Stabilní elektřinu určitě chceme, to máte pravdu.
A stejně tak chceme, aby každý den krásně svítilo sluníčko, vítr foukal tak akorát, aby nám z toho sluníčka nebylo moc teplo a déšť samozřejmě jen v noci, aby nám nekazil den😉
Já bych třeba chtěl vlastní letadlovou loď s výběrem všech letadel, o kterých od dětského věku sním.
Ale pak se člověk vrátí z říše snů a pohádek do reality a zjistí, že to pálení fosilních paliv ničí nám všem zdraví a není důvod v tom pokračovat, když existují technologie, které nám umožní postupně ta fosilní paliva přestat pálit.
Nestabilní elektřina v nemalé čísti průmyslu použitelná není, ale ani v tom průmyslu to neplatí všude. A ve spoustě oborů je prostě fakt, že jim nedělá problém posouvat odběr ze sítě, podobně jako to můžou dělat domácnosti.
Tam, kde to nejde, se to dá vyřešit akumulací. Udělat akumulaci, která zvládne pobrat třeba 12 hodin odběru firmy, nebo továrny, už dnes technicky problém není.
Nicméně je to drahé a průmysl bude nejspíš ještě dlouho živen Jadernými a vodnímy elektrárnami, které jedou 24/7 a jsou nízkoemisní, jako OZE.
Jde o to, aby ten zbytek, který má spotřebu flexibilní, jsme se naučili řídit tak, abychom využili energii z OZE, bez toho, abychom se museli nějak významně omezovat.
Můj dům už nějakou dobu takto funguje a přesto, že jsem např. zablokoval vytápění na celou noc a při nízké úrovni nabití baterie blokuji i ohřev vody, tak máme doma teplo, teplou vodu a všechny spotřebiče používáme bez omezení jako dřív.
Jediné, co je složité, je to řízení, protože nemám moc odkud kopírovat a vymýšlím to sám...
Už přestaňte s tím zeleným fantazírováním. Které vede celou EU do obrovského průšvihu.
Zkuste si spočítat, kolik stojí elektřina z nestabilních zdrojů, když se současně doplní nějakou zálohou nebo akumulací a vyjde Vám, kolik vlastně ve skutečnosti všichni za OZE elektřinu platím, jaké to jsou obrovsky vysoké ceny.
Vy\ si doma k ke své domácí elekřině tomu připočítejte hodiny, co nad tím denně strávíte a ohodnoťte je nějaku reálnou průměrnou mzdou včetně odvodů a hned uvidite kolik se musí k zdálnlivě levné OZE elekřině připočítat, pokud ji využívá někdo profesionálně pro svou firmu.
Pokud patříte také mezi Husákovi děti, tak dobře víte, že i my jsme byly pod vládou Rusů. V té době jsme nic nemohly tušit. Byly jsme děti. Vy to nyní posuzujete, už z hlediska dospělého člověka. Tenkrát nebylo vše špatné. Doba se mění. Nemusí se vše jen kritizovat.
O Artěku se tehdy normálně psalo třeba ve Čtení, to byl časopis poskládaný z přeložených ruských textů ale tuším byly i články občas buď v našich novinách nebo našich časopisech pro mladé. A bylo tam přímo uvedeno, že to je pionýrský tábor pro vybrané ruské a pro úzkou skupinu zástupců pionýrských a mládežnických organizací Lidodemo socialistických států. Neboli když u nás nějaký pionýr nebo svazák se dostal mezi pár lidí vybraných ústředím v Praze a asi taky schválený Komunistickou stranou, mohl se do Artěku podívat. A je asi jasné, čí děti to tehdy byly.
My Husákovi děti, jsme záviděli těm, kteří za odměnu jeli do Artěku. Tenkrát to byl luxusní tábor pro děti. A jak je vidět, tak i dnes slouží jako tenkrát.
Nechci tím propagovat to, co se nyní děje. To je politická záležitost.
Možná tak děti velkých československých papalášů. Jinak to bylo jenom pro Rusy, nějaký neruský lidodemo plebs tam neměl co dělat.
"A zvláště když se pracuje s přírodními surovinami, jako je například mouka."
A, potravinářský technolog z VŠŽ, že??
