Stojím za lékařkou. Pokud se neumí někdo chovat slušně, má smůlu. Vymáhat si něco urážkama nebo násilím opravdu nejde. Romské etnikum je bohužel společností vychováváno k tomu, že se takto mohou chovat. Je to chyba státu a všech, kteří jejich chování schvalují tím, že před problémy strkají hlavu do písku a kdokoli se vyjádří proti tomuto etniku, je hned pranýřován. Já je potkávám denně na ulici a je to hrozné sledovat jejich chování. To má daleko k civilizované společnosti. A nakonec se kvůli nim doktorka sebere, odejde a mají smůlu ostatní slušní občané. A napětí ve společnosti opět roste.
To, že odmítla registrovat agresivní skupinku je samozřejmě v pořádku. To, že odmítá registrovat určitou rasu je diskriminace z důvodu rasy a je to nezákonné. Chápu její emoce, žijeme ale snad v právním státě, kde je protizákonné diskriminovat z důvodu rasy, náboženství, sexuální orientace atd., ne?
Proti tomuto se nedá nic namítat.
Částka 4 miliony je teda úplně směšná. Kdyby stát přestal přestal tolerovat Švarc systém, tak by to přineslo miliardy. Průměrně placený IT odborník pracující na Švarce ušetří na odvodech a daních klidně až půl milionu ročně, takže ty 4 miliony by zaplatilo 8 IT odborníků, kteří by museli začít pracovat jako zaměstnanci. Podle státu je to ale v pořádku a každý si může vybrat, jestli chce platit vysoké nebo nízké odvody
Rada: nebuď blbej jako Iveta a jezdí do práce MHD a pak nemusíš stát v koloně...
Ivera mě taky zaujala. Metrem by to měla 13 minut (s cestou na metro a od metra dejme tomu 30 minut) a místo toho raději poskakuje 45 minut s autem v koloně.
Co se týká dětí, tak ty dříve chodily do školy pěšky nebo MHDčkem. Dnes je vozí mamataxíky až před dveře školy🤦♂️
Dat tam kamery a rozesílat všem pokuty. Aby se to ta zvířátka naučila respektovat. Když to nejde po dobrým, tak holt se musí po zlým.
Jeden nebo dva vyhrazené pruhy už údajně kamery hlídají. Jinak než represí to nejde. Člověk stojící v zacpaném pruhu si přijde jako blbec, když vidí že mnoho řidičů jede ve vyhrazeném pruhu.
Za cara původně Ruské město v Doněcké oblasti s názvem Grišino a přejmenované 1934 na Krasnoarmijsk, původní obyvatelstvo převážně Rusky mluvící. Zbytek tvořili Ukrajinci. V roce 2011 mělo něco přes 70000 obyvatel. Po roce 2014 Rusky mluvící obyvatelstvo díky Ukrajinské armádě a pravicovým ozbrojeným soukromým praporům postupně vytlačováno a utíká na východ do Luhanska a Doněcka a do Ruské federace. V roce 2016 již obyvatelstvo převážně Ukrajinské a město přejmenováno na Pokrovsk.
Z města utíkají především Ukrajinci, kteří se bojí že se jim Rusové budou mstít za vyhánění jejich krajanů. Rusky mluvící obyvatelstvo zůstává a bude Ruskou armádu spíš vítat jako osvoboditele.
Aneb, každá mince má dvě strany a ČASY SE MĚNÍ jak zpívá paní Marta Kubišová.
Jenom naprostý magor by zůstal v městě ke kterému se blíží rusáci. Nebude tam bezpečno ani pro ruské filcky. Rusácká taktika obsazování měst je jednoduchá - srovnat se zemí pomocí děl a pak obsadit. Méně destruktivní postup používají jen výjimečně.
Tak hlavně ta průměrná šeď co využívá benefitů Prahy plnými doušky a zároveň na ní nadává, by se měla sebrat a táhnout odkud přišla.
Kdyby nebyla Praha v podstatě jediné město v Česku, kde jde sehnat dobrou a dobře placenou práci, tak by se odsud velká část lidí odstěhovala. Česká maloměsta jsou pro život mnohem příjemnější, chybí ale dobré a dobře placené pracovní příležitosti.
Ohledně ETF je toho plný YT. Žádná raketová věda...
Takhle to vypadá z našeho pohledu. Pro mnoho lidí je ale vrcholem finanční gramotnosti pochopení rozdílu mezi debetní a kreditní kartou nebo pochopení toho co je RPSN.
I většina aktivně řízených fondů je lepší než nechávat peníze na běžném nebo spořicím účtu, což stále dělá mnoho Čechů (ale například i Němců). Zhruba dvě třetiny Čechů zůstávají v transformovaných fondech, které garantují kladnou nulu, což je garance ztráty hodnoty (po zohlednění inflace).
