Chodím na soukromou fyzioterapii, kde stojí hodina 1500,-. Ovšem stačilo pár návštěv a byla jsem zbavená problémů, se kterými si na standartní rehabilitaci nevěděli rady. Tyto terapeutky totiž absolvují řadu kurzů, které nejsou součástí běžného vzdělání a pojišťovny na tato ošetření vůbec nepřispívají. Radši vám proplatí deset ultrazvuků, které nic neřeší. Kurzy jsou nesmírně drahé a mnohdy navíc dostupné pouze v cizině. Proto stojí fyzio tolik, řadu měsíců se pouze vrací vložené prostředky. Ptejte se zdravotních pojišťoven komu tento stav vyhovuje...
Krásná zpráva!
Snad se k nám léčba dostane a hlavně lékaři, kteří budou mít podezření nasadí léčbu a neporadí nejdříve léky prodejné volně v lékárně. Jako to bylo u mého taťky. Jak já tu nemoc nesnáším. A bojím se ji😢
Mám to stejně. Mojí rodině to už nepomůže, ale velká naděje pro ostatní. Asi to taky nebude žádný zázrak, ale malý krůček a další snad budou následovat.
A zkusme se nebát, ale užívat si každý den jako by měl být posledním...jinak to nevymyslíte.
Je lepší si ji nechat doma ,pokud ji dáte do ústavu ,tak se jí nikdo nebude tak věnovat a bude z ní ležák s končícím zápalem plic a úmrtím.Mluvím z vlastní zkušenosti s tchánem mé dcery . Během dvou a půl měsíce byl konec a to byl vytální chlap .Umístili ho do blázince v Brně a tam chytl zápal plic ,převezli ho do nemocnice a během ani ne 3 týdnů umřel a to měl 65 let .Nemluvím o tom ,že ho z ústavu převezli do blázince.A jak s ním na psychiatrii v Brně zacházeli nebudu raději ani mluvit !!!
Záleží na konkrétním zařízení. Když jsem převážela tatínka s Al.do ústavní péče, myslela jsem, že to bude jen na pár měsíců. Velmi rychle se zhoršoval. A teď už je to 3 a půl roku, starají se o něj moc hezky. I když je to život- neživot, to si nebudeme nic předstírat.
pokud se jedná o státní zařízení , pokryje ho průměrný důchod.
Jinak pozdější nástup klientů podle mě je proto, že i když žadatelé nejsou soběstační , tak stále nejsou schopni přijmout myšlenku pobytového zařízení (nesouhlasí s pobytem a to i přes to, že o ně nemá kdo a jak doma pečovat a oni sami si terénní péči neumí zařídit.)
Dalším důvodem je to, že si nikdo z nás nechce připustit, že nastane okamžik kdy budeme odkázáni na péči ( a může se to stát i ze dne na den např. po CMP.) a tak se o možnost pobytových zařízení nezajímáme.
Když pak média opěvují 72 letého plavce co se koupe na Štěpána ve Vltavě často lidé podlehnou dojmu že jejich příbuzný na tom bude podobně , tak že není důvod se zajímat o možnosti péče.
Výsledkem je pak nedávný případ 94 letého seniora, který už nezvládal sám doma péči o imobilní manželku a jí zavraždil.
Ano, máte pravdu, tohle všechno je ve hře. Nicméně, umístění ve státním zařízení se leckdo ani nedožije, čekací lhůty jsou několik let. V soukromém zařízení platím za tatínka 30000,- + doplatky za léky apod. kolem 2000,-. Člověk udělá pro rodiče maximum, ale tohle skutečně každý nedá, jsem ráda, že já zvládám.
A ten případ, co zmiňujete, tam byl problém jinde. S pánem se starala i jejich dcera a ani ve dvou už to nedávali. Paní jim obratem po nejnutnějším ošetření vraceli domů bez návazné péče. Tady bych řekla, že naprosto selhaly sociální služby. Byl to akt zoufalství, pán se posléze pokusil o sebevraždu.
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
My letos zrušili nejen dárky, ale úplně všechno. Vánoční týden strávíme v oblíbených lázních. Musím říct, že mi to spousta lidí závidí, když vyjde najevo, že v tuto dobu nešílím, ale žiju si dál svým poklidným životem. Každý to tak samozřejmě udělat nemůže, ale pokud už nemáte malé děti ani staré rodiče pak je to jenom na vás.