Otroci se v té době prodávali napříč celou Evropou. Nebyla to specialita tohoto regionu. Stačí se podívat na Seveřany, Anglosasy atd. K Moravanům, zřejmě tu kontinuita opravdu byla. Například Olomouc jako centrum, které pokračovalo dál. A Břetislav I. nejspíš musel brát v potaz i starou moravskou šlechtu. Jen dnes nevíme, které rody to jmenovitě byly. Splynuly s těmi, které přišly s Přemyslovci.
Při čtení článku jsem si vzpomněl na Lichtenstein Höhle ( v pohoří Harz ). Objevili tam tuším 62 koster z pozdní doby bronzové a u části z nich byla provedena analýza DNA. A ejhle, cituji z Wikipedie : Výzvu v roce 2007 pro dlouhodobě zavedenou populaci z okolních měst k předložení vzorku slin vyslyšelo 270 lidí. Jejich DNA byla zkoumána, aby se zjistilo, zda jsou příbuzní s lidmi pohřbenými v jeskyni. Vedla to antropoložka Susanne Hummel z univerzity v Göttingenu Bylo identifikováno 11 lidí, kteří měli stejné genetické vzorce jako většina mrtvých. Dva muži, kteří žijí ve vesnicích na dohled od Lichtensteinu, měli extrémně vzácnou dědičnou linii. Je identický s mužem z jeskyně, takže je to známka rodinné kontinuity přesahující 100 generací.
Takže hezký důkaz, že některé rodiny zatvrzele sedí doma a ani se nehnou : ))) Náhodně jsem na tento fakt narazil, když jsem si nechal udělat Y ( 23 základních markrů ) a navedlo mě to na blízkou shodu s jednou kostrou. To samozřejmě beru s rezervou, ale asi nějaká příbuznost být může. Nebo nemusí, těžko říct.
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Ke Karlovým předkům z české strany patří rovněž Valdštejnové, Lobkowiczové, Czernínové, Kounicové, Kokořovští z Kokořova, Slavatové, Šternberkové, Bořitové z Martinic, Trčkové z Lípy, Křinečtí z Ronova, Pernštejnové, Vančurové z Řehnic, Bruntálští z Vrbna, Žerotínové, Rožmberkové, páni z Hradce a další. Je jich mnoho. I drobnějších a méně známých, třeba z Opavska Hejdové z Lichnova ( mí předci ), Rotmberkové z Ketře, Oderští z Lideřova, Havranovští z Vysoké a tak by se dalo pokračovat.
1 odpověď