Cha, chá, to tu zase máme třepotání křidélek. Vždyť přeci hrabeme vesměs všichni, ne. Někdo víc někdo míň. Už od dob Zemana vidím, jak to stádo vlků nechce vlka za prezidenta. A že někdo bere 100 tisíc. No a co? Kdyby nebyla svoboda tisku, tak by si nikdo ani nevzdechl, neboť byste o tom neměli ani tušení. Závist, závist, jenom závist
Filip Vaněk a tento pořad je pro mě živou vodou a vůbec mně nevadí že je (pokud je) gay. Každopádně je to člověk, jehož invektivy působí jako dobré nahrávky pro pálkovanou, což tento typ diskuze je. BTW, paní moderátorka nevyužila nakonec pěknou nahrávku na smeč, když ji Filip pěkně neomaleně skočil do řeči. A, vážené dámy, takovéto smeče se nesmí nevyužít.
Nikdo z nás neví přesně, kde je pes s bydlením zakopaný. Vše jsou pouhé domněnky. Avšak po vlastní zkušenosti s povolením na pitomou kořenovou čističku bych řekl, že stavební řízení (ať digitálně nebo papírově) je v naší zemi obludná zvrácenost. Nehledě na to, kdo za to může, je potřeba to co nejdříve vyřešit, jinak nás ta úřednická rakovina pomalu ale jistě zadusí. A i když nejsem příznivcem pirátů, nějak nevěřím tomu, že to Bartoš dělal vyloženě špatně. Jo, moc levně, tomu bych věřil. Ale vždyť všichni přece víme, že se taková věc dá nadcenit i desetinásobně. Nevěříte? Stačí si přičíst 70 let starý parkinsonův zákon o rozpočtovém výboru zabývajícím se stavbou jaderné elektrárny atd.
Děkuji. Byl bych však opatrný v tvrzení, že neednt se moc nepoužívá a že je prakticky to samé. Prosil bych, zda tyto dvě věty jsou tedy stejné. Dle mého mínění nejsou a mají jiný význam:
You neednt have done that (in other words, you did it, but it was not necessary)
I didnt need (have) to do it (this implies I didnt do it)
Je to tak správně, prosím?
Já vůbec nevím. proč by se ženský měly mlátit pěstma. Copak se zbláznily? U mužů se to dá pochopit. Protože pokud se 90 procent mužů pozabíjí, s porodností to vůbec nehne. Tedy pokud jsem nezaspal nějakej poslední vývoj, a možná už můžou i rodit. Pak tento příspěvek prosím ignorujte. Apropo, jde tu dneska vůbec o porodnost?
Když mně řeknete dobrá komedie Snowborďáci, budu souhlasit, stejně jako Vrať se do hrobu, Jáchyme..., Vesničko má... a dokonce i toho Trošku vezmu na milost - teda Trrroošku mě přitom bude skřípat v hlase, ale ano, je to komedie (nebo taškařice?). Dobře, ale S tebou mě baví svět? To je přeci rodinný film, stejně jako vše od paní Poledňákové. Když tak úsměvný rodinný...
Ale, já vím, oni se tam smějí, tak je to komedie. Tak proč jsou Kaurismakiho filmy také komedie? Bez Vondráčkové, bez smíchu, dokonce hodně často beze slov, a pořád komedie. Tak jak to tedy je?
Problém vidím v tom, že obecně politici lžou. Lžou, že jim jde o blaho státu. Lžou, že věci rozumí, přitom často nevědí, která bije. Lžou, že vědí, jak se cítí člověk z ulice, atd.
Osobně bych radil volit ty strany, které slíbí, že prostě nebudou dělat nic. To bychom si užili klidu, ty čtyři roky, A je možné, že by byli zvoleni i na další období. Jenomže, pokud by nic nedělali, museli by nějak vyplnit čas. No třeba si válet šunky někde na Malorce, za ty ušetřené peníze, pokud by teda nic nedělali. No, a v tom je ten zakopaný pés. To by vzbuzovalo závist, parodoxně i pokud by to bylo prospěšné pro stát, potažmo lid. Takže? Žádné řešení tu nevidím. Vidí ho někdo?
Já to mám nastavené volně tak, že čím víc gymláků, tím víc administrativy, úředníků a byrokracie. Nezapomínejme, že chod světa z velké části určují a řídí tzv. selfmademani. Omlouvám se za anglikanismus, ale v češtině asi rovnocenné slovo nemáme. Máme slovo číman, ale to není úplně to samé. Spíše samouk. Rozdíl je v tom, že na gymplu a podobných vysoce teoretických školách mám pocit, že člověku nejvíce diktují, co se má naučit a znát. Zatímco v reálném životě je tomu mnohdy úplně jinak. Mimochodem, moje děti se mnou v tomto většinou nesouhlasí.
