Tabulky byly, jsou a budou. Každopádně určitým způsobem je to pro vedení přehled kontroly činnosti jednotlivých policistů, který je nezbytný pro případné odměňování. Je třeba zohlednit skutečnost, že kontroly, pokuty, vyhledávání přestupků, trestných činů a jejich pachatelů je každodenní činností policistů a jsou za to placeni. Stejně tak v soukromé sféře vedoucí pracovník kontroluje efektivitu podřízených a dle toho je poté hodnotí. Přeci všichni nepracují stejně a dojde-li pak na případné odměňování musí mít určitý přehled, neboť neodmění přeci všechny stejně. To by potom odměny ztratily motivační efekt. Navíc odměny u PČR, a nejen ty, se zastavili na úrovni let 90, protože částka 1.500,- Kč jednou za 4 měsíce snad nemůže být ani odměnou. To, že se stanovují limity je samozřejmě špatně. Bohužel se tak děje, ale jak se říká h...o padá vždy zhora, takže ti vedoucí na nižších pozicích s tím nic moc nedovedou udělat, max. zatnou zuby a vydrží výtky svých nadřízených. Ovšem těch hodnotících kritérií je u PČR mnoho, nejsou to jen pokuty.
Takové pracovníky od policie vyházet. Z kanceláří dát do provozu a ne aby každý dělal velitele se všemi platovými příplatky jako když chodí do výkonu služby.
Vy budete skvělým manažerem......bohužel se obávám, že s tímto názorem budete řídit, tak max sám sebe. Kdyby každý držel hubu a nenazýval věci pravými jmény, byli bychom jen jako stáda tupých ovcí.
Vzhledem k tomu, že má ČR nejvíc fízlů na 100tisíc obyvatel, tak kde tedy jsou když nejsou?
Pořád se opakujete.....v jiném příspěvku bylo názorně uvedeno, co všechno v ČR zajišťuje Policie a co v zahraničí jiné složky státu....např. ochranu hranic, ochranu členů vlády a jejich objektů řeší armáda, vyšetřování spadá pod ministerstvo spravedlnosti apod. Potom vám ty počty konečně vyjdou a zjistíte, že to není jak píšete.
Průměr EU: 332 fízli na 100.000 obyvatel
ČR: 371 fízl na 100.000 obyvatel.
Jestli je jich tedy tak málo na výběr pokut a kávu na pumpě, možná by měli ten svůj sbor nejdřív reorganizovat. 🙄
Vy jste jako papoušci....v jiném příspěvku bylo názorně uvedeno, co všechno v ČR zajišťuje Policie a co v zahraničí jiné složky státu....např. ochranu hranic, ochranu členů vlády a jejich objektů řeší armáda, vyšetřování spadá pod ministerstvo spravedlnosti apod. Potom vám ty počty konečně vyjdou a zjistíte, že to není jak píšete.
Mě se líbí ty kupecké počty naší vlády.......garantují v dalších dvou letech růst platů o 5%, tedy včetně příštího porostou platy hasičům, policistům celkem o 15% za tři roky. Navíc garantují něco, co nemohou dodržet, neboť po volbách už budou v propadlišti dějin a sliby budou ty tam. Pokud by si však vláda přidávala v následujících letech po těch 6,9%, tak za stejnou dobu si přidají celkem 20,7%, takže o 5,7% více než dostanou přidáno hasiči či policisté. A to je vcelku fér, tedy alespoň podle naší vrchnosti.
Co čekat.....kapr si přeci sám rybník nevypustí. Když se jednalo o navýšení platů všech ostatních státních zaměstnanců, včetně hasičů a policistů, tak handlovali jestli přidat 3, 5 procent nebo vůbec nic. Takže oněch 6,9% je stále hodně, stačilo by max. 3%. Potom se můžeme bavit o určité solidaritě. A ať mi nikdo neříká, že za 3 roky nebyli schopni najít způsob, jak upravit zákon tak, aby i platy soudců rostly v závislosti na růstu platů běžných občanů tohoto státu. Ono se však nechtělo, nebyla k tomu žádná vůle, proč taky.