Tak samozřejmě, že se to nastavuje na místní podmínky. Ovšem většinou na úrovni trošku sofistikovanějšího uživatelského menu, nikoliv nějakou složitou "implementací" (záměrně dávám do uvozovek, protože se skutečnou implementací to opravdu nemá vůbec nic společného) do takové míry, že by se pak na to směla čerpat "dotace na inovaci". Což ostatně EU řekla okamžitě, a proto Mastná Alena rozhodla, že se ten podvod jejímu šéfovi zaplatí z "našeho".
Je-li to pro vás stále příliš složité na pochopení, zkuste si to nakreslit.
Mmch. ty linky musí samozřejmě umět zpracovat různou mouku, protože mouka (resp. obilí) může být odkudkoliv. Pokud si "myslíte", že německá mouka se tak extrémně liší od české, že je na to potřeba stomilionová dotace, tak už raději nikdy nesmyslete, ať se neztrapníte ještě víc.
A teď tu o Červené karkulce.
"takové inovace spojené s převzetím znalostí odjinud a jejich aplikací u nás v republice až pomalu do nebe"
Asi to pro vás bude jako obvykle příliš složité na pochopení, ale podstatou této causy je to, že ta převzatá inovace byla podvodně deklarovaná jako nepřevzatá a na základě této lži bylo neoprávněně čerpáno 100 mio.
To spíš je to složité na Vás k pochopení. I převzatá technologie se musí implementovat n místní podmínky, protože nikdy není všechno přesně stejné jako na původním místě. A zvláště když se pracuje s přírodními surovinami, jako je například mouka.
Přirozeně každý případ je odlišný a vyžaduje vždy individuální posouzení.
Hlavně že v době, kdy ještě antibabišismus neexistoval, tak například Hospodářské noviny vyzdvihovaly takové inovace spojené s převzetím znalostí odjinud a jejich aplikací u nás v republice až pomalu do nebe. Snad dokonce jmenovitě tuto linku na toastový chleba. A brojily proti hloupým státní úředníkům, kteří nedokáží tyto inovace pochopit a vyčíslit a ty dotace schálit.
Když potom za 2 - 4 roky Babiš vstoupil do politiky a začal vadit tehdejším zavedeným politickým kmotrům, tak ty články z archívu HN zmizely a redaktoři HN se stali tvrdými antibabišisty.
Nejspíš nevíte, jak ta regulace měniče funguje. Asi by mohla být rychlejší, jenže to by to Číňan musel celé naprogramovat jinak. V apce Solargo (měnič Goodwe) se to dá trochu sledovat. Proudová trafa na přívodu do baráku se čtou smartmetrem jednou za vteřinu a tomu musí odpovídat i rychlost reakce měniče. Když zapnu třeba bojler, první vteřinu si to bere ze sítě a až pak to měnič začne dotahovat. Taky jsem nepochopil, proč je jen jedno měření za vteřinu, smartmetr by to při rychlosti přenosu 9600 Bd dokázal sypat i víc jak 10x za vteřinu. Jediné omezení, které mě napadá, že v případě rádiového přenosu je potřeba nepřekročit nějaký max. poměr doby vysílání k době mezery. Což záleží na pravidlech používání kmitočtového pásma. No a když je to přes kabel, v rámci jednoduchosti je to nastavené stejně. Nesmíte taky zapomínat na to, že měnič připojený k síti není napěťový zdroj, který by po přifázování k síti držel nějaké svoje napětí. Výkonově nemá na to, aby "vyžehlil" nějaké drobné kolísání sítě. Tohle nejspíš zvládnou měniče u velkých bateriových úložišť, tam je odezva v rámci milisekund. Měnič u domácí FVE je proudový zdroj a dodává proud do sítě, ať je v rámci nějakých mezí jakékoliv napětí.
Já jsem mluvil obecně. S tím, že tyto technické možnosti tady jsou a měly by být poměrně snadno dosažitelné.
Konkrétní řešení nemám k dispozici a neznám je.
Měření jednou za sekunduje asi z mnoha důvodu dostatečné.
