i ta ideologická šikana a masáž, rudá masáž sice se Sametem skončila, ale po určitém období svobody je na obzoru zelená ideologická masáž a šikana. Která je nyní ve formě ESG ve velkých firmách, bankách, pojišťovnách atd, Brzo se rozšíří do všech firem a nakonec se evidentně bude týkat i všech lidí včetně dětí. Kde už ostatně od základní školy +-je.
Je už načas, aby zmizely dotace těm malým, kteří nemají úspory z velikosti a proto produkují příliš draho. A zdražují tak potraviny nám všem. A pro které jsou dotace v podstatě sociální dávky, které pouze oddalují jejich bankrot.
A ty peníze aby se dávaly těm středním a velkým. Kteří mají úspory z velikosti, proto produkují potraviny levně a kteří díky své velikosti umí dotace využít a investovat je do svého dalšího rozvoje. Aby udrželi krok s konkurencí a byli v svém podnikání dlouhodobě konkurenční.
Tady je prorussáckých blábolů!
Na druhé straně francouzská cizinecká legie byla založen na ochraně nefrancouzských zločinců před jakýmkoliv trestním stíháním, na mimo bojů zaručeném živobytí a vojenské kariéře a po leté vojenské službě bez incidentů a problémů na získání francouzského občanství. Co z toho může Ukrajina nabídnout, aby všelijaké zločince a lidi bez domova přilákala jít na ukrajinskou frontu?
Podstatná je podle mne nízká teplota a potom nízká vlhkost. 80 - 90 % je moc. Měknou a zcvrkávají se hlavně ty brambory, co je pěstitel nenechal v zemi dostatečně dozrát a mají proto příliš tenkou slupku. Brambory sklízené na delší uskladnění by měly být ve fázi, kdy je nadzemní část úplně suchá, ne žloutnoucí nebo dokonce zelená. Což se dnes často nedodržuje, protože brambory sklízené ve fázi žloutnoucí natě přinesou na hmotnost téměř stejný výnos a pěstitel má na další práce na poli, opracování půdy a setí následné ozimé plodiny tak měsíc k dobru.
Asi taky ale záleží i na odrůdě.
Je to tak. Komunisté sice lidi ovládli, ale taky dokázali pro ně pracovat. V sedumdesátkách a osumdesátkách postavili tak milión, dva milióny bytů. Údajně mizerných, ale kdyby dnes měli takhle levné byty, i kdyby byly mizerné, tak by se o ně lidi rvali. Jenže dnes se staví jen pro nadprůměrně příjmové skupiny, protože developeři na tom víc vydělají. Na bytu za 6 - 8 milasů se vydělá víc než na bytu za tři milasy. I nájemné se dá napařit 25 - 30 tisíc měsíčně a ne třeba 15 - 12 tisíc.
Občas některý z developerů udělá, aby měl reklamu, pár málorozměrových minibytů jen s pár metry čtverečními, spíš bytovou rakev než byt, ovšem prodává to, aby se neřeklo, místo 6 milasů za 5 nebo 4 a půl nebo místo 25 tisíc měsíčně napálí nájem "jenom" 20 tisíc. Takže takový minibyt je ještě dražší než běžný byt.
Rostliny měly delší období - přes léto v lesích přibylo víc dřeva.
Rostliny taky nashromáždily víc zásobních látek na založení květů a plodů na příští rok a současně květy a plody citlivé na mráz byly na jaře spáleny. Takže se rostliny nevyčerpaly v létě tvorbou letošních plodů a založily spoustu květních pupenů na další rok. Na jaře pokud je zase nespálí mráz, všechno intenzívně pokvete a bude velká úroda ovoce a na mnoha místech bude hodně dřevin mít semenný rok.
Jen 22 % vysokoškoláků? Když už 20 let funguje masové vysoké školství, které umožňuje získat nebo jenom vysedět diplom 50 - 60 % ročníku, tudíž umožňuje vysedět diplom i lidem s IQ kolem 100, kteří jsou v praxi na náročnějších vysokoškolských pozicích nepoužitelní!
Spíš naopak, je třeba počet vysokoškoláků omezit, protože firmám zoufale chybí středoškolští řemeslníci a specialisté.
Před cca 100 lety byly u nás zaznamenány případy s takovými pokusy o maximální chovy lesní zvěře, jelenů a srnčí. Majitelé honiteb, obvykle myslivosti málo znalí zbohatlíci nebo bohatí myslivečtí nováčci nechali své honitby přezvěřit na násobky doporučované hustoty zazvěření. Výsledkem bylo, že zvěř kvůli chronickému nedostatku potravy a rozšíření chorob a cizopasníků degenerovala. Největší zatížení zvěře bylo přes zimu, kdy na konci zimy v lesích hynuly celé tlupy ve sněhu a nedostatkem potravy vysílené zvěře. Případně lidi pracující tehdy v zimě v lesích jako dřevaři byli za dozoru lesníků - myslivci povoláváni k takovým tlupám vysílené zvěře a poráželi je a zpracovávali, aby maso a kůže nepřišly nazmar.
Když se to potom pod vlivem takového kolapsu v honitbě změnilo, myslivci měli pár let plno práce, protože bylo třeba zvěř zdegenerovanou nedostatkem a nemocemi odstranit z populace, vystřílet, vystřílet a nechat jenom kvalitní silné a zdravé kusy ve sorávném počtu.
Tehdy to byli vesměs myslivci z povolání, takže měli dost času být v tom lese ve dne i v noci, dobře poznat přímo jednotlivé kusy a jejich zvyky a tak mohli v jelení a srnčí populaci skutečně vybírat kusy a zvěř tak skutečně žádoucím směrem ke zdravým a silným kusům šlechtit.
V Británii to je dáno historicky. Jak u nás majitelé rozsáhlých pozemků málo vhodných k zemědělství, feudálové ve středověku nebo později velkomajitelé, získávali prostředky z těch pozemků jejich přeměnou na pastviny pro krávy a ovce, tak v Británii často získávali ti majitelé prostředky z podobných pozemků podporou chovu jelenů.
Takže zatímco u nás jsou jeleni a srnci obvykle jen velmi doplňkový chov zaměřený na produkci prestižní zvěřiny a prestižních trofejí, v Anglii a tuším zejména ve Skotsku v některých regionech je chov jelenů zaměřen mnohem víc na víceméně hromadnou produkci masa.
9
Sledujících
0
Sleduje
9
Sledujících
0
Sleduje
Stát si zkrátka dokazuje svou moc nad svými poddanými. Myslivecký neználek ministr Výborný se nechal ovlivnit zelenými poradci a poradci typu pana Pitka, pro které jsou myslivci nepřátelé a tak se k nim taky stát tady reprezentovaný výkonnou mocí vedenou ministrem Výborným chová.
Ať už se jedná o protimysliveckou novelu Zákona o myslivosti, tak o tuto akci, která je organizována a prováděna bez ohledu na myslivce, myslivecké zákony a zvyklosti i na zdravý rozum (znehodnocení ulovených divočáků a jejich následná likvidace v kafilérce)