Tady je zase chytrolínů......tak asi takto......pěší hlídky nejsou reálné, neboť dnes je úspěch mnohdy postavit alespoň jednu dvoučlennou hlídku na směnu. Kdyby pak nemuseli policisté řešit tolik administrativy, neboť to je výslech, záznam, ZZÚTŘ, ohledání, poučení, svodka, hlášení, vypsat atributy, zajištěné hodnoty či odcizené věci a mnoho dalšího, tak bych nemuseli trávit tolik času v kancelářích a mohli by být třeba venku. Ale to ne, protože čím víc se toho napíše, tím lépe přeci. A jak tu mnoho pisatelů podotkla, ať si slavný NERV srovná, co všechno musí dělat policisté v ČR a jak jsou vytíženi v zahraničí. Dnes běžně PČR supluje činnost bezpečnostních agentůr, hlídá různá shromáždění, společenské akce apod. Tady jde vidět, že NERV vůbec nemá představu o jednotlivých složkách PČR a náplní jejich činností. Chtěl bych vidět, jak by pak občané byli spokojeni, kdyby třeba na dojezd policistů na oznámení museli čekat několik desítek minut, neboť nejbližší služebna bude desítky km daleko nebo se prostě policisté budou věnovat oznámení, které přijali dříve. To by pak bylo stížností.
a vy znovu nechápete, není zde rozlišení zásluh ...
Jen by mě zajímalo, jak byste to chtěl selektovat? Spousta policistů, kteří odcházejí po 25 či 30 letech, kdy už mají té nekonečné buzerace, administrativní zátěže, plné kecky, začínalo v přímém výkonu služby, tedy jako pochůzkáři. Postupem času, díky získaným zkušenostem, postoupili na výkon a pak třeba na kriminálku. Tam je hodně práce realizována v kancelářích, protože nevím kde a jak na koleni by tu spoustu administrativy zpracovávali. Takže dle vás byste pak tyto hodil přes palubu a nic by nedostali, byť dělají stále svou práci policisty?
To bude paskvil, který povede jen k pokřivení tarifů a demotivaci zaměstnanců. Pokud řekněme zaměstnanec v 4 PT má plat 23.000,- Kč a zaměstnanec v 5 PT 24.500,- Kč a ten ve 4 PT dostane přidáno 10%, tak nově bude pobírat 25.300,-, tedy ještě více než ten v 5 PT. A řekněme pokud by se přidávalo i těm ve vyšších PT jen o méně procent, tak rozdíly mohou být tak zanedbatelné, že dojde k demotivaci zaměstnanců posunout se výše, protože s tou vyšší PT jsou vesměs spojeny vyšší nároky na vzdělání, zodpovědnost, zkušenosti atd. V poslední době to vidím tak, že i ten, který vychodil jen základní školu nebo se vyučil, by chtěl pobírat to co ten, který několik let studoval a snažil se něčeho dosáhnout Když by všichni probírali průměrný plat, tak už nebude průměrným a zase budou nespokojeni.
Tady je zase chytrolínů.....ti co píšou, že potkávají tlusté policisty by si asi mohli uvědomit, že když třeba před 15 léty ty testy absolvovali, vypadali zcela jinak. Jinak bohužel nároky se snižují, protože mladí neudělají pořádné kliky, sedy lehy a o oběhu nemluvě. Psychotesty jsou opravdu sítem a jsou dost náročné. A jinak článek je zavádějící....náborový příspěvek není všude 150 tisíc, to je spíše jen v Praze a blízkém okolí. Mnoho mladých, co nastoupí, však po vystřízlivění od policie odchází, protože zjistí, že to není žádný med a hlavně musí poslouchat. Jak říkám, chybí vojna, která dělala z chlapců chlapy.