Měnič připojený k síti musí být proudový zdroj, protože v rozmezí výkonů střešní fotovoltaiky a běžného střídače se právě síť se chová jako napěťový zdroj, který měnič fotovoltaiky nemůže "přetlačit". Musel by mít speciální konstrukci s drahými velmi výkonný spínači a a velkou akumulací energie v kondenzátorech, aby dokázal aspoň trošku v některém "kousku" sinusoidy tu sinusoidu v blízké síti udělat "víc sinusovou" a omezit tak jalové ztráty v síti. To ale po střešních fotovoltaikách domků nikdo nechce. Možná tak ve fotovoltaice na továrních halách, kde je v průmyslu třeba kompenzovat účiník rozházený některými stroji.
Ano, většina střídačů umí změnit výkon velmi rychle, ale zatím máte předepsané podminky, kdy střídač by měl měnit výkon po rampě. Právě proto, aby to nezpusobovalo šoky v síti. Na druhou stranu, když vypněte např. 70 kW ohřev lázně, tak by mělo být střídači umožněno tento skok nahradit. To chce ale tlačit na distributory.
S tím bych souhlasil.
Takže, je podle vás nesmysl, že všechny automobilky mají na trhu EU stejné podmínky? Je podle vás nesmysl, že VW má jako jediný velký problém plnit normy a ostatní to zvládají? Koukám na Ford a on stále příští rok v nabídce motor v8 5.0 má a Mazda má na příští rok v nabídce také motor V6 3.3 a ano předpokládám, že když ho bude Ford i Mazda prodávat, budou oba splňovat platné predpisy. Kde vidíte vámi zmíněný nesmysl?
A Ford či Mazda jezdí či od nového roku bude s těmi motory jezdit s emisemi CO2 pod 60 gramů na kilometr?
Zakázka za Adamse s Indií skončila neboť Rišiho v Indii zavřeli za ůplatky. Nový kontrakt a výrobu tam převedlo dnešní vedení.
To nebyla zakázka, ale pokus či úmysl převést vedení firmy a vývoj z Kopřivnice do Indie. Což by znamenalo konec produkce náklaďáků v Kopřivnici a v republice.
To je něco úplně jiného než převést zakázku či částečnou výrobu do cílové země, což je u spousty zemí dokonce podmínka uplatnění nějakém jejich výběrovém řízení.
Včera byl v televizi IT specialista a přesně popsal problém. Od státu může "ajťák" dostat tabulkově 30-50 tis., zatímco v soukromé sféře berou špičkoví "ajťáci" 150-200 tis. a zákonitě se to musí projevit v kvalitě odvedené práce. Proto např. jsou na špičkové úrovní např. bankovní aplikace, protože do nich banky lejí neskutečné peníze a pracují na nich špičkoví programátoři. Co to pro stát přináší je prodloužení všech projektů o několik měsíců i let a utracené peníze pak jsou skoro stejné.
To by nebyl problém, kdyby se ten platový rozdíl správně uchopil. Ajťák za 50 tisíc nemůže v programování a obecně v IT práci soutěžit s prací IT placeného 150 tisíci. Ale měl by mít dostatek kvalifikace na to, aby tu IT práci dokázal tomu IT za 150 tisíc smysluplně zadávat a hotovou IT práci smysluplně hodnotit a přebírat.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
A vy opravdu "myslíte", že v Německu se používá nějaké extrémně odlišná mouka než v ČR?? A že se do Německa (i do Česka) nedováží obilí z různých lokalit, takže ta linka musí "bojovat" každou chvíli s nějakou jinou??
Takže, vy Karkulko, REALITA je taková, že pro ten tousťák se samozřejmě nastavují parametry vždy (resp. vždy při změně dávky surovin), a to nejen pro mouku, ale i další složky. A dělá se to na úrovni "uživatelského menu" (provede se analýza jednotlivých surovin) a ty parametry se jednoduše zadají do firmwaru.
Rádo se stalo a příště diskutujte raději jen o tom, o čem aspoň něco víte (pokud něco takového vůbec existuje).
1 odpověď
8
Sledujících
0
Sleduje
8
Sledujících
0
Sleduje
S hlavou vymytou antibabišem a nalitou Pěkikolkou, teda dnes už čtyřkolkou, jakou tady v diskuzích evidentně prezentujete Vy, asi společná témata k diskuzi nenajdem.
1 odpověď