Tankery, které převážejí zboží, jezdí na podřadné topné oleje. Když vyprázdní nádrž, popřípadě vyloží zboží, tak kvůli stabilitě musejí do prázdných nádrží načerpat mořskou vodu, kterou posléze vypustí a načerpají palivo. Je zajímavé, že o tomhle se nikde nepíše. Tankery jsou většinou registrované u zemí, které jim to za poplatek umožní (Nikaragua a podobně) a jsou tím pádem nepostihnutelné ... myslela jsem tedy, že je to normální a nikomu to nevadí? Nebo některé vadí a jiné nevadí?
Lidská hloupost nezná mezí. Na jedné straně budeme zakazovat kravám prdět, na druhé straně budeme dotovat biplynové stanice jako formu zelené energie. Co je bioplyn? Bioplyn je plyn produkovaný během anaerobní digesce organických materiálů a skládající se zejména z metanu (CH4) a oxidu uhličitého (CO2). Aby bioplyn hořel, musí se k němu přidávat cca 8% nafty. Měsíčně to u běžné bioplynky dělá zhruna 19 tisíc litrů nafty, což jsou asi 2 cisterny .... a tohle všechno dotujeme v ceně energií. Může mi někdo vysvětlit, kde soudruzi z NDR udělali chybu?
Já bych tedy navrhovala, že bychom seniory nechali tak 5 let si užít důchodu a pak nějaká eutanazie či podobné konečné řešení. Co s děmi dědky a bábami, neustále skuhrajícími, že je něco bolí. Nebudeme brát ohledy na to, že to byli většinou milující rodiče a prarodiče, už nás stojí jen čas a mnohdy i peníze. Je tu ovšem jeden problémek - čas letí jako voda a za chvilku budeme v jejich letech. Měli bychom se připravovat na dobrovolný odchod ... A teď vážně - poslední dobou nemine den, aby někdo nevydal článek štvoucí proti starým lidem. Kdo si tyto články objednává a proč? A jak to, že štvaní proti jedné skupině lidí se může provádět a proti někomu jinému je to trestné? Když člověk přimaluje tykadla na plakát politikům, tak si jde na půl roku natvrdo sednout do báně ....
Mezi pro společnost akceptovatelnými zdroji energie jsou na začátku jmenovány i bioplynové stanice. Bioplyn, který v nich kvašením či hnitím vzniká, je metan. Protože sám nehoří, přistřikuje se k němu nafta. Mluvila jsem s pánem, který do bioplynky naftu (osvobozenou od daní) vozí a říkal, že tak 2 cisterny měsíčně - tj. 18 000 listů nafty/měs. Takže my dotujeme výrobu metanu a přitom právě kvůli metanu chceme snižovat chovy krav a nahradit je brouky a ještě se ničí životní prostředí pálením nafty. Navíc se ještě moc neví co udělá vylévání zbytků po kvašení na pole .... obsahuje jiné než klasické půdní bakterie. A jako třešničku tohle všechno platíme my v ceně energi (dotace). Když mi někdo lže v jednom případě, nemůžu mu věřit v případech jiných - takže jak to s těmi negativními dopady výroby energií je? Navíc jsem četla, že emisní povolenky skoupila třeba Čína ... nějak mi to hlava nebere 🙁
Zaplať Pánbůh, že Ukrajinci nejsou muslimové .... ale když to člověk hodí do čísel, tak mi to moc nevychází .... 118 tisíc Ukrajinců pracuje ... když každý odvede za rok na daních 150 000 Kč, tak stát získá cca 18 miliard ... když to podělíme počtem zbylých Ukrajinců,kteří nepracují (232 tisíc), tak mi vyjde, že každý, který nepracuje, by dostal 76 tisíc za rok příspěvky od našeho státu a to se mi zdá málo ... jen měsíční doplatky na bydlení, školy, školky, zdravotní ošetření, dávky v hmotné nouzi..... 76 tisíc to je tak na 2 měsíce .... zisk 3 miliardy tu nevidím. Ale jsem jen ženská bez ekonomického vzdělání , třeba se pletu :-)
Mě zaujala jjiná věc - ředitel nemocnice, který je zároveň jablonecký i krajský zastupitel ( Vít Němeček ) . To mě teda někdo vysvětlete, jak lze stíhat funkci ředitele nemocnice, být v zastuputelstvu města i kraje a zřejmě ještě v pár dozorčích radách .... buď pan Němeček svou práci fláká, nebo je to (a to bude to pravé ořechové) něco jako superman a zvládá všechny funkce levou zadní ... zkrátka člověk na svém místě. Nic proti, ona ze mě mluví asi závist 😄
Přiznám se, že celý článek jsem pročetla jen letmo. Nabízí se ovšem otázka, proč některé státy - a přímo budu jmenovat Polsko - mají maso daleko levnější než my. Možná jejich výrobci berou větší dotace, každopádně pro mě už i současné ceny masa jsou v naší republice nepřiměřeně vysoké. Když se bude zdražovat, budu do Polska jezdit vícekrát za měsíc. Ať si naše zahraniční supermarkety škubnou :-(
Doba se mění a s ní i zvyky a vztahy. Dříve skutečně některé babičky hlídávaly, ale mohlo to být i tím, že rodiny žily pohromadě v jednom domě, často i v jednom bytě. Babičky se tak mohly starat o vnoučata a později se děti zase mohly snáze postarat o své rodiče a prarodiče. Dneska mladí se starými bydlet nechtějí. Dcera, když jsem jí navrhla, že by si mohli přistavět podkroví a bydlet s námi, mi s velkým chechotem odpověděla že nikdy, protože by se z nás zbláznila. Snažím se vnoučata alespoň na pár hodin pohlídat 2x týdně ... jsem zvědavá, jestli dcera najde 2x týdně čas přijet pomoci nám, až více zestárneme a budeme to potřebovat. Když nebude moci, zastavím svůj dům zpětnou hypotékou a zaplatím si z peněz pečovatelku. Snad jsem dceru dobře vychovala a nebude to potřeba :-)
Panu Benýškovi návrat přeji. V článku mě zaujalo to, že bývalý náměstek Antonín Stanislav zvládnul funkci náměstka ministra a ještě k tomu bokem další funkci ředitele domova pro seniory. Pán asi nespal a pracoval na obou postech do noci. Možná mu křivdím a v jednom zaměstnání nepobíral mzdu a dělal práci zadarmo ?
