Varovala bych před Neurolem. Nenápadně do závislosti.
Stále nechápu, jak mohla doktorka předepsat "doživotně" babičce Neurol "na spaní". Důrazně sem ji varovala (samotné mi ho předepsal urolog dlouhodobě, abych držela hubu a nehysterčila), ale doktorka přece ví nejlíp, co potřebuje. Babička je stále protivnější, zlejší a sobečtější od té doby (shodneme se objektivně v rodině). Možná je to ale jen stářím.
Definujte "starat se". Znamená to utírat nemohoucímu rodiči zadek? Nebo zajistit, aby měl zadek čistý? Pokud byl člověk dobrým rodičem, děti by měli chtít, aby měl důstojné stáří. Ale znamená to střechu nad hlavou a jídlo na talíři, nebo dovolenou jednou ročně na kanáry? Někteří staří bohužel kladou nerealistické požadavky. Mělo by stačit oplatit rodiči stejnou měnou, kterou při výchově rozdával. A jestli bude dítě ono starání se vykonávat samo, nebo platit je jedno - nejdůležitější je, zda mají hezký vztah a vídají se dostatečně, aby to vyhovovalo oboum stranám.
Jenže Pitbull A rottweiler někdy útočí na lidi i na ulici, ne jenom když jdou do jejich pozemku. A rozhodně Jsem slyšel že tento glitch kde Pitbull A rottweiler najednou napadnou z ničeho nic je v 90% vína člověka, v %10 povaha tento psů
Ale jak vidíte, tak útočí i jiní psi. O agresivitě bojových plemen ten článek nebyl, protože označit rottweilera/pitbulla za "koně" může snad jen trpaslík a ty jako sanitáře zrovna nezaměstnávají.
To Bude buď rotwailer či pitbull. Ti jsou zlí od přírody a musí mít profesionální trenéry aby z nich to zlo vyvycvičili
Oproti mastifům, dogám a horským ovčákům jsou to malí pejskové (nemluvě o vlkodavech). I tito psi umí být těžce agresivní, když je cizinec na jejich půdě. Kór, když výchova byla asi nulová.
Tak zaprvé, ten pes se zakousnout nechtěl. Protože kdyby jo, tak by se opravdu nezastavil kvůli ruce v obličeji - ba naopak, jde o ukázku slabosti, byť je v tomto případě rozumnější, než se snažit psa konfrontovat/zastrašit. Že to byl zážitek na infarkt a těžké pochybení majitelů + špatná výchova psa, o tom není pochyb. Dle mého i zcela nevhodná rasa pro takto staré lidi. Pejskaři často přeceňují schopnosti své, i svého mazlíčka.
Mě v první řadě přijde přestřel, aby tříleté dítě bylo do 15h ve školce. Asi to pochopím u pětiletých, ale moc nezastávám ani to. A kroužky? Ve školkovém věku? To existuje? Spíš bych to viděla na společné aktivity a třeba i návštěvu dětských workshopů, ale rozhodně ne kroužky, kde dítě jen odložíte.
A proč ne? Nešlo v článku právě o to, aby se naučili s penězi? Abeceda se také učí v jednom ročníku celá a né na půlky.
Problém je, že malé děti takto dlouhodobý koncept nezvládnou dostatečně pochopit. To si vezme balíček orea, než aby si vzalo papírek, za který si těch balíčků koupí v krámě deset, protože to je nejistá věc, co není hned. Za to puberťák škemrá o peníze k narozeninám, aby si pak později koupil, co bude chtít. Příklad s abecedou je zcestný. Tohle je spíš jako učení reálných celých čísel a pak se postupně přidávají zlomky, desetinná čárka, imaginární čísla apod.
Jo děti taky sledují ČT a tam to vidí, vždyť ani o ničem jiném než o státním dluhu a jak zadlužovat se nemluví. Navíc děti dobře chápou, že politici nás všechny zadlužují, ale oni nic splácet nemusí, kdežto občan si vezme něco na dluh a musí to splácet a když to nesplatí je potrestán, ale toto politikům nehrozí.
Pane, já pomalu nevím, co je to ČT. A můj syn to vědět nebude už tuplem 🙃
Mě o penězích nikdo neučil, pro školila mě až kovid inflace, že peníze jsou ve skutečnosti papírky s číslama. Je hezké jak paní říká nežít na dluh, fajn. Ale dům si bez hypo nekoupím a co tato varianta, zadlužím se a budu splácet dům se zahradou, za čas ho splatím a zestárnu, pak ho můžu prodat a vzít hypo na nový byt ve městě. Bez domu který jsem splácela bych si pak Nově postavený dovolit nemohla. Protože hodnota nemovitosti půjde zhruba úměrně vůči ostatním nemovitostem. Naopak kdybych 30 let šetřila papírky a nebo na spořicím účtě u banky ,inflace by mi ani za 30 let nedovolila pořídit si nový byt a nebo dům. A nebo půjčit si a investivat, to já neumím, tak to nedělám.
