Taky mám v okolí takovou maminku, která se bojí svým dětem (4 a 6 let) říct ne. A výsledek? Obě děti ji pravidelně fackují a kopou a ona je pořád omlouvá, že se to asi stálo náhodou. Moje dcera to koukala a taky mi jednu vyrazila, když jsem jí nedovolila telefon. Tak jsem jí to velmi rychle vrátila, vysvětlila a kamarádství omezila.
Paní má pravdu...děti potřebují mantinely a nevidím důvod, proč si ztrpčovat život takovým kamarádstvím. Ps.: u nás se u pádů křičelo hurá! a malá z toho byla vždycky tak zmatená, že ani nezaplakala😉
No mi taky víc chutná ten polský, jen znám jiný recept. Největší rozdíl je, že dávají o hodně víc zeleniny, 2-3 brambory, kopr a okurky ZÁSADNĚ kvašené. Naučila jsem se od Poláků používat kopr a nedám na něj dopustit. Pomáhá taky na trávení. Zkuste si michana vajíčka na cibulce a kopru..z těžkého jídla se rázem stává lehke😉
Nizozemsko ukazuje, že kratší pracovní doba (5 x 6 h, 4 x 8 h) není až takový nesmysl, jak někteří tvrdí. Samozřejmě předpokládám, že půlku pracovní doby neztráví s cigárem nebo na přestávce na kávu. Od toho jsou ty další 2 h denně. Obědová pauza se taky nezapočítává do pracovní doby. Trochu jiného to může být u práce, kde je metrikou být na příjmu / za přepážkou / za kasou / za pásem.
Nejhorší ale je, když se do toho začne více _montovat_ stát. Jedna věc je diskriminace na základě něčeho, druhá např. riziko rušení práce z domu pro hygienu a BOZP (příp. nucení proplácet Internet či elektřinu). Plus ta podpora montoven, ale byrokratické omezování startupů a malých firem (hl. tahounů ekonomiky). Ostré lokty, nabídka-poptávka, celoživotní vzdělávání a v extrémních případech problémy řešit skrz odbory nebo soud.
V holandsku se nejcasteji pracuje na zkraceny pracovni uvazek, protoze skolky jsou drahe (slouzi i jako druzina, odvedou a privedou dite ze skoly). Ja jsem platila 1300 euro (prispevek statu 850) za 4 dny od 6.30 do 16.00. Cena zahrnuje 2x denne ovoce a v poledne chleba. Financak se koukne, kolik vydelavam a kolik hodin pracuji. Vydelavam malo a pracuji malo hodin, pak dostanu vetsi prispevek a slevu na danich z vydelku. Kdybych pracovala i v patek, tak pracuji skoro za darmo. To radeji tech par ecek ozelim a zavedu malou do skoly, udelam si v klidu nakupy, skocim k holici, uklidim nebo pokecam s kamoskama;)
Uz jsem to KONECNE pochopila! Ekologie je zabava jen pro chude. Stat a Brusel jim schrabne vsechny penize, tak at se chudaci nenudi, muzou premyslet, jak se dostat do prace bez auta, jak prezit zimu bez tepla, jak si posvitit bez elekriky...energii je treba setrit, fantazii se meze nekladou! Bohati si zapnou jakuzzi, koupi patnacte auto a tryskacem skoci na nakupy do New Yorku nebo na lyzovacku do pouste (nejradeji samozrejme za penize danovych poplatniku 😉) Uplne logicke!
10
Sledujících
0
Sleduje
10
Sledujících
0
Sleduje
A co si takhle jako společnost přiznat, že máme problém s alkoholem, protože je součástí kultury, a i stát ho masově podporuje, a kdo nepije, ten je divný...a celé se to ještě zhoršilo tím, že začaly pít ve velkém i ženy.
Proč stát podporuje dotacemi pěstování plodin pro výrobu alkoholických nápojů? Proč má Vinařský fond a platí reklamy na podporu spotřeby vína? Proč zaplatil výstavbu "rodinného zábavního parku" chrám chmele a piva? Proč je součástí spousty státních společenských akcí alkohol? Stát neumí být střízlivý?
3 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
To mate urcite pravdu, ze spolecnost ma problem. Ja jsem se s rodinou pohadala, protoze moji mamce s klidem nalivali alkohol ikdyz vedeli, ze ma problem. Co by na to rekli lidi? Hosty je treba pohostit. A muj pritel na zminene navsteve pozadal o vodu a odpoved? A nechces pivo? Ne, chci vodu. A nechces bezalkoholove pivo. Ne, chci vodu!
Neni vyjimkou, ze uz dopoledne je na navstevach nabizen alkohol!
Zijeme v zahranici a je nam vzdy nabizena jen kava, caj nebo neco nealko...tolik na tema alkoholu v CZ. A deti to vsechno vidi. Co z nich asi tak vyroste?
1 odpověď