Tato výhoda je ale vykoupena extrémně drahou cenou a hraje to jen na lidskou pohodlnost, jestli někomu stojí za to, nevěnovat něčemu pár desítek hodin za to, že ho to bude stát dlouhodobě statisíce, tak je něco špatně.
Psal jsem, že zaplatí vysoké poplatky. Ono ne každý si uvědomuje, že je velký rozdíl, jestli platí ročně 1-2% za správu fondu nebo 0,05%-0,8% za ETF.
Pokud někoho nebaví zabývat se tím a neinvestuje větší částky (několik tisíc měsíčně a více), tak celkem chápu, že zvolí aktivně spravovaný fond. Mnoho lidí navíc podle mě neví, že většina fondů nedosahuje zhodnocení jako ETF, resp. ani neví, že nějaká ETF existují.
Souhlasím s tím co napsali ostatní.
Jediná výhoda aktivně řízených fondů je podle mě ta, že jsou snadno dostupné (za tuto výhodu klient zaplatí vysoký poplatek). Portfolio vám sestaví každý finanční poradce a dokonce i pracovník v bance. S ETF vám většina (nebo spíš nikdo) neporadí. ETF mají nízké poplatky a na provizi pro poradce tam není prostor. Vyhledání vhodného ETF musí klient věnovat čas a úsilí a často si kvůli tomu musí založit účet u brokera. U investice na mnoho let nebo na desítky let to ale pochopitelně dává smysl.
Pokud aktivně řízené fondy sníží poplatky a budou kupovat veřejně neobchodované společnosti, tak mohou mít smysl i tyto fondy.
Máte pravdu, uplynulé zhruba dva roky většího ochlazení realitního trhu ukázaly, že developeři mají velké kapitálové rezervy a raději utlumí nabídku, než by nějak výrazněji zlevňovali. Nutno dodat, že stejně se chovala většina majitelů starších nemovitostí a ani ty nijak výrazně nezlevnily. Nabídka, hlavně ve větších městech, byla celkem malá a kdo vyloženě nemusel, neprodával. U nás se vyplatí prostě raději roky držet prázdný byt, než se ho zbavovat. Za těchto okolností nelze v dohledné době čekat žádný obrat k lepšímu (pro kupující).
Jeden ze zástupců developerů v jednom podcastu bezelstně přiznal, že odložili i projekty na které už měli vydané stavební povolení.
Už v době před krizí (před rokem 2009) prodávali v Praze někteří devopeři byty i několik let. Raději čekali na kupce několik let než aby slevili.
Máte pravdu i v tom, že se stejně chovají prodávající na second hand trhu. V jedné vesnici s 250 obyvateli je na prodej asi 6 domů. Nikdo nechce slevit a tak jsou některé domy v nabídce i několik let.
Je několik možností, co by podle mě mohlo stlačit cenu dolů. 1) Dlouhodobě drahé hypotéky. Ty už ale pomalu zlevňují. 2) Hluboká hospodářská krize. 3) Ztráta zájmu lidí a spekulantů o nákup nemovitostí. 4) Nepříznivá demografie a minimum imigrantů (tohle je v podstatě jistota, vliv to ale bude mít až za desítky let). 5) Vysoká daň z nemovitostí. Tohle je jediná možnost, která by se dala realizovat rozhodnutím vlády. Vyšší daň z nemovitostí ale nechce ani vláda ani občané. Vychází mi z toho tedy to, že cena nemovitostí ještě několik desítek let poroste rychleji než mzdy a inflace.
Možná to pomůže možná ne, nicméně pravdou zůstává, že to logicky bude mít nějaký vliv na snížení ceny a zkrácení stavebního řízení nemá žádné negativa, takže je tím nutné začít.
Může se to zkusit, jsem si ale celkem jistý, že to povede jen k tomu, že se developeři začnou vymlouvat na něco jiného (vysoké požadavky na bytové domy, drahé stavební parcely, drahé stavební materiály, drahá pracovní síla atd.).
Aby došlo k poklesu ceny, tak by se údajně muselo stavět nejméně 3x více. To developeři nedovolí a i kdyby to náhodou dovolili, tak na takové zvýšení výstavby není dostatek odborných pracovníků a dělníků. V blízké době údajně nebude na masivní výstavbu ani dostatek stavebních materiálů (především kamene a písku).
66
Sledujících
4
Sleduje
66
Sledujících
4
Sleduje
Vaší logikou by jí ta cedulka nepomohla...
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Také si nedovedu představit, že by mohla útokům předejít cedulka oznamující diskriminaci z důvodu rasy.
Pokud by tam bylo napsané, že odmítá registrovat vulgární a agresivní občany, tak by to bylo zcela v pořádku a v souladu se zákonem.