Malé děti opravdu nepotřebují znát dlouhodobé investice a plánování. Malým stačí krátkodobé, trochu větším střednědobé. Tohle je záležitost vhodná pro středoškoláky.
Odpověď přímo v článku: "Pro staré lidi, jako jsem já, je to prostě problém."
Pro staré lidi je "problém" všechno a nemají ani snahu ten "problém" řešit. Všichni by si z nich v jejich představách měli sednout na zadek, místo toho, aby se taky občas snažili. Já být technologicky neschopná, tak se spíš stydím, než že bych vyžadovala, aby bylo vše zpátečnické.
Aha, takže uklízečky, kuchařky, interiérové návrhářky, zaměstnankyně čistíren, zahradnice a učitelky asi nevykonávají práci, když matkám, které zůstávají doma, dle článku chybí práce, aby byly šťastnější 🙃 Stejně tak jsou asi doma pod zámkem a i nakupovat chodí jen manžel, když postrádají kontakt s lidmi 🤦♀
"Navíc ne pro všechny ženy je samozřejmostí říkat si někomu o peníze, byť se jedná o peníze na nákup jídla či potřeb pro dítě."
Ježiš, jestli si musí někdo ŘÍKAT o peníze pro dítě, tak to je totální pohoření ve výběru partnera a s množstvím financí to nemá co dělat. S takovým partnerem neměla daná žena vůbec zakládat rodinu.
Pračka 8kg
Sušička 8kg
Vodní zátěžový vysavač
Robotický vysavač
Parní čistič
Kombinovaná lednice 70x190cm
Plynová varná deska
Elektrická trouba
Myčka
Mikrovlnná trouba
Kuchyňský stolní robot (těsta, sekání, krájení, strouhání, mixér, mlýnek)
Kávovar
Rychlovarná konvice
Tyčový mixér
Sušička jídla
Sendvičovač
Elektrický gril
Fritéza
Ohřívač kojeneckých lahví
Fén
Strojek na vousy
Žehlička na vlasy
Žehlička na prádlo
TV, PS5, 2x PC, 2x mobil, wi-fi router a extender
Hodiny s meteostanicí
Vše používáme - proto to doma máme. Ještě po přestěhování doplníme o šnekový odšťavňovač, toustovač, zahradní nůžky na keře a trávu, plus zahradní sekačku.
Problém vidím v tom, že spousta lidí je líná či neochotná se s pomocníky efektivně naučit. Než by moje babička naložila a zapla dle návodu myčku, tak bude mít nádobí po obědě dávno umyté. Ano, poprvé, protože neví co a jak. Navíc vyplácá dvojnásob vody. Takže asi tak.
Mě by teda dost zajímalo, jaké kreace dokáže paní vykouzlit se studenou kuchyní. V článku píše o pečivu, mléčných výrobcích a uzenině. Upřímně, hlavně ty děti lituju. Pracuju na plný úvazek a vařím denně z více důvodů. 1. Kdybych se nechtěla snížit na úroveň rohlík se šunkou, sýrem a paštikou na střídačku bez zeleniny, tak i studená kuchyně zabere čas: udělat pomazánku, všem namazat pečivo, nakrájet zeleninu, udělat kvalitní náplň do tortilly... Někdy je paradoxně rychlejší teplé jídlo. 2. Večeře, které paní vrhne na stůl jsou velmi drahé. Koupit kvalitní šunku pro 4-5 osob, kvalitní pečivo a zeleninu, to není žádná láce. Udělat rychlý fazolový guláš je nesrovnatelně levnější a ještě zbyde na oběd do kanceláře na příští den, což je můj případ. 3. Děti ve školní jídelně toho moc nesní. Co si budeme povídat, jídlo jim tam prostě nechutná, takže moc teplého jídla se tam nenají. Když si představím, že na oběd do sebe nasoukají pár lžic z oběda na hlad a pak už je čeká jen rohlík s paštikou, nejsem z toho nadšená. A nevykládejte, že vaše děti tam určitě sní všechno. Statistika o vyhazování jídla ve školních jídelnách mluví jasně.
Dnešní úroveň školních/školkových jídel je naprosto katastrofální. Finance žádné, jídlo samý polotovar, o chuti radši pomlčet. Stravovala sem se pár let školní kuchyní v práci a byla to dokonalá dieta 🙃 Od té doby těch financí ještě ubylo, tak si to ani nechci představovat. Kam se poděla školní kuchyně kolem roku 2005 - jednou týdně sladké, jednou salát s pečivem, tortila nebo podobně a jednou exotika (žralok, klokan, pštrosí vejce...). Dvakrát česká klasika - omáčky, masa a jiná hutnější jídla. Na vyvěšení nového jídelníčku sme se natěšením třásly! A když se objevilo něco, co člověk opravdu nejedl, tak se dalo jídlo odhlásit a najíst se doma, nebo vzít extra svačinu.