Nějakou dobu už Konečnou sleduji a musím říct, že podle mě jako jeden z mála politiků na diskuzích neplká nesmysly, nevymýšlí si a je argumentačně velice dobře připravená. Taky se zatím neprovalilo, že by se někde na něčem obohatila, že by seděla v dozorčích radách a podobně. Samozřejmě, jako europoslanec má plat snů, ale nehlasuje pro bruselské nesmyslné zákony - tedy má tam nějaký význam. Škoda, že takových politiků nemáme víc.
Grónsko zřejmě procházelo teplotními výkyvy pravidelně - viz text z Wikip. : Interpretace údajů z ledových jader a lastur mlžů naznačuje, že v letech 800–1300 n. l. panovalo v oblastech kolem fjordů v jižním Grónsku relativně mírné klima, o několik stupňů Celsia teplejší, než je obvyklé v severním Atlantiku, rostly zde stromy a byliny a choval se dobytek. Ječmen se pěstoval jako plodina až k 70. rovnoběžce. Ledová jádra ukazují, že v Grónsku došlo v posledních 100 000 letech mnohokrát k dramatickým teplotním změnám . Takže za mě absolutně nic neříkající článek ...
Ano, ti nenažraní důchodci 😄 Kdy se začne mluvit i o těch lidech, kteří nepracují a nikdy pracovat nebudou. Kdy se začne mluvit o pobíračích různých dávek na bydlení a podobně. Kdy se začne mluvit o jiných valorizacích - například valorizacích církevních majetků. A v neposlední řadě kdy se konečně najde vláda, která zdaní nadnárodní firmy a zatrhne jim to jejich odlévání peněz do zahraničních dceřinných společností? To by najednou bylo peněz na důchody - co?
Tabulky s grafy jsou do roku 2022 (2021) - a to jako proč? Je rok 2024 🙁 Co to tu melete o konkurenci? Třeba Lidl a Kaufland mají stejného majitele, jen si hrají na 2 rozlišné subjekty . Horší složení potravin, vyšší ceny než v okolních státech (zákazníci to tak prý chtějí a jsou na to zvyklí) .... tak teď ještě tu o perníkové chaloupce 🙂 Zase jeden článek napsaný na objednávku?
Pominu-li neomalenost pisatele, tak mi ještě přijde neuvěřitelně hloupé, jak se mladá generace staví k platbám v hotovosti. Jakmile hotovost zmizí, stát na vás má bič, kterým vás může šlehnout v případě, že neposloucháte. Že se to nemůže stát? Ale může, běžně se to děje v Číně, což mě nepřekvapuje. Jenže někdy v roce 2021, kdy v Kanadě stávkovali řidiči náklaďáků kvůli tomu, že se nechtějí nechat očkovat povinně proti Covidu, jim stát nechal zablokovat účty. A když měli zablokované účty a neměli tedy peníze, tak jim pohrozili odebráním dětí, protože je přeci nemají z čeho živit .... V KANADĚ !!!!! Známých syn tam pracuje, beru tedy tuto informaci jako ověřenou (nemá proč lhát). Kdysi jsem to v jakési diskuzi dávala k dobru a nějaký mladý hlupák mi odpověděl, že nikdo, pokud nemáš exekuce, ti na účet nemůže "šáhnout" .... tak vy mladí a líní - jen si hotovost nechte zrušit a plaťte kartou a nadávejte na hloupé a pomalé důchodce :-D
A proto jí jezdím pro velký nákup do Polska. Některé potraviny se vyplatí, některé se nevyplatí, některé jsou o polovicu nižší (například sýr gouda za 60,- Kč/kg) ... ale už jen proto, abych těm nenažraným obchodním řetězcům, které v 90-ti procentech vlastní cizinci, nedala vydělat 😄 (Mimochodem nepíše se mi to lehce, ale potraviny mají bohužel opravdu kvalitnější = chutnější 🙁 )
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Nemohu se vyjadřovat k celému textu (ani jsem ho celý nepřečetla), pročítala jsem jen to, co zajímalo mě. Jako dítě jsem jezdívala přes porázdniny k babičce na chalupu, která stála vzdušnou čarou asi 3/4 kilometru od chaty, kterou vlastnil bývalý prezident Ludvík Svoboda. Ano, občas tam byl vozen vrtulníkem. Ovšem jeho chalupa neměla s Prezidentsou chatou nic společného . Stojí asi 1,8 km pěší trasou od té zmiňované Prezidentské. Měl to tam moc rád, utíkával své ochrance a choval se velice přátelsky. Ještě dodám svůj poznatek o tom, co mě v dnešním výkladu dějin mate - víc než polovina starousedlíků tam byli Němci, některé babičky ani neuměly česky - dnes se hovoří o vystěhovávání Němců v poválečných letech z pohraničí, ovšem zřejmě to byla jen část a ti, kteří se chovali k Čechům slušně, tak zůstávali ... má někdo jiné zkušenosti?
4 odpovědi