Kdyz se dnes stat rozhodne prodat CEZ (vsech 70%), myslite si, ze zajde na burzu a bude tam dostatecne mnozstvi buy order aby jej ve vterine prodal? Asi ne co? A dle vasi hypoteticke teorie proda kazdou akcii za aktualni cenu, nebo cena bude klesat dle buy order blocku a odproda se jen cast ktera bude v nabidce? Asi zalezi jestli proda za market price, nebo order price ne? Stejne jako s bitcoinem. Fakt nevim jak to pralidem vysvetlit jinak 😂😂
Nedivím se, že nechápete otázku. Jen se divím, že jako logicky smýšlející člověk jste nepoznal, že ta otázka nebyla určena člověku Vašeho typu smýšlení. Necháme toho.
Letadlo (též pyramidová hra/schéma) je obchodní model, v němž je výdělek závislý na přivedení dalších účastníků do schématu. Tento model nic nevytváří a je proti zákonu.
Každý, kdo si bitcoin aspoň trochu nastuduje ví, že není závislý na přivedení dalších účastníků, kteří budou bitcoin vlastnit/používat. Ať bude mít bitcoin jakoukoliv cenu, jeho síť bude funkční a transakce na něm budou probíhat. To v letadlovém schématu nelze.
Ps. Na bitcoinu také mnoho lidí pouze spekuluje, nakupuje ho a prodává (To je hlavní důvod jeho volatility a taky toho, že při 80% propadech ho lidé, kteří tomu nerozumí, prohlašují za mrtvý). To nic nemění na tom, že pro nemalou část lidí má užitek.
Dobře, ale já jsem reagoval na poznámku o drahých kovech v souvislosti s letadlem.
Otázka:
Co by se stalo, pokud by VŠICHNI lidé chtěli najednou prodat své BTC za jeho současnou hodnotu v naději, že vydělají? Myslíte si, že by se jim to povedlo? Opakuji, hypoteticky.
Odpoved:
Aby jste neco prodal, tak na to musite mit logicky kupce ne? Zalezi tedy na nabidce a poptavce, logicky
Reakce:
Já nechci prodávat ani kupovat. - ???
Slabosti tu takto doufam rozebirat nemusim 🙂
Neargumentujte logikou, když logicky neodpovídáte. Neuvažujete o tom, co jsem napsal. V hypotetickém příkladu se předpokládá, že kupec existuje. Že v reálu nebude, není v tomhle příklade podstatné. Asi jste přehlédl slovo hypoteticky nebo neumíte abstraktně uvažovat. To slovo tam mám dvakrát, první výskyt jste vynechal.
mobilní telefony mají. a to stačí. jsou projekty, které umožňují bitcoinové transakce i na starých "hloupých" telefonech. hodně o tom přednáší Josef Tětek. doporučuji googlovat.
Tak si vygooglujte, jaké je pokrytí mobilním signálem v Africe. Tipnu si, že bankovní účty nemají právě ti lidé žijící na místech bez signálu. A že jich je dost. Pochybuji, že tito lidé závislí na příjmech ze zahraničí vědí, co je to bitcoin. Když už, myslím, že dají přednost dolaru.
???
O cem to mluvite
Slabost je prekroceni 51% hashrate, nebo pomala a draha transakce samotneho btc, ale ne cena na burze, ta s tim nema nic spolecneho. FED Powel o tom sam pronesl, ze je to defacto digitalni zlato, ale stejne tu mame vetsi a znalejsi hospodsky inspektory. 😂
Když nevíte, o čem mluvím, tak si prosím přečtěte můj předchozí příspěvek před tím, na který reagujete.
Pokud něčemu nerozumím a nechápu to, obvykle není vhodné ani smysluplné se k tomu vyjadřovat. Místo toho by možná stálo za to si danou věc nastudovat.
A co se týká "teorie" letadla. Nefunguje tato argumentace například na drahé kovy?
Ne, s drahými kovy se spekuluje, nakupuje a prodává. Ale není to letadlo. Jste si jist, že dobře chápete, co je to letadlo?
Za akciemi stojí hodnota, kterou jim investoři přisuzují na základě očekávání budoucích zisků firem. Podobně je na tom Bitcoin. Jeho hodnota je určena nabídkou, poptávkou a vírou ve funkčnost technologie blockchain. Hodnota Bitcoinu tedy není jen 'imaginární důvěra'. Je to kombinace vzácnosti, technologické inovace a rostoucí poptávky po alternativě ke klasickým finančním systémům.
To je v pořádku, já jen narážím na to, že BTC nemůže nestále růst a všichni na něm vydělávat.
bavíte se o rozdílu mezi hodnotou a cenou. cena bitcoinu je všude stejná, ale přesně jak napsal pan Váňa hodnotu má pro každého jinou. ta je subjektivní. v Africe, nebo jižní Americe, kde spousta lidí nemá ani bankovní účet a ani si ho nezřídí, nebo mají extrémně inflační domácí měnu je hodnota Bitcoinu v tom, že ho mohu posílat bez bankovního účtu, a to i například ze zahraničí příbuzným domů. případně i při jeho vysoké volatilitě je stále stabilnější než znehodnocená hyperinflační domácí měna. ve vyspělých státech je to hlavně uchovatel kupní síly, protože zhodnocuje v průměru rychleji než znehodnocují domácí měny a nástroj spekulace na budoucí cenový růst a tedy zisk.