Čímž sem chtěla říct, že svoje děti do školních jídelen za aktuálního stavu posílat opravdu nehodlám.
Teď, když jsem na rodičáku, tak máme pravidelně teplé večeře, které jsou, dovolím si tvrdit, velmi chutné a přijdou mi jako základ dne. V těhotenství a nyní na rodičovské jsem se vlastně naučila pořádně vařit a docela mě to i baví, zkouším nejrůznější recepty a těší mne, když chutná. 😊
Nicméně trochu se bojím, jak se budeme stravovat, až jednou opět práce zavolá... To už asi nebudou přes noc marinovaná a tři hodiny pečená masíčka. Možná tak spíš špagety a polévka. Nebo ne? Vyveďte mě, prosím, případně z omylu. 😄
Nebo zůstat doma/jít na částečný úvazek a pokračovat v kvalitní stravě? :)
Jak se to vezme... je ohřátý párek teplá večeře? Pokud ano, tak ji máme docela často. Ale rozhodně nejsem zastáncem omáček, mas s přírodou atd. k večeři. To jsou dle mého obědové chody. Nejradši mám obložené talíře s kouskem pečiva a zeleninou nebo ovocem. Pravda, co se prcek narodil, tak sme měli i tu omáčku k večeři. Ale to jen proto, že se člověk za celý den nezvládl zastavit, aby se najedl 🙃
Hlavně mi takového večeře přijdou na žaludek strašně těžké na noc 😕
Klidně bych tuhle děsně emancipovanou feministickou karistickou děsně pokrokarskou dobu vyměnila za dobu dobu lovců a sběračů. Tenkrát žádný podělaný peníze nebyly, chlapi byli chlapama a ženy matky zenama a matkama. Neřešili se hov.na tyhle zvrhlý doby. Obklopený jsme jen samyma kramama, řeší se jen samý kraviny, přelidnění je až to hezky není, ženský jsou neschopný pečovat o děti, řeší jestli kariéra, děti, domácnost, kultura, nehty, kadeřnici, módu, chlapa nejlépe všechno, chlapi buď zženštilí nebo si považuji jako důkaz mužnosti svalí s posiloven vyhnaný steroidama nebo auta a motorky hlavně když si v ty plechovce připadá jako Rambo či úplně absurdní pohled na desnyho maskujícího frajera s bílým kočárkem co by si mohl nechat ještě nárůst prsa, aby mohl kojit. Na koni to už neumí jezdit, sbírat byliny a houby taky ne, rozdělat oheň, ochránit ženu, matku, děti taky ne, ženský už neumí sami nic ušít, starat se o děti, podojit, chlap už neumí ani posekat trávu, stáhnou a vyvrhnout králíka, neumí se ani jeden postarat o hospodářství, zorat půdu, žít zdravě, neznají skutečně hodnoty.. a za tohle současné falešné pokřivené pohodlí platíme a ještě zaplatíme nejvyšší daň. Do té patří i ty kraviny co se řeší, a nemusely by. Proč ? Za čím se to lidstvo pořád honí ? Co vlastně chce ? Proč jsou pořád nespokojení ? Proč se pořád potřebuje měnit a vyvíjet ? Aby se mělo loďstvo lépe, když je tomu naopak ?🙂))
No, tak my se za ničím nehoníme, když pominu stavbu domu a snahu o děti, ale že bych uměla vyvrhnout králíka? K čemu, když se tím neživíte? 😄 Koupené naporcuju, i kdyby šlo o celé stažené vyvržené jehně, ale nepotřebuju, aby mi to ubečené stvoření zabíralo zahradu a všude sem měla bobky. Vezmu si ho hezky z farmy, kde se tím někdo skutečně živí a má tu znalost.
A proč se vyvíjíme? Inu historicky, kdo se nevyvinul, zaklepal. Zdravime Neandrtálce 👋
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Musím pochválit, že se autor při psaní článku skutečně zamyslel.
Ještě bych dodala tip, že pokud opravdu chcete věci jako je mixér, strouhač atd. je dobré koupit silného multifunkčního kuchyňského robota. Hlavně najděte ten, který bude mít ve výbavě přesně to, co chcete, a na příslušenství, které nepoužijete denně je dobré mít krabici, aby se to všude neválelo - šetří to místo.
Kdo má velký dům jistě robotický vysavač ocení. Na malé byty se nehodí. Ideální je doplnit malým ručním vysavačem, kterým občas vezmete rohy, lišty atd. Navíc se hodí i na kuch. linku, prach na nábytku nebo na pavučiny 👍
Hlavně to chce myslet, jak si práci reálně ušetřit, ne přidělat 🙂