Zeptal bych se asi tak: odrůd jabloní (o ty tu asi nejvíc jde) je, nevím, stovky. Kvetou všechny ve stejný čas? Existují státem uznané odrůdy, ručí tedy stát do určité míry za to, jak se jim daří? Jaký vliv má to. že se pěstují nízké tvary? Větrné polohy? Mělce kořenící odrůdy? A opravdu je zničeno téměř 100 procent? To se mi zdá divné, protože studený vzduch stéká do mrazových kotlin, Mých pár desítek stromů se zdá ok. Patřím mezi těch pár procent? Je pravda, že jsou na mírném severovýchodním svahu, mám polokmeny na semenáčích. Poučí se z takových kalamit pěstitelé alespoň trochu?
Souhlasím s autorkou. Anebo nesouhlasím? Každopádně je to celé jenom další žabomyší válka. I když - asi spíš souhlasím. Darja si myslím chytře posvítila na ty nekonečné děkovačky, hříčky, vtípky, narážky ... atd. a zároveň znovu otevřela téma kariéra a feminismus (feminismus myšleno nepejorativně ve svém původním sto let starém významu!). Za to ji děkuji.
Když to je zadarmo tak se toho téměř neomylně chytí určitý druh lidí. Někdo jim říká vykuci, někdo vychcánci a někdo klasicky socky. Pozor! Neplést si výraz socka s chudým člověkem. Chudej, ten si to rád/nerad zaplatíá. V mém pojetí má socka hodně z předešle zmíněných synonym. Socka může být i bohatá. Je to ve stylu myšlení. Myslím, že se tomu říká sociální obratnost.
No a teď jsem zvědav, jestli nedostanu BAN.
Ano sobectví, úplně přirozená lidská vlastnost. Na druhou stranu, známe celou pravdu? Známe alespoň 50% pravdy? Co když je partnerovo chování nějakou reakcí na chování druhé strany? Co vlastně dělá tento partner? Není to náhodou světově uznávaný dirigent? Řekl bych, že naprostá většina celebrit a vynikajících osobností jsou sobci. Anebo je tu možnost, že partner nabízel možnost vyrazit si několikrát již v minulosti. Jo vztahy - sami se v nich nevyznáme, a přesto je to těm kolem nás kolikrát naprosto jasné.
Takže. Ten výraz Pražák bych trochu upravil - dříve se říkalo mastňák - takže ten skutečně může být i z Olomouce, Brna Ostravy - prostě tam, kde se ty peníze vydělávají snadněji. A samo že se to dá i z domova - taky pracuji pro pražskou firmu, tak vím, jak to chodí. Ale za tento článek jsem rád, i když vím, že se dá zneužít.
Nejhorší je, někoho do něčeho pořád nutit. Moje vize by byla 2 či 3 předměty povinné a zbytek nepovinný, rozděleno ne podle věku ale podle zájmu. Třeba klidně 3 i více ročníků do kupy. Předpokládám, že zájem by měla tak třetina až polovina žáků. Těm by se to pak přičetlo k dobru u pohovorů na další střední školy.
No a o tu zbylou část by se starala hlídací agentura, která by předpokládám byla levnější než kvalifikovaní učitelé. Bylo by to tam volnější, jen by se nastavily nějaké mantinely...
Myslím, že prof. Parkinson ve své svého času kultovní knize popisuje tuto praxi jako praxi socialistických vlád, případně velkých korporací. Že se prostě utrácí nehledě na příjmy. A jakmile se to přiblíží ke krachu, musí opět nastoupit nějaký jiný řád.
Jedna moudrá sterá paní říkala, že není až tak důležité peníze vydělat (nebo nějak získat), ale naučit se je dobře používat.
Jinak bych řekl, že neexistuje žádná daná životní úroveň. Tu si většinou určujeme podle svého okolí. Pokud se stýkám a pohybuji mezi střední třídou, automaticky přebírám její ekonomické standardy.
1
Sledujících
1
Sleduje
1
Sledujících
1
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
ševčenko a ševčenkove jsou dvě různá města. První je pod Pokrovskem, druhé JV od Charkova. Takže, prodáváte jabka nebo hrušky?
1 odpověď