Znovu takový článek.
Tak znovu reakce. proč by se měl jakýkoli obchodník registrovat mimo zemi svého sídla? To, že tržiště posílá zboží do ČR, je jeho rozhodnutí. Já jako zákazník si dobrovolně objednávám něci ze zahraničí, takže si musím být vědom, že pro mě platí jiné podmínky, než kdybych so zboží objednal doma. V podstatě to, že nemám záruky, nemám návod v češtině to vše je důsledek toho, že si ono zboží dovážím ze zahraničí já jako fyzická osoba a nikoli firma, od které to kupuji.
tedy likvidaci balícího materiálu hradím já ze svých poplatků za odvoz komunálního odpadu.
Chápu, co se naše eshopy snaží říct, ale útočit na porušování zákonů, které s velkou opravděpodobností porušovány nejsou není cesta, jak uspět.
Doporučoval bych, zkusit to jinak. Apelovat na české myšlení s tím, že se ono zboží vyrábí u nás, takže zákazník podpoří české společnosti. Pokud se ale ono zboží vyrábí v Číně, není důvod so ho draze kupovat u nás, když je kvalitativně srovnatelné a zákazník podpoří pouze obchodníka - překupníka.
Chápu to dobře, že policisté, hasiči a státní zaměstnanci mají zajít za svým nadřízeným a chtít vyšší platy? A Ministr, jako ten "nejvyšší" řekne, máte velké sny, to je správné, ale já vám nedám ani korunu navíc.
A nebo jim ten plat zvýší na první dobrou o 25%. Příští rok přijde znovu a opět mu ministr zvýší plat o 25 % tak, abychom za ty čtyři roky to Německo dohnali?
Proč to potm Rakušan policistům neudělal? Přidal jim kolik 1700, 2000? Jak mají realizovat své sny třeba zaměstnanci v soukromé sféře, když samotný stát tohle nedělá.
A pro pořádek dodávám, že tohle je sarkasmus. Vím, že stát na to nemá a od politiků je to krásný populismus, protože moc dobře vědí, ža takto to nefunguje.
Premier jasně vyslal nejasné signály.
Platy budeme mít jako v Německu.
Stejně jasné signály vysílal před volbami a tím, že v žádném případě nebude zvyšovat daně.
Už tehdy lhal, byť se mu mnozí snažili pomoci.
Ale prostě je to tak.
Co si navařil, ať si sám sní.
Aneb populismus nejvyššího žena. Už vidím, jak si úředník přijde říci o vyšší plat. A nebo se podívejme na policii. Rakušan jim milostivě dá dva tisíce a dal?
Pokud začne sám stát zvyšovat platy, udělá to i průmysl. Ale proto, aby to udělal stát musí co? Musí zvýšit daně. Takže se oklikou vracíme k prvním signálum, které slibovaly nezvysovani daní.
Takže jedna lež přitahuje další.
Dekuji nechci.
Další den, další článek.
Inu Vánoce se blíží a eshopy tlačí a tlačí.
Ano, člověk mnohdy nečte to, co odsouhlasí, leč v případě nákupů je nutné data odeslat, jak jinak si mohu objednat zboží?
A pokud se člověk chová rozumně, třeba má na každou takovou platbu jednorázovou kartu, může minimalizovat rizika. Ostatně i naši obchodníci vytěžují data zákazníků pro komerční nabídky.
Hospodářská komora dokonce chce prodávat data viz článek pár dnů starý:
Včera vyšel jeden článek, dnes druhý.
Já na Temu nenakupuji, nicméně včera na můj příspěvek, kde jsem psal o tom, že tohle je volba každého spotřebitele, jestli je ochoten se vzdát záruky za nižší cenu, reagovalo několik čtenářů s tím, že Temu jim reklamaci/vrácení zboží vyřídilo k jejich spokojenosti. Ano, dělají to dobrovolně, ale dělají, takže bych byl opatrný s tím, je z něčeho podezřívat. Podobně jako prodej padělků. Evidentně jim to není až tak jedno, když sami v článku píšete, že reagují a padělky vyřazují.
A druhá věc, jak víte, že Temu neplatí řádně daně cla a další poplatky? Temu u nás oficiálně nepodniká, jen zasílá zboží do EU konečným spotřebitelům, kteří snad mají právo si zboží mimo EU objednat. Nebo to už také neplatí a EU bude spotřebitelům nařizovat, které zboží a odkud si mohou koupit?
Ne nadarmo se říká, že svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého. Týká se to jak dospělých tak dětí.
Za dítě je odpovědný rodič, který také musí nést odpovědnost za své dítě.
Jinými slovy: pokud mé dítě pláče tam, kde může obtěžovat kohokoli jiného, je na mě, abych odešel i s dítětem a zajistil, aby nikoho dalšího neobtežovalo. To, že mám dítě, ze mě nedělá nadčlověka, byť si to mnozí rodiče zvláště maminky myslí.
Nejsem si úplně jist, proto se zeptám.
Ona čínská tržiště jako Temu, Aliexpress a další podnikají v České republice?
Já žil v domění, že si jako zákazník objednávám zboží v Číně pro osobní potřebu a dotyčné tržiště zboží do ČR pošle případně nepošle.
Jinými slovy, já se rozhodl, že objednávám v zahraničí a akceptuji zahraniční podmínky obchodu. De facto se vzdávám záruky a možnosti vrátit zboží do 14 dnů a za to dostávám nižší cenu. Jinými slovy platím za riziko.
Tržiště nemá s ČR vůbec nic společného, takže nedává vůbec žádný smysl, aby se zapojovalo do systému EKO KOM či jiných, stejně tak jako nemusí dodržovat místní zákony na ochranu spotřebitele.
Tržiště je povinno dodržovat celní zákony, které dodržuje právě oním zmíněným jednotným celním místem.
Takže jestli to dobře chápu, naše eshopy chtějí omezit nákum občanů ve třetích zemích, protože tam konečný spotřebitel neplatí clo a může si pro VLASTNÍ potřebu nakoupit s akceptací výše uvedených rizik levněji.
To opravdu dává smysl.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Jestli má nebo nemá doma dítě je hodně podstatná informace.
Předpokládám, že každý mladý kluk, který jde do prvního manželství bude raději mít své vlastní dítě než cizí.
Možná to zní drsně, ale je to tak. Já si třeba neumím představit, že bych se měl starat o "cizí" dítě. ostatně ne nadarmo se říká, že krev není voda.