Ne. Zubaře a jiné doktory nenajdete. Tak či onak. A pokud by zubař udelal co jste napsala, tak by měl velké problémy. Závistivko.
Ono si stačí vyjet účet u své pojišťovny. No remcat nebudete, jste rád, že máte kam chodit. V naší střediskové obci bývali dva zubaři pro dospělé a jeden pro děti. Teď jsou čtyři a neberou. Tak proč? Dříve obsloužili 3000 pacientů, dvě základky, tři malotřídky a 5 školek.
Smutné zjištění. A když se dozvíte, že v Ostravě na univerzitě otevřou na lékařské fakultě i obor zubní lékařství (lońský podzim to zahájili), ale jen jeden ročník o pár studentech. A mimochodem je pomalu rovno zázraku se na zubní lékařství dostat. Je to celé nějaké začarované.
Nemohou jich vzít víc, bylo o tom v TV, hlavně kvůli výuce praxe.
Smutné zjištění. A když se dozvíte, že v Ostravě na univerzitě otevřou na lékařské fakultě i obor zubní lékařství (lońský podzim to zahájili), ale jen jeden ročník o pár studentech. A mimochodem je pomalu rovno zázraku se na zubní lékařství dostat. Je to celé nějaké začarované.
U nás ve středisku je zubařů více než před 20 lety, ale neberou. Nemají smlouvy s pojišťovnami a jedou za hotové. Na vesnicích je ale neudržite, ani když jim nabídněte bydlení a vybavenou ordinaci. Oni raději do města nebo rovnou na kliniku.
Zubařství u nás se vrací několik desítek let zpátky,co zubař to UK,ti by nejraděj trhali a dávali zlaté korunky,jako v jejich domovině,kdoví kolik z nich je skutečných zubařu,podmáznout se dá všechno,hledám ČESKÉHO zubaře nebo zubařku,však marně
Vůbec, mladí dnes zachraňují i zuby, které by zubaři dříve odepsali a vytrhli, max oblepili amalgámem, který ani pořádně neuhladí. Já sice pořád mám komunistickou zubařku a moc neplatím, ale ta péče i tak vypadá. O kazu jsem ji musela říct sama, zuby v můstku stoliček mám velikosti a tvaru tiktaku, nemůžu si na ně zvyknout. Tak prvotní chyba byla už v dětství, že mně nikdo nedal rovnátka. Ty nejsou jen estetický prvek, ale právě ve stáří, kdy je třeba dělat nástavby, se křivost projeví.
Tak je super mit do kabinetu telefon,ktery nikdo nezvedne,behem konzulacnich hodin tam nikdo neni,protoze se s ucitelem musite dopredu domluvit dopredu.Ale domluvit se s nim nemuzete,protoze Vam ten telefon nevezme a na zpravu do Bakalaru neodpovi.Takze tomu rikam smysluplna komunikace a nasimi uciteli.Kdyby takto clovek fungoval ve svoji praci,tak ho nejspis vyhodi.
Upřímně, to opravdu pořád něco s učiteli řešíte a stále tam nikdo není? Jak to řešili vaši rodiče, když vy jste chodila do školy? Navíc skoro každá třída má svoji skupinku rodičů (maminek) již od MŠ. Pořád si stojím za tím, že soukromé číslo nedávat! Vy jste jedna rodina, ale ve třídě je děti třeba 20.
Já neučím, já jsem rodič. Ano, třídní učitelka nám jednou dala mobilní číslo s dovětkem, že je pro nouzové situace, školní výlety, když se někdo zraní například a podobně. Ale že bych měl spojení třeba s fyzikářem... Ano, jak píšu výše, přes Edupage se dá napsat zpráva, což je prakticky jediný způsob, jak se s někým spojit. Když to učitel bude ignorovat, tak se s ním nespojím.
Většina škol má vyvěšen na stránkách seznam zaměstnanců i s mailovými adresami, nejen kantorů, ale i jídelny nebo kanceláře.
Mam 56 a chodím v tepové frekvenci, kterou se snažím nepřekročit podle fitness hodinek. Když nechodím, nám eliptický trenažér, třetí možnost je sestava na YT od Olivia Lawson. Cvičení je rytmické a sestav je tam několik. Strava je základ, jídelníček už mám nastavený 2roky, ani to moc nestalo a jídlo je úplně obyčejné, žádné doplňky stravy. Zhubla jsem 15kg.
