Nechala bychto na soud, ať rozhodne podle důkazů. Dovedu si představit, že ti trochu přilepšili. Ale dokážu si i představit, že měli na testování brigádníky (děcka ze zdrávek) a oni nebyly přesní v evidenci. Třeba to vykazoval disgrafik a v číslech jsou chyby. Pojišťovna našla pár chyb v jedné sestavě a odmítla ji zaplati celou a chce na tom hojit. A protože je těch vykázaných testů fakt hodně, tak statiska napovídá, že tam jistá chybovost bude a bude mít různé příčiny.
Ještě horší je únik izolačního plynu SF6 ze zničené energetické infrastruktury a únik chladicích plynů z roztřílených klimatizačních jednotek a chladniček. Škodlivost těchto plynů je několikasetnásobně vyšší než CO2. V moderní společnosti moc neunikají, protože jsou na ně přísné regulace a recyklují se.
Je tak snadné něco zničit. Naopak opravit něco a vybudovat nové je mnohem náročnější.
Nechápu, proč platit výstabu ze zbídačeného státního rozpočtu? Ať si to financují obce podle potřeb.
Daleko více by prospělo funkčí a rychlé stavební řízení. V případě staveb investovaných obcemi je potřeba ještě něco udělat se zákonem o výběrových řízeních. Je potřeba trochu eliminovat šikanózní chování některých firem v tendrech. Zkrátit termíny a urychlit UOHS.
Tento návrh je katastrofa, a přitom je řešení jednoduché. Kdyby snížili ochranu nájemníků, tak budou pronajímatelé vstřícnější. V případě, že budou "zlobit", se jich půjde snadněji zbavit. Slušným nájemníkům by se nic nestalo, protože ty si hýčkají.
Jenže by nešlo dobře spočítak kolik oveček to postihlo. Zato tento návrh s novými úředníky všecko hezky sečte. Po roce se můžeme poplácat po zádech, jak jsme vyřešili problém, cíl je super 2000 míst za rok.
Skutečným problémem sociálního bydlení je počet sociálů. Když vám totiž na prohlídku bytu přijdou smažky nebo někdo s 8 exekucemi, co nemá na kauci, tak ho prostě nechcete. Ze zkušesti vím, že takových zájemců je většina. Je potřeba ještě víc zaškrtit obchod s dluhovou chudobou.
Stavba víc než jednoho bloku bude pro ČR ekonomická katastrofa. Úplně se zapomělo na vykrývání špiček odběru. U nás se dělá přečerpávací elektrárnou. Temelín má Dlouhé stráně a Dukovany Dalšice. Přečerpávačka pokrývá cca 1/3 jaderky a vykrývá den/noc špičky, aby mohl reaktor běžet celou dobu na plný výkon. reaktor nahradí dosluhující = novou přečerpávačku nepotřebuje, ale co ty další reaktory?
Všimli jste si, že ČEZ letos začal regulovat špičky v denním odběru i poklesem výroby současných jaderek? Snižuje výkon jádra o víkendech, kdy je cena elektřiny ´0 nebo záporná. To se nikdy nedělo.
Viz každý týden vycházející přehled a hlavně graf úplně dole na stránce: Odkaz 1
Pokud se to dělá dnes, jak to bude za 15 let s dalším rozvojem OZE? To bude další rána v návratnosti.
Pak má být malá proočkovanost u povinných vakcín. Stát by se měl k odškodnění postavit čelem. Je je jen dva roky a my si pamatujeme ta prohlášení v médiích. Nežádoucí reakce nastat může vždy, ale pokud je očkování prospěšné pro celou společnost, tak by společnost/stát měla následně pomoci těm, které to postihne.
Za mě další rána snižující důvěru ve stát.
Stát se nechová korektně. Při očkování sliboval odškodnění, pokud někdo bude postižen. Nyní se vyhýbá odpovědnosti.
Ano vakcinace má přínosy, ale i rizika. Pokud v rámci přesvědčení většiny slíbíme, že rizika odškodníme, tak bychom to měli dodržet.
To se týká i povinných očkování. Vysoká proočkovanost chrání celou populaci. Hradit odškodnění následků z rozpočtu je dle mě odůvodněné a správné.
Stavět 4 rektory v ČR je ekonomický nesmysl. Energetika prochází úplnou transformací. Energie od dubna do srpna je už nyní, a vždy bude, díky FVE téměř zadarmo. Pokud se v brzku podaří vyřešit sezónní ukládání energie, nebudou už tradiční velké zdroje potřeba. Návratnost jaderných elektráren bude tragická. Odsoudíme česko zbytečně na dalších 60 let k příšerně drahým energiím. Jeden blok v Dukovanech postavme, protože tak rychle transformace neproběhne a ekonomická návratnost snad vyjde přijatelně.
Budoucnost, a tím i ekonomická návratnost, je v síťových službách a ukládání. Pro denní vyrovnání odběrových špiček postavme další přečerpávací elektrárnu a investujme do bateriových úložišť. Hlavně motivujme lidi ať si dávají FME na střechy včetně baterií a to včetně komunitní energetiky. Investice do nových zdrojů tak lidé zaplatí rádi ze svého a nepůjde to ze státní kasy.
