Surovou smrt devíti amerických letců na sklonku druhé světové války si ve středu před polednem připomněli lidé na Benešovsku. Pod zámkem Konopiště tam stojí malý pomník, který připomíná všechny zastřelené mladíky.
„To je umělecký dílo!“ prohlásil nadšeně Roger Glover po prvním poslechu legendárního Stargazeru. Není divu, moc podobných písní v dějinách rocku nevzniklo.
Rok 1950 byl pro všechny ty, kterým nebyly cizí ideály svobody a demokracie, pochmurným obdobím. Mnoho lidí tak vidělo jedinou šanci v emigraci. Překonání železné opony byl ale dost nebezpečný podnik.
Výzva na podporu premiéra a dalších členů jeho vlády v jejich úsilí o zajištění obranyschopnosti České republiky, kterou podepsala řada umělců, vědců a publicistů, vzbudila ohlas u čtenářů deníku FORUM 24.
Stačilo najít vhodnou záminku, aby Římané vstoupili do galských záležitostí. Galie byla bohatá, tedy ideální kořist pro vojevůdce Caesara. Obsazoval území, dobýval a vraždil. Když bylo vítězství na dosah, objevil se Vercingetorix, král Galů.
Můj pohled na „osvobození“ Rudou armádou vždy ovlivňovaly osobní zkušenosti, které si z války odnesli moji předci. Chtěl bych se podělit o příběh, který mi kdysi vyprávěla moje prababička. Ne všem se totiž po příchodu Sovětů ulevilo.
Tomáš Töpfer o své rodině téměř nemluví, soukromí si pečlivě střeží. Má k tomu důvod, první manželka mu neuvěřitelně ublížila. Svou životní lásku našel až mnohem později u soudu.
PŘEDVOLEBNÍ DENÍK / Premiér Petr Fiala vymezil v rozhovoru pro britský list Financial Times pozici České republiky v nové mezinárodní situaci. Uvedl, že Francie a Velká Británie hrají n…
Europoslankyně Danuše Nerudová se spolu se svým kolegou Janem Farským (oba STAN) kvůli ukončení financování stanice Rádio Svobodná Evropa/Rádia Svoboda (RFE/RL) obrací na Evropskou komisi. P…
PŘEDVOLEBNÍ DENÍK / Všechny předvolební průzkumy věští, že na podzim volby drtivě vyhraje Babišova kariéristická sekta bez hodnot a bez programu, která si říká ANO. Její vůdce dělá všechno pro to, aby…
Rozhovor Aleše Juchelky v podcastu Ptám se já vzbudil zaslouženou pozornost. Každý ale nemá tolik času, aby si ho poslechl celý, proto nabízíme zkrácenou a jen lehce upravenou verzi, kde najdete vše podstatné, co poslanec neřekl.
Trestanecký tábor XII neboli Dvanáctka v Horním Slavkově, kde byli převážně političtí vězni nuceni pracovat v uranovém dole, se stal v roce 1951 dějištěm jednoho z nejkrvavějších útěků z československého lágru.
Podle Indexu prosperity už je česká ekonomika devátá nejzdravější v EU. Rozdíly v kvalitě života v jednotlivých krajích jsou však významné. I to bude Česko brzdit v dalším postupu na unijním žebříčku.
Současné ANO je programově zhruba na úrovni SPD před pár lety. Vláda má proto naprostou pravdu, že volby budou osudovým soubojem mezi Západem a Východem. Rozhovor s Radkem Vondráčkem to opět potvrdil.
Českoslovenští hokejisté se v roce 1949 stali mistry světa. Následující rok se po zrušené účasti na dalším mistrovství dostali do nemilosti komunistů. Utrhli se ze řetězu v hospodě, což pro ně znamenalo mučivé výslechy a pobyt v Rudé věži smrti.
Večer 10. září 1940 vzlétly z anglického letiště Honnington tři wellingtony 311. bombardovací perutě britského královského letectva (RAF) k náletu na území okupované nacistickou Třetí říší. Cílem bylo seřaďovací nádraží v Bruselu. Bylo to poprvé, kdy českoslovenští letci mohli nejen pomáhat bránit Velkou Británii, ale také oplatit nacistům způsobená příkoří.