Hm, v Africe nemají nejen bankovní účty, ale ani konektivitu. Leda snad náčelník na svém bubnu vybubnuje převod BTC z jedného okraje vesnice na druhý, samozřejmě šifrovaně.
Ne a ne. Ještě příklad - stokorunová bankovka, jakou má hodnotu vyjádřenou v korunách? (pozn. ne nominální hodnotu, ale hodnotu) Určitě menší, než 100Kč. Její držení je totiž spojeno s riziky - třeba, že ji cestou do obchodu ztratíte a též podléhá časovému rozpadu své hodnoty v důsledku inflace a odložené spotřeby. Rozdíl mezi nominální hodnotou a hodnotou bude malý, ale nenulový, většinou větší než nula.
Mám dojem, že se snažíte své názory vydávat za absolutní pravdu. Pokud si za 100 korun můžu v horkém létě na pláži koupit nějaký nápoj, který mne zachrání od dehydratace, tak má pro mne mnohem vyšší hodnotu - udržení zdraví. Takže pro mne bude mít hodnotu určitě vetší než 100 Kč, a ne menší, jak tvrdíte.
Tak blábol je to, co říkáte Vy, pardon. Jste v tomhle uplně mimo. Otázkou hodnoty se zabývám každý den - investice a spekulace je můj velký koníček a otázka hodnoty je tu základ.
Stačí se třeba podívat třeba na hodnotu kila kuřete - pokud budu mít plnou lednici jitrnic, tlačenky, vepřových řízků a krkovic, je pro mě hodnota kuřete nula. Pokud budu mít lednici prázdnou, může být hodnota kuřete třeba půl mého denního příjmu.
Pokud chcete hodnotu BTC vyjádřit v penězích, je zase uplně jiná pro člověka, co chce BTC využít k rychlému převodu peněz příbuzným umírajícím hlady ve Venezuele a jiná pro člověka, který BTC kupuje jako diverzifikaci portfolia na držení na příštích 10 let.
Tak to si nerozumíme. Vy nerozlišujete absolutní objektivní hodnotu vyjádřenou cenou v nějaké měně a relativní subjektivní hodnotu podle nějakého vlastního řebříčku preferencí. Podle mne jsou to rozdílné pojmy.
Hodnota pro Vás je jiná než hodnota pro mě. Proto neexistuje nějaká jasně daná hodnota a tedy je hodnota výsledkem nějakého pozorování, tedy spekulativní.
Bavíme se hodnotě BTC vyjádřené v penězích a ta je pro každého stejná. Jakou má ten obnos osobní význam a hodnotu pro jeho majitele, je jiná věc. A že spekulativnost hodnoty je výsledkem pozorování, je naprostý blábol. Promiňte, nevíte o čem tlacháte.
Je to stejne jako u zlate, kryty je duverou lidi.U korun je to kryte duverou v centralni banku,ze nasi kupni silu ochrani, u bitcoinu je to duvera v matematiku,ze se jeho monetarni politika nezmeni, podobne jako u zlata, kdy verime,ze je tezke zlato ziskavat a nejde rozbit atd.
Děkuji, to zní rozumně. Jenom by mne zajímalo, zda někdo zná kompletně celý algoritmus, který těžbu a její ukončení řídí.
Víte kolik je v Bitcoinu peněz? Je 7. v tržní kapitalizaci aktiv na světě. Před ním je jen zlato a giganti jako apple, google, microsoft. V tom už je tolik peněz, že to všichni najednou nebudou chtít prodat, protože těch lidí je moc.
Kdyby všichni najednou prodali akcie třeba googlu, tak by taky spadnul, ale to stejně nereálné jako u BTC
U akcií je to něco jiného. Pokud by všichni prodali akcie Googlu, někdo je musí koupit. Google nespadne, jen ho bude vlastnit nový kupec. Pak záleží na tom, jestli ho bude umět řídit, ale to už sem nepatří.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Nechci vám kazit eko-náladu. Ale jestlipak víte, co je nejvíce zastoupeno v recyklovaném papíru, tj, který papír se používá nejvíce jako surovina... ...je to běžný kancelářský papír, ve kterém jsou chemicklé látky, zvané optické zjasňovače pro lepší tisk. A tyto optické zjasňovače se recyklací nelikvidují, ale uvolňují a uvolňují se do jídla a pití, se kterým jsou v přímém kontaktu, a že toho není málo: papírové sáčky, krabičky , přepravky, brčka....a ne, nejsou zdraví neškodné. Dokonce už jsou případy, kdy si výrobci krabiček na jídlo stěžovali, že tyto recyklované krabičky ve tmě světelkují... právě díky velké koncentraci těch zjasňovačů... dobrou chuť, pokud právě jíte. Teprve ekologické to bude, až budem svítit ve tmě také.
1 odpověď
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Máte odkaz na ty výrobce krabiček? A zkusil jste si vzít list kancelářského papíru do naprosté tmy, jestli světélkuje?
1 odpověď