Kde pracujete, mám mnoho známých u PČR a 6 PT, nadpraporčík má na jednom MOP v Praze cca 8 lidí, ostatní v 5 PT včetně DS. O náročnosti se nebavím, ale zodpovědnost je srovnatelná. Navíc uniforma je "vidět" a na místě bývá první. Pokud to uniforma na místě z.....í , SKPV to nenapraví. Ale jinak souhlasím s Vámi. Měl jsem nabídku na SKPV, ale odmítl jsem. Pracovní doba 8-16 od pondělí do pátku (skutečnost od nevidím do nevidím) zatímco na MOP 24 služba, den volna, 24 a pak 5 dní volna. Doma malé dítě, takže rodina dostala přednost. Už 15 let pryč od PČR a nelituji, byť občas mi odchod moji kamarádi dávají sežrat. Co se týče peněz SKPV versus OOP by měl být, ale nemělo by to být jen o penězích. SKPV je prestiž, a vzdělání by mělo být až na třetím místě, Vzdělání (Mgr,. Bc., Ing.) nedělá ještě dobrého policajta. Mě učili staří a říkali - za 5 let dobrý hlídkař (velká snaha hodně dobrej); dalších 5 let spisy a pak když umíš - tak SKPV, ale musí Tě chtít. Na vyšetřovatele - vysoká. Proč by chlap na SKPV nemohl mít jen maturitu, když je dobrý. Dost často lidi přechod na SKPV odradí výběrko a vzdělání.
S tím vzděláním s vámi souhlasím. Byť mám VŠ tak současně razím názor, že vysoká škola není patentem na rozum. Já se učil od starších a zkušenějších kolegů a vždycky se říkávalo, že policajtem se stanete až tak nejdříve po pěti letech služby. Bohužel dnes je doba podivná, mladí nemají žádný respekt, úctu a ctižádost. Když jsem byl jako pochůzkář osloven, abych šel na výkon a černou operativu, tak jsem neřešil co za to bude, ale že jsem asi dobrý a posouvám se výše. Když mi pak nabídli místo na vyšetřování, tak jsem cítil určitou hrdost, že budu na SKPV. Mladým to je však dnes úplně u zadele a s SKPV spojují hodně práce, zodpovědnosti a nic moc peněz navíc....a do toho se jim vůbec nechce.
Neberte to ve zlém, ale myslím, že nemáte pravdu. Sám jsem prošel za 25 let od 3.PT až po 9.PT. (vždy jako řadový, ne vedoucí), takže vím o rozsahu práce o kterém píšete. Rozdíl se dá snadno srovnat osobním ohodnocením, to by si ho ale šéfové nesměli šetřit pro sebe a své kamarády. Chlapi v 5.- 6.PT mají řekněme 2500-3500 (a to asi přehráním ) na SKPV si můžete sáhnout, pokud není šéf sketa na 6000, nemluvím o republikových službách, kde je to ještě o drobátko lepší.
Mimo to i přesčasy na SKPV za realizace jsou jinde než na OOP a pokud jste srdcař, tak hrajete i trochu na prestiž s možností, že se po 3-5 letech v 7.PT posunete na kraj do 8.PT atd.