Upravme legislativu ať baterie u lidí doma mohou podporovat síť a vyrovnávat špičky. Nastavení tarifů a distribuční složky ceny je potřeba lidi motivovat. Ne jako letos bezhlavým zvýšením distribuční složky odradit soukromé investory od rozvoje. Je potřeba pracovat na vymyšlení algoritmu pro distribuční složku, aby skutečně odpovídala použití sítě. Tj. např. při komunitní energetice, když bude sdílení do vedlejší ulice, bude poplatek za distribuci malinkatý, a když bude sdílení 100 km tak bude úměrně větší. Ať se do ceny započítá i aktuální využití ve čtvrthodinách. Vhodnými podmínkami přeneseme starost o rovnoměrnost odběru a o výrobu na drobné výrobce.
Je to jen důsledek nerovných poměrů zavedených novým Občanským zákoníkem. Nájemník je prakticky 6 měsíců nevystěhovatelný. Za tu dobu naroste dlužná částka do takové výše, že je většinou nevymožitelná.
Zavedení garantů (obce) zní slibně, ale ponese to sebou náklady a ty zaplatíme z daní všichni, jako pronajímatelka bych byla pro jako občanka proti. Zvednutí daně z nemovitosti mě akorát donutí tu daň přenést na nájemníky. Další penalizace vlastníků mě donutí byt prodat a investovat do akcií. Za měj by bylo nejlepší zkrátit výpovědní lhůty a rozšířit důvody výpovědi v NOZ. Nemám důvod nikomu bezdůvodně ukončovat nájem. Už jsem měla neplatiče i dezoláty a v tu chvíli litujete a jste bezradní. Většina lidí co chodí na prohlídky při obsazování bytu jsou sociální případy.
U nás přišlo toto avízo na připojení se ke stávce:
Den protestů ČMKOS
Hlavní důvody pro Den protestů Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS):
zásadní zhoršení životní úrovně zaměstnanců a jejich rodin,
kroky vlády v oblasti důchodů,
neochota vlády snížit věk odchodu do důchodu pro náročné profese,
zásadní hrozba zdražení energie,
neakceptovatelný pokles reálných mezd a platů za posledních mnoho let,
dopady konsolidačního balíčku, před kterými jsme varovali.
--------------------------------------
Bohužel s takto postaveným obsahem stávky nesouhlasím, takže se nepřipojím. Jsou to jen obecné proklamace problémů dnešní doby. Žádné konstruktivní řešení nebo jiná varianta. Problémy co nyní máme plynou z řešení zadluženosti a chybějící důchodové reformy. Posledních 5 let žijeme výrazně nad poměry co se týče výdaje/příjmy státu. Takže cílem je ušetřit. Což nutně znamená pokles životní úrovně sektorů závislých na rozpočtu.
Já jsem pro urychlení digitalizace státních úřadů a ušetření úřednických platů.
České nové jaderné zdroje jsou dle mě veliké ekonomické riziko. V létě bude už navždy energie nadbytek a její cena bude klesat na mizivé hodnoty. Takže ekonomická bilance nově stavěných jaderek vyjde nekale.
Zaráží mě, proč se nemluví o stavbě velké přečerpávací elektrárny.
Protože Dukovany mají Dalešice a Temelín Dlouhé Stráně. Protože jaderka bez úložiště znamená v době přebytku regulaci a další zhoršení ekonomické bilance.
Postavit přečerpávačku, je naopak ekonomicky výhodné a návratnost je krátká. Jenže obětovat domu kopec a údolí nikdo asi neobhájí. A to že ČR v energetice 30 let zaspala není tak úplně pouze naše vnitrostátní vina. Tento problém postihuje celý starý kontinent a je dán poválečným energetickým boomem a následným útlumem obnovy a výstavby v důsledku nízkých cen energie stlačených jejím nadbytkem. Lepší než plakat nad rozlitým mlékem je promyšlený kvalitní plán a pustit se do práce. Sanovat stav naší energetiky prostě bude stát raketu, ať se to udělá tak nebo tak.
Mělo by se udělat vše pro komunitní energetiku a rozvoj soukromých oze. Sice se tím rozevřou nůžky mezi cenou v létě a zimě, ale soukromý kapitál sám dobrovolně zainvestuje výstavbu nemalých zdrojů. Teď je vhodná příležitost, když jsou lidé v šoku z vysokých cen. Pokud politici odloží sdílení, může zájem veřejnosti ochabnout a promarníme tento potenciál. K tomu máme pěkně našlápnuto.
Je potřeba masivně posílit podporu bioplynek, A hlavně investovat do výzkumu sezónního ukládání energie. Jeden reaktor v Dukovanech asi sneseme/uplatíme. Další se už nevyplatí ekonomicky.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Plynové alektrátny mají smysl jako náhrada teplárenství. Vyrobí se elektřina v zimě, kdy je jí nedostatek a odpadním teplem se bude vytápět. ¨
Stavět velké zdroje nad 100 MW jek kvli elektřině nedává moc smysl.
1 odpověď