Jak to víte ,že by vědma? A co praská vám ? Že by guma od tepláků🤣
To víte, ráno vstane, rozhledně se a hned ví. Dnes je každá druhá politoložka, prognistička, stínová politička, ... Ale už jen to, že použije zmínku o sledování TV znamená, což už je takové otřepané klišé znamená, že ví úplné.... Nic.
Paní Vávrová,vím jak to chodí ve školních jídelnách dělal jsem 38 let školníka a vždy mě bylo líto kuchařek, že se snaží a děti jim to vracejí, přitom musím podotknout že vařili skvěle a vaří do dnes ,ale děti jsou generace od generace zmlsanejsi než generace před nimi.Z toho není východisko, když se vařili klasická česká jídla tak děti celkem konzumovali,ale co se zavedla zdravá výživa jako je tmavé pečivo, zrní jak pro slepice atd.tak musím říci že bych to také nejedl.Z toho plyne vařte po staru a ono to půjde ať ti co to vymýšlí nic nevymýšlí a vaří do to doma s uvidí jak to jejich děti nebudou jistě.
Děkuji za odpověď. Bohužel i trend toho, co děti milovaly, se pomalu a jistě vytrácí. Více se jí mimo domov i v době volna, kdy by měla rodina zapracovat na tom, aby společnými silami spáchali kvalitní jídlo, na kterém si společně pochutnají u jednoho stolu. Zjišťuji od dětí, že čím dál méně rodin společně obědvá nebo večeří.
přitom kebab sám o sobě v té nefastfoodové verzi by klidně v jídelně dělat mohli... stačí tam nacpat slušné maso a hromadu zeleniny. Nevím, proč jsou v jídelnách tak fixovaní na jídla konzistence kydance...
Tortilly děláme různé. Věřte, že děti jsou schopny rozpitvat i tortilu, aby se zbavily toho, co jim nechutná, navíc je to jídlo preferované staršími dětmi. Další variantou k tortile je maso na salátku (mix) s dresingem a pečivem (opečený toast). Tu si vyberou, co chtějí. Pokud už děláme zmíněné tortilly, musí nás být více, abychom zachovaly hygienické předpisy a zároveň kvalitu. Místo klasicky dvou kuchařek je nás pět, včetně mě jako vedoucí, jedné, co už je v důchodu a jedné ochotné uklízečce, která potom nastupuje na svoji obvyklou šichtu. Naše děti ale stále mají rády omáčky typu rajská, svíčková, kuře na paprice s knedlíky nebo i těstovinou.
jj, to nebylo myšleno jako útok na jiné rodiče, spíš na ty jídelny - prostě jednak to šedé rozblemcané jídlo, jednak jsou tam pak i spolužáci, co mají nějaký prazážitek třeba i z jiné jídelny a pak se navzájem "vyhecují" a nejí to ani ti, co s tím třeba reálně vlastně problém nemají.
Navíc upřímně nechápu, proč se to pořád prezentuje jako nějaký boj - my teda víme, co by děti jedly, dokonce je cesta, jak to udělat nutričně hodnotnější, ale prostě se to neudělá, protože asi někoho hrozně trápí, že by se děti mohly najíst s radostí (třeba pizza opravdu jde udělat zdravěji, do tortilly dokonce luštěniny patří, i ten zmiňovaný kebab vlastně je z velké části maso a zelenina, celozrnnou bagetu s luštěninovou pomazánkou, šunkou a zeleninou by taky jistě jedly... nějak mi uniká, o co tady vlastně jde, jestli si pohonit nad tím, jak zdravé jídelníčky umíme vytvořit na papíře, ačkoli to nikdo nejí; nebo nakrmit ty děti aspoň přiměřeným kompromisem).
To, co píšete, děláme. Je fajn, že dětem doma děláte pomazánky, jelikož pozoruji, že už je moc rodin nedělá a preferují suché pečivo bez. Mazaly by, pokud bychom jim k tomu daly nuttelu.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Můj bratr nepracuje, protože je alkoholik a jelikož je nespolehlivý, nikde se dlouho neohřeje. Tak se na to vybodl úplně, pro jistotu i na ÚP, ten přeci normální práci nikomu nesežene. Zalíbilo se mu bydlet u maminky a občas si odskočit vydělat na petku. No a my, co děláme a staráme se, jsme snobi. Maminka zemřela a najednou je problém, žádný příjem, zdraví v ...., důchod se konat nebude.