Jde spíš o to, že když dáte 5% někomu v 3.PT a někomu v 8.PT je to rozdíl cca 50% a nůžky se rozevírají neúměrně. Myslím, že kdyby fungovaly nenárokové složky služebního příjmu jak mají byl by rozdíl mezi SKPV a OOP jinde než dneska, ale třeba je to už jinak jsem Bohu díky 2 roky v civilu....ale třeba jsem snílek 😂😂
Sloužím 29 rokem....prošel jsem si vším, od pěší až po SKPV. Bohužel nemohu s vámi ve všem souhlasit, neboť to je kraj od kraje různé. Když jsem oslovoval policisty VS v 6PT a chtěl je k sobě na SKPV do 7PT, mnohdy mi bylo jimi řečeno, že finanční rozdíl je zanedbatelný, navíc nedělají víkendy, svátky, a o zodpovědnosti, množství práce se nebudeme asi ani bavit. Takže jsem často narazil a odešel s prázdnou. Osobní u SKPV 6.000,- Kč je mimo realitu, spíše 3.000-4.000,- Kč, což i velmi dobrý zpracovatel OOP může mít.....a věřte nic si nenechávám pro sebe. Přesčasy na SKPV? Dnes se spousta věcí řeší přesunem fondu pracovní doby, takže taky nula k nule. Na diferenčním je pak rozdíl mezi VS a SKPV 200,- Kč. Takže asi tak.
5% do objemu je klasická finta, jak nepřidat těm, kteří to nejvíce potřebují. Nafouknou se prostředky na odměny a pokud nebudete kamarád s nadřízeným, no tak si o reálných 5% můžete nechat zdát!!! (vlastní Bohu díky už minulá zkušenost, rozdíl v podle obliby u pana šéfa byl i 50% v objemu odměn když jste nepatřil mezi chovné, ale tažné).
Proč to nedají do tarifu se slibovanou garancí na 3 roky třeba takto: 1.- 6. PT + 7%, 7.- 9. PT + 4% a 10.-11.PT + 2%???
Takhle to vypadá spíše jako podpora análního alpinismu namísto reálného zvýšení služebního příjmu pro ty skutečně potřebné.
Tímto způsobem se rozdíl např. mezi 6 a 7 PT defacto srovná a těžko pak budete motivovat zpracovatele v 6 PT, aby šel třeba na SKPV do 7 PT. Už teď se jim nechce, protože rozdíl je minimální a na SKPV daleko větší zodpovědnost a práce.
Klidně jim přidejte, ale zároveň vyhazejte půlku policajtů (máme nejvyšší počet policajtů na 100 tisíc osob v celé Evropě) .. zrušit výsluhy policajtům a vojákům, snížit stavy úředníků, pak z těch peněz přidejte těm šikovným.
Než napíšete takovou blbost, tak si zjistěte, co všechno musí dělat ti policisté v ČR a co v těch zemích, kde jich je dle vás početně o tolik méně. Myslíte si, že tam jezdí policajti na každou domácí hádku, otevření zabouchných dveří apod.? Mnohde se tam bagatelní trestná činnost jen eviduje pro potřeby pojišťoven, ale nešetří např. vloupání do vozidel, sklepů apod. Prvně si musíte ujasnit, jakou službu vlastně chcete dostávat a až podle toho vyhazujte.
Je zarážející, že do státních zaměstnanců se tolik jedinců obouvá a znevažuje jejich práci, ačkoliv běžně jejich služeb využívá. Je s podivem, že letošní přidání státním zástupcům, soudcům a politikům, kterým to přiklepl Ústavní soud, potažmo taková malá domů, nikomu nevadí a všichni jsou s tím smířeni. Nyní byl schválen nový advokátní tarif, kdy advokáti, znalci si přijdou na větší odměny....a kdo to zaplatí, opět daňoví poplatníci. Takže solidární by měli být jen ti obyčejní státní zaměstnanci, ale honorace se to netýká.
3
Sledujících
2
Sleduje
3
Sledujících
2
Sleduje
Problém nastává například,když Karel dává odměnu Petrovi protože se mají rádi a každé tři měsíce dostává pravidelně těch 1500 ačkoliv marodí půl roku.
1 odpověď
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
To je už ovšem jen o svědomí toho vedoucího. Myslím však, že neexistuje žádný způsob přerozdělování, aby to bylo vždy spravedlivé a nedalo se to zneužít. Tak to však může fungovat i jinde, nebuďme naivní, že by se to mohlo stát jen u PČR